patrykb2736

Belarus 952.4 grzeje sie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patrykb2736    87
Mam problem od jakiegoś czasu temperatura płynu w ciężkiej robocie wchodzi na czerwone normalnie 98, chłodnica wyczyszczona, kamień odpada bo płynem zalane, miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
Pasek na pompie wody dobry ,dobrze naciągnięty? Może wentylator ma za małe obroty.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Filtr powietrza dawno wymieniany?

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Właśnie też tak myślałem nad termostatem, pasek dobrze naciagniety nie gubi obrotów, filter powietrza nie był wymieniany od nowości, ale jest regularnie przedmuchiwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Termostat wiele nie kosztuje, ja bym zaczął od jego wymiany. 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Miał ktoś taki przypadek z winy paska klinowego? Bo zawsze ktoś rzuci taki pomysł, ale nie spotkałem się jeszcze z tak luźnym paskiem.

Dobrze zawiązana rajstopa da radę schłodzić MTZ-a. Porównajcie sobie 1.9 tdi 1Z - ile w nim pasek styka się z kołem pasowym pompy wodnej i jakie zmiany obrotów tam są.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Chodz filtr masz przedmuchiwany to i tak są w nim brudy i nigdy go nie wyczyścisz dokładnie wiec jak nie pomoże termostat to wymień filtr. A dużo masz już nakręcone mth w belarusie od nowości ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Wymieniłem Termostat, jak ręka odjal, temperatura przy lekkiej pracy 80 stopni , zobaczymy do ilu będzie dochodzić w ciezneuh robocie, filtr powietrza przy okazji też wymieniłem na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No i grunt że się uspokoiło daj znać jak w ciężkiej pracy się będzie teraz zachowywał.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Patryk, pamiętaj żeby pasek naciągnąć, bo silnik zapiłujesz. xDxD 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez zeflik
      Witam Koledzy , może mi ktoś odpisze , wymieniłem filtry na nowe, olej, pompę w skrzyni oraz uszczelniacze w przystawce i na zimnym oleju i jak i na gorącym napęd ciągnie , sprawdzałem elektrozawór chodzi prawidłowo zamyka i otwiera. Podłączyłem zegar na wyjściu które idzie do przystawki pokazuje prawie 20 bar na zimnym a jak trochę pochodzi to już spada, na gorącym oleju zaś było 10 bar. Znajomy mechanik mówi mi ze skrzynia możne być zużyta bo jest smarowana centralnie i tam możne uciekać ciśnienie. Dodam jeszcze ze po przejechaniu ok 17 km skrzynia była gorąca jak silnik bez żadnego obciążenia. 
    • Przez LukmenTV
      witam. 
      co może być przyczyną stukania pompy (dźwięk przypominający c330)? pompie raz na kiedyś zdarza sie wpaść w takie stukanie ale pompuje dalej, po dłuższym czasie stukania zaczyna sie grzać i po chwili juz przestaje ciągnąć. trzeba odczekać kilka godzin az sie schłodzi i znów kilka dni chodzi normalnie póki nie wpadnie w to stukanie (zauważyłem ze przy częstym zmienianiu dźwignią pompy ssanie-luz w celu spuszczenia ciśnienia i wymieszania w szambie pompa częściej lubi zacząć stukać).
      dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi 
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj