bartekandruszko

Case 5150 problem z hydrauliką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Podczas wiosennych prac polowych przydażył się problem, ponieważ nagle pompa hydrauliczna zaczęła strasznie wyć skręt się tak jakby blokował a gdy się przełącznik podnośnika dało na środek to po wciśnięciu gazu powoli podnosił agregat (1400kg). Zjechalem powoli do domu postukalem koło pompy ale nie pomogło, zdenerwowany odpaliłem na max obrót przelaczylem na podnoszenie agregat tak podniosło szybko aż podskoczył i wróciło do normy. Co mogło być przyczyną takiej usterki. A wczoraj zacząłem zwozic baloty parę sztuk działał bez zarzutu a po chwili nie miał siły żeby unieść pusty kolec, ale opuszczał normalnie po godzinnym postoju znów sam się naprawił. Teraz nie wiem czy te usterki były powiązane czy nie dodam też że pompa hydrauliczna nie jest pierwszej młodość :). Prosiłbym o pomoc gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kompensator to jest dzielnik ciśnienia? On jest przykrecony bezpośrednio do pompy? No i jeszcze jedno pytanie czy można go jakoś zregenerować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Powiem ci że wszystko idzie zregenerować, ja miałem problemy z hydrauliką zawiozłem pompę i rozdzielacze do hydrotoru to tylko pompę zrobili i jeszcze na dodatek złożyli na zwykłych oringach i ciekło, w dodatku podnośnik nie działał, więc więcej popsuli niż zrobili. Więc to różnie bywa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także tej firmy nie polecasz 😀 zmierzyłem ciśnienie z tyłu na rozdzielaczu i na sekundę pokazuje 150 bar i spada do 80bar wychodzi na to że jakiś zawór szwankuje. Ale jak podnoszę agregat tylko go lekko uniesie i dalej nie idzie a jak wciskam hamulec lub przelaczam biegi (te bez sprzęgła) to po kawałku podnosi. A znasz może jakąś firmę co by to zregenerowali a nie zepsuli? 😀

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamiljaro    0

Mam w sumie podobny problem. Po rozgrzaniu dobrze ciągnika na skreconych kołach ciągnik rozlacza biegi, wyskakuje żółtka lampka na wyświetlaczu. Odrazu rozlacza hydraulike i wspomaganie tak jakby słabiej działa. Za pierwszym razem tak jakby było mało oleju więc dolałem i hydraulika wróciła ale nie dał rady unieść agregatu z siewnikiem Ani nawet siewnika hydraulika zarzucic na agregat( jak gaz opór to ledwo uniosl). Po tym  zostal wymieniony filtr, olej w normie a problem dalej ten sam. Ciśnienie ba wyjściu około 200.

Jakby ktoś coś doradzil jakie mogą być ewentualne przyczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Domniemywam, że chodzi tu o kompensator, który znajduje się zaraz za pompą. Wewnątrz tego elementu znajdują się kryzy, czasem zanieczyszczenie jej lub zacinający się wewnątrz suwak wywołują podobne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj