pimper21

Zetor 8011 + turbo nie chodzi

Polecane posty

pimper21    61

posiadam zetora 8011 jakieś 5 lat sprowadzony z Czech po 4 latach ciągnik zaczoł dawać olejem z komina więc wymieniliśmy turbinę okazało się że turbina nie działa .I teraz pytanie czemu nie działa :rolleyes: chodzi tak leciutko że jej prawie nie słychać a powinna ładnie szumieć :) pod powiecie coś :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A skąd wiesz że nie działa niema mocy czy nie słychać że świszczy? Turbo było dokładane czy to jest 10011?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A może kolega twierdzi że jak nie słychać to nie działa (tak jak z teściową tzn jak nie słychać to nie ma) - taki żart.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

koledzy on powienien mieć przy iluś tam obrotach powinien mieć taki dopie.... że a on nic ani nie słychać a ni zero pałera . Jechałem kiedyś kumpla to miał taki pałer przy orce


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

tak to dobre

wymienialiście turbosprężarke całą czy co wymienialiście częsci pierścionki, uszczelniacz, ośkę, łopatki, korpus żeliwny ? bo nic nie napisałeś to co mamy szczelać co jest temu ciągnikowi

jakiś konkretny opis a nie napisane od tak kur.... na odwal jak chcesz żeby ci coś poradzić to coś napisz dokładniejszego !

 

a co do głosu to wiem ze dzieci tak mają ze lubią jak ładnie swiszczy ale nie zawsze każda turbosprężarka tak robi a moc swoją ma :)

a co do pałera jak to pięknie ująłeś to bedzie miał jak wyjdziesz i mu pomożesz ciągnąć pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

turbo sprenrzarka nowa wraz z korpusem żeliwnym i wszystko w okolicy turbo czyli to co wymieniłeś w swoim poście były tam jakieś pierścienie też nowe . a pro po powinna chodzić a nie tak jak to napisał lukaszz110 ją trzeba słyszeć i powinien ciągnik mieć trochę więcej mocy przy cięrzejszych pracach. :)

 

"oFsik" turbo przy nim było jak tylko go kupiłem i jest to 8011 i czy przy nim było orginalnie to nie wiem :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

koledzy wyjaśniło się czemu turbo nie chodziło było nowe i zakładał je jakiś gościu który remontował u nas przyczepy i oczywiście się nie znał na takich rzeczach .Okazało się że turbo jest zatarte :) ,ponieważ że jak ściąga się stare turbo gdy jest już sciongniente powinno odpalić się ciągnik żeby naleciało do rurki która idzie do turbo oleju lub samemu zalać olejem ponieważ gdy od palimy ciągnik turbosprenżarka wchodzi na wysokie obroty i zanim olej tam dotrze ona zdąży się zatrzeć u mnie tak nie zrobili :) i po turbo ,jedynie nowe na razie niema funduszy :) także turbo jest ale nie daje mocy :) nie wiem może jeszcze się mylę jak coś wiecie to pod powiecie :)

 

 

Pozdro Mateusz


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz oddać Turbo do regeneracji. :) Często są specjalne zakłady, które się tym trudnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Może ktoś wie gdzie są takie zakłady w okolicy Milicza Krotoszyna ??

Jak coś proszę o info i jeżeli ktoś wie ile to będzie kosztować ??

:)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy od turbiny, ale zazwyczaj jakieś 500-700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W Wrocławiu jest firma która regeneruje turbiny.Poszukaj na Allegro ,wpisz w wyszukiwarce, auto giełda dolnośląska.Znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

bo to był mechanik wątpie :):)

 

Wrocław to troszeczkę daleko ;D może gdzieś bliżej

:)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zadzwoń do nich i się wypytaj.Przecież pocztą można wysłać.Może naprawa nie będzie bardzo kosztowna.Z Krotoszyna masz z 120 km to nie daleko,może na wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

ej a czym się rużnią te turbiny bo widziałem na allegro parę do zetorów i nie wiem gości pisze że jedna do 9540 zetora a inna 10540 czym one sie rużnią może kupiłem nie taką ?? :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

mogą różnić sie geometrią łopatek przez co dają większą moc

 

co do głosu turbosprężarki to w SW680 mam turbosprężarke która daje uuuu dużo koników więcej a nie wydaje z siebie specyficznego gwizdu

bez turbinki silnik ma 160PS a z turbosprężarką na maxa przy 2250obr\min silnik da moc 243PS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

lukaszz110 a ty masz jaką turbinę i która mniej kosztuje ??albo inaczej która jest lepsza :lol:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bialy8011
      Witam, patrzcie no Panowie co to się zrobiło. Pacjent to Zetor 8011. Ktoś wie jaka przyczyna że z oleju się takie mleko zrobiło we filtrze?

    • Przez Rzepakowiec
      Witam, kupiłem na wiosnę zetora 8145 sprowadzonego z finladii. Na oględzinach wydawało się, że wszystko w porządku chodził równo, ładnie palił pojeździłem trochę wszystko w porządku. Ciśnienie oleju w silniku też ok, przepracował 40mtg i zauważyłem, że ciśnienie na obrotach jalowych spada na około 0,6 0,8 bara. W dodatku z odmy wydobywa się biały dym. Mam jeszcze 9ha do orki oraz uprawy po kukurydzy, więc będę musiał tak robić. Jakieś pomysły co to może być? Na wysokich obrotach ciśnienie jest ponad 2,5. 
    • Przez Papkin
      Kolejny raz problem z Zetorem. Ciągnik zgasł sam z siebie, zacząłem podejrzewać układ paliwowy. Wymieniłem filtry, wyczyściłem odstojnik,odpowietrzylem,dalej nie chciał odpalić. Następnie wyjąłem pompę paliwa i wtryski. Diagnoza zatarta pompa. Zamontowałem pompę po regeneracji i wtryski,odpowietrzylem,pompa podaje paliwo, ciągnik dalej nie chce odpalić. Raczej odpada problem z elektryką już wszystkie przewody sprawdziłem i poczyscilem. Rozrusznik na chwilę obecną u elektryka do sprawdzenia. Plak nie pomaga. Próbowałem też z przesuwaniem pompy w stronę bloku i na zewnątrz. Ma ktoś jakieś pomysły?
       
    • Przez lukasz021086
      Witam. Leci mi olej z pompy wtryskowej. Prawdopodobnie od strony silnika. Ma ktoś pomysł co mogło się stać? 
    • Przez Rzepakowiec
      Cześć, wczoraj przeprowadzałem pierwszą grubszą robotę kupionym na wiosnę 8145. Talerzowalem i kiedy silnik się porządnie nagrzał to ciśnienie spadło do 0,8 na 800 obr/min, przy wyższych obrotach jest ponad 2. Z kolei na zimnym wynosi 4,5 na 800 obr. Wiem, że wraz z nagrzaniem ciśnienie spada, ale czy te 0,8 to nie jest trochę przymało? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj