rucin

Popękana felga

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rucin    2

Przy kupnie bizona nie zauważyłem że pospawana jest felga przedniego koła ma porobione nakładki ale nadal pęka i tu jest pytanie ile może kosztować używana felga i czy opłaca się tą wogóle spawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casecs94    0

Skoro była spawana i pękła to lepiej się nie baw i kup drugą

nie spawaną oczywiście :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

u mnie w bizonie też pękła felga i ją pospawaliśmy i chodzi już parę ładnych sezonów i felga nie pęka i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak jest popękana ale jeszcze nie wypadła :rolleyes: to możesz śmiało spawać tylko porządnie i jakieś nakładki nie wspominając o sfazowaniu. A pęka teraz na spawach bo pewnie byle jak zrobine aby sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

nie po drugiej stronie jak spawy są na górze to ona na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

czyli jednak słabo zespawane może tylko po wierzchu bez fazowania (zrobienia rowka na spoinę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak dobrze ze spawasz to musi trzymać, u wuja była popękana że szok, ojciec się pobawił spawarka to już z 10 lat trzyma bez żadnych oznak pęknięcia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekp    0

odgrzeję trochę tamat

gdzie dokładnie pękaję te felgi

czy w miejscu styku opony z rantem felgi czy na spawaniu tarczy do obręczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Kolego u mnie pękała na rancie czyli tam gdzie zatrzymuję się opona , kupiłem kombajn od pierwszego właściciela ja jestem drugim właścicielem i to jest wada fabryczna po prostu taka seria wyszła iluś egzemplarzy z fabryki bo od tego gościa co kupowałem w jednym czasie on kupował i szwagier nowego bizona i w jednym i w drugim felgi pękały , po prostu ze znajomymi mechanikami doszliśmy że jakaś dziadowska stal poszła na te felgi :P Ale do setna sprawy temat jest do zrobienia jak koledzy pisali wyżej dobry spawacz to podstawa dobrze sfazowaci to podstawa bo bez sfazownia to nawet najlepiej wgl się nie zabierać a czemu tak twierdzę ponieważ poprzedni właściciel poszedł właśnie na łatwiznę i tylko dał wzmocnienie z zewnątrz felgi i myślał że coś mu to da a o tuż że gówno to dało tylko po prostu zwolniło i opóźniło pękanie :blink: Dopiero jak myśmy kupili kombajn to wzięliśmy się za to fachowo koło zostało ściągnięte z kombajnu , opona wraz z dętka ściągnięta z felgi w feldze został wyszlifowany od środka rowek i dopiero poszedł spaw później od zewnątrz porządne wstawki i całości została pomalowana nową białą farbą i nawet ani jednego pęknięcia nie widać a dodam że kombajn pracuję w górach ^^ Tak więc jak ktoś by miał podobny problem od razu mówię zero kombinacji nic na skróty tylko zrobić do porządku ;) bo na skróty jak to mój znajomy gada to można iści na piwo do baru :D Pozdrawiam kolegów B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolego jak mozesz zrob zdjecia jakie dales te wzmocnienia, u mnie nie ma problemu z pekaniem felg(jeszcze tego by brakowalo...) ale slyszalem o takich przypadkach w okolicy.

Polecam spawac pekniecie migomatem, spawy po migomacie sa mocniejsze i twardsze niz po zwyklej elektrodowce, wtedy moga byc zbedne wzmocnienia bo na spawie nie pusci, chyba ze w nowym miejscu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj