Pasja

Owce kameruńskie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pasja    2

Witam! Mam dylemat, kupiłem miesiąc temu owce kameruńską. Sprzedawczyni nie wiedziała do końca czy jest kotna wiecie jak na 100% sprawdzić czy jest kotna? Z góry dziękuję! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja    2

Myślałem o tym, ale  napewno są też domowe sposoby i o takie się pytam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
czekaj i patrz czy brzuch rośnie chyba o to dla Bartek933 chodziło :-)
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez evolution93
      Witam.Mam gospodarstwo ekologiczne a w nim 48 sztuk owiec rasy wrzosówka polska wymieszana z wrzosówką linenburską(czy coś takiego). Wczoraj zauważyłem że jednej z nich(z tego roku) wypada wełna i jest już w połowie goła sama skóra i drobne rany.Dzisiaj patrze już są 4 wraz z wczorajszą tylko że jedna z nich ma takie objawy że wypada jej wełna ma rany z których leci krew a tułów jest cały jakby spuchnięty.ma duży obrzęk,narośl w okolicy żołądka.Co tu robić.Owce były strzyżone w czerwcu.Co to może być??Od 1,5 tygodnia daje im słomę z przenżyta owsa i siano na zmianę 8 kostek dziennie.
    • Przez Sashimo
      Witam posiadam owieczki kameruńskie i pytanie czym je ogrodzić ? Ogradzałam obecnie siatką leśną z oczkami 10x10 wys100cm koszt 100zł za 50m pytanie mam czy macie jakiś pomysł by grodzić je inną siatką? Problem jest taki że owce się przeciskają przez takie małe oczka :/a młode to sobie śmiało przechodzą, problem mam z sąsiadami że im po polach chodzą.
    • Przez magdaesterhazy
      Dzień dobry 
      Poszukuje dla celów naukowych padłych zwierząt hodowlanych a dokładniej głów. Czaszka nie musi być oskórowana ( sama się tym zajmę). Jeśli ktoś z okolić Poznania bądź po prostu z Wielkopolski ma padłe zwierze (zwłaszcza starsze
      ) i nie ma problemu w oddaniu mi takowego bardzo chętnie przyjmę. 
    • Przez Pasja
      Witam! Mam owce kameruńską kupiłem ją mieśiąc temu kotną ale sprzedawczyni nie wiedziała do końca czy na 100% jest kotna? Może wie ktoś co można zrobić by być na 100% pewien że jest kotna? Z góry dziękuje!
    • Przez MateuszStaczyk
      Witam. Prowadzę gospodarstwo 12 hektarowe. Chciałbym się zorientować nad możliwością dorobienia z gospodarstwa ( sprzedaje zboże i rzepak). Mam dostęp do łąk, które mogę kosić. Zastanawiam się nad;
      - bydłem: opasać byczki do wagi ciężkiej, opasać jałówki lub opasać cielaki do 300kg
      -świnie: niby ASF ale może warto spróbować zainwestować w maty itp.  ( mieszkam na Dolnym Śląsku także daleko od ognisk)
      -owce; wejść w pakiet rolno-środowiskowy i hodować rasę mateczną
      -króliki- mała ferma i np; sprzedawać tuszki do restauracji 
      Dysponuje budynkiem, który był kiedyś chlewnią a obecnie stoi pusta. Co radzicie? Nie piszcie że idź do pracy bo już chodzę, a przydały by się pieniądze ( nie potrzebuje sum z czteroma zerami ) np na jakieś maszyny czy coś do domu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj