Polecane posty

tomaszt135    11

Witam,

Jestem na etapie wymiany tarczy sprzęgłowej w renówce 8514. W związku z wytarciem przez starą tarczę rowków na docisku i kole wieńca, odkręciłem tarczę na docisku bez problemów, ale z tarczą koła wieńca mam problem. Czy jest może jakiś sposób na odkręcenie tych śrub? Próbowałem tradycyjnie, ale klucze się wyginają. Może śruby odkręcają się w lewą stron? Może znacie jakiś sposób na zdjęcie tego koła?Będę wdzięczny za pomoc, bo nie chciałbym coś popsuć robiąc coś na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

myślę że klucz udarowy by pomógł gwinty są prawe lub klucz przekładniowy do kół ale jest ryzyko ukręcenia śrub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Pożyczyłem klucz pneumatyczny, ale nie udało mi się ruszyć śruby. Zastanawiam się nad podgrzaniem śrub, może zostały wkręcone na klej, ponieważ nie ma żadnego zabezpieczenia przed odkręcaniem { podkładka sprężynowa, zagięta blaszka}. Tylko czy w latach 80-tych już były stosowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Klucz pożyczyłem z warsztatu wulkanizacyjnego, klucz 24. Czy klej był stosowany - nie wiem , ciągnik jest z 82 roku. Tylko powinny być wg mnie jakieś zabezpieczenia przed odkręcaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

być może są na kleju , spróbuj podgrzać może klucz za słaby albo ciśnienie za małe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I dało sie bez problemy zjechać ?? , jakies wskazówki jak ustwić tarczę żeby trafiło w wielowypust i łożysko ??

Mnie tez czeka rozbiórka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Nasmarowałem wpusty i po wstępnym najechaniu przekręcałem sprzęgłem, a później walkiem WOM i spasowało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj