Luki1988

Uchylająca się klapa w prasie Mascar 2120 Evolution

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luki1988    5

Witam.

Problem taki jak w temacie. Prasa lancuchowa,posiada mechaniczne zamki ale przy dobijaniu beli klapa uchyla się ok 7 cm i przy zwijaniu siana bądź suchej krótkiej słomy gubi material. Nie można porządnie robić beli. Niby jest prosty system regulacji bo z obu stron jest naciąg sprężyn odpowiadający za zgniot/uchylanie komory,ale regulacja w obie strony nic zbytnio nie daje. Wygląda na to że wszystko zależy od tego co się prasuje bo np w trawie nie ma tego problemu. Komora też się uchyla ale materiał jest na tyle wilgotny i że nie wypada tyłem. 

Może macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak zamykasz klapę ustaw dźwignie w ciągniku na jałowy spływ i cały czas tak pracuj u nie w vario packu jest tak samo jak nie ustawie na jałowy to się otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Wydaje mi się że tu hydraulika nie ma nic do powiedzenia bo tłok siłownika nie wysuwa się podczas uchylania klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Prasa już zbyt młoda nie jest, może haki zużyły się mechanicznie? Skracałeś łańcuchy? W Sipmie po skróceniu też lubi gubić materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Łańcuchów nie skracalem. Nawet nie napinalem bo bele wychodzą gładkie. Naciągu łańcuchów jest jeszcze dużo. Haki są w dobrej formie. Ta prasa jest tak zrobiona ze haki trochę uchodzą na sprężynach przy dobijaniu. Są napinacze sprężyn,dokrecilem je prawie na maxa  a klapa i tak się trochę uchyla. Przy mokrym materiale nie ma problemu ze jest ciut uchylona a już przy krótkim sianie albo suchej słomie zaczyna gubić przez tą szparę. Dodam jeszcze że klapa uchylając się uchyla się razem z hakiem. To nie jest tak jak w sipmach że hydraulika puszcza i zamek się otwiera. W mascar haki popuszczają się a sprężyny rozciągają bo taka jest jej konstrukcja. I tym napinaniem sprężyn powinno się ograniczyć uchylanie klapy a tak nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez manYki
      witam. co jakis czas przy owijaniu noz nie utnie siatki i siatka idzie dalej, musze wylaczyc walek , uciac ja nozem i od nowa zalozyc. trzeba kupic nowy ? mozna go jakos naostrzyc ? jak go wyjalem ma okolo 10 malutkich pekniec za rowkami noza. zz gory dziekuje.
    • Przez lordrolnik
      witam mam następujący problem podczas dobijania beli komora się trochę uchyla i tu pytanie czy po zamknięciu klapy z tyłu ciśnienie musi zejść do zera czy trochę trzymać prosze o szybką odpowiedz.
    • Przez KrzysztofMech5
      Witam
      mam problem z hydrauliką w prasie sipma z279 Farma 1 rok99 ogólnie chodzi o to ze gdy podnosze klape ładnie, płynnie idzie do góry lecz gdy zacznę ją opuszczać zaczyna się skosować i widac ze raz opusci sie jedna strona raz druga tak jakby się cos przycinało i tak cały czas się dzieje naprzemiennie az cała prasa się trzęsie dopuki nie opusci się do konca mieliscie taki przypadek bardzo proszę o pomoc z góry dzięki
    • Przez Olsen16
      sznurek pęka gdy dochodzi do prawego (patrząc z ciągnika) ogranicznika niedawno zaczął pękać nawet na samym środku swojej drogi gdzie teoretycznie powinien mieć najlżej, pragnę podkreślić że dzieje się to samo na pięciu różnych sznurkach. Co może być przyczyną?
      PS: istnieją na tym forum podobne tematy, ale nie ma w nich odpowiedzi na mój problem
    • Przez MarcinPawowski
      Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce
      Wychodzą lużne belki
      Siatka na rolce schodzi się do środka
      Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj