Gorzupiak

jaki agregat uprawowo siewny 75KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gorzupiak    1

mam pytanie jaki agregat uprawno siewny i pług do C-385 ciągnik jest po remoncie silnika nowe opony komplet opciążników


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Nie wiem czy C-385 da rade z jakims agregatem uprawowo-siewnym,moim zdaniem ma za słaby udzwig.Pług 4 skiby 35 cm w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

podnośnik mamy wzmocniony (siłownik) tylko zastanawiam się nad szerokością a czy może jakaś obrotówka?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A moze moglbys kupic sobie jakis wiekszy ciagnik i wtedy dostosowac jakis agregat?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Jaki ma udzwig podnośnik? Jeśli podnośnik wzmocniony to myśle ze agregat 2,7m da rade podnieść.Obrotówka trzy skiby 40cm powinien dać rade ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

ja mam większy ciągnik tylko pytam sie w imieniu kolegi nie wiem czy opłaca się kupować na 18 ha wiągszy ciągnik ten jest w stanie idealnym

 

a jak sobie radzi z 3 obrotową


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Ja mam zamiar ciągać Pronarem 82SA aresa LZ i Poloneza T,dodam że dociążyłem przód 2 dodatkowe obciążniki i woda w kołach ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A mam jeszcze pytanie jaki normalny agregat do C-385

- 2,8 m

-3,0 m

czy 3,2 m

czekam na wasze opinie


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Nie,czemu tak sądzisz? Agregat warzy 1150kg jakos daje rade,teraz bede ciągał agregat plus siewnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

ja przy swoim 385 mam agregat uprawowy 3m tzn kultywator+2 rzędy wałków strunowych z tyłu i ciągnik sobie znakomicie radzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

nie nic troche mnie to zdziwilo bo moj sasiad ma tez pronara 82sa i w agregacie 3,2 m ciezko mu idzie ale moze ma problemy z pompa i dlatego mu tak ciezko idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Z tego co narazie widziałem na podwórku to z dociążonym przodem daje rade podnieść cały zestaw który wazy 1665 kg tylko przypominam ze przód dociążyłem okolo 350 kg i ramiona od podnośnika są skrucone na maxa,pompa troche jęczy ale daje rade podnieść.Przodu też nie zrywa nawet na tozłożonym chydropaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Sam agregat bez siewnika to może być nawet 3,6m , ja taki ciągam pronarem82SA ;)

Panowie nie chce robić tutaj OT ale moja 82SA śmiga w lechu 4,2m -standardowe obciążenie :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Wiecie ja tak dokladnie nie weim jakie osiagi ma pronar 82 bo ja nie uzywam samego agregatu tylko mam agregato-siewnik uni grudziadz przy swoim pronarku 1523A choc juz mocuje go do NH TM 150 a pronarek chodzi w plugu wiec sami prowadzcie te rozmowe.

 

 

Pozdro dla was obydwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

mój kolega ma 912 i ciąga nim agregat 3,2 m ciągnik ma ciężko ale idzie więc Pronar może ciąga 4,2 m dlatego że ma

Po pierwsze przedni naped a to juz duzo daje

Po drugie ma wieksza mase a to tez duzo daje

Po trzecie przedni napęd plus wieksza masa daje dużo lepszy uciąg więc nie wiem dlaczego nie miał by sobie poradzić z agregatem 4,2 m


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

to zależy od wielu aspektów jak na przykład gleba lub ukształtowanie terenu ja myślę że pronar może dać rade jezeli nie jest zbyt ciężki ale nie decyduje bo nie mam takiego sprzętu


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

siema ja do ursusa 914 zaczepiałem famarola 3m a do c 385 to napewno dużo obciążników i nie wiem jak będzie ze sterownością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj