Pele94

Pilna pomoc Prasa Claas Variant 280 Roto Cut

Polecane posty

Pele94    1

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem prasy Claas Variant 280 RC. Jak na razie sprasowałem nią około 30 snopków siana, Prasa sprawuję się bardzo dobrze lecz nie dział mi ustawianie zgniotu ( skala od 1 do 5) prasa w ogóle nie reaguje na przestawianie blaszki ( R ) i jak prasuję zegar cały czas dochodzi po czerwone pole ( snopki są okropnie mocno  zbite a jutro od rana jadę prasować około 100 snopków suchej sianokiszonki i nie chce żeby były tak zbite. proszę o pomoc co może być nie tak jakiś elektrozawór przeczyścić ? tylko który bo jest ich chyba 4.  A może po prosu źle przestawiam ją.

Uruchamiam ciągnik podłączam cała elektronikę włączam komputer ( komputer działa , lampka na prasie świeci)

włączam przekaźnik i dopiero wtedy reguluję tą blaszką. 

Zrobię bala i przestawiam doszedłem już na skali do pozycji 0 a i tak bale są jak kamień i zegar pod czerwone , 

zauważyłem też że nie działają na komputerze takie diodki jest ich chyba z 8, od czego on są ? mają coś wspólnego ze zgniotem ? 

Proszę o szybką pomoc  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
diody od równości beli. ciesz się tym zgniotem bo użytkownicy tych pras zwykle mają odwrotny problem. a w niej reguluje sztuk miękkość rdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Problem został rozwiązany przyczyną był odłączony kabel który znajdował się w (złączce trzy pinowej którą się podpina pod ciągnik żeby był prąd czarny kabelek odpowiadał za podawanie prądu na ustawianie zgniotu )  A gdzie się znajduję jakiś czujnik od tego czy coś co odpowiada za działanie tych diod. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
prawdopodobnie na skrajnych pasach z tyłu na klapie lub nad nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem8    0

Ja mam 280 i u mnie lampki nie dzialaja w wersji bez nozy czyli czujniki musza znajdowac sie gdzies przy nozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

a wiecie może który elektrozawór jest odpowiedzialny za ustawianie zgniotu ? bo u mnie jest i tak coś nie tak z tym zgniotem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem8    0

Moze do wymiany silowniki od naciagu paso, u mnie jak luzuje pasy to po chwili same sie naciagaja i obstawiam u sb na silowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

Witam mam problem z variantem 280 a konkretnie chodzi o zgniot. Podczas belowanua wskazowka jest za polowa zielonego czyli tak jak zawsze bylo ale gdy zaczyna piszczec sterownik w ciagniku ze jest juz bele gotowa do wiązania to wskazowka wzrasta na pole czerwone a gdy konczy wiazac sznurkiem to spada az na poczatek zielonego pola.dodam ze silowniki od klapy i od zgniotu mam zrobione.podczepialem tez pod drugi ciagnik i nie bylo roznicy. Ktos moze ma jakies pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Witam. Mam podobny problem jak kolega wyżej Piter1992 tylko odwrotny :) podczas prasowania wskazówka utrzymuję się na zielonym polu ( to też zależy od ustawienia zgniotu ) prasa podczas prasowania trzyma ciśnienie mogę  nawet zatrzymać się w połowie bala i ciśnienie nie spada  Ale  kiedy tylko komputer daję znać że idzie siatka to ciśnienie na zegarze spada na 0 i efekt tego jest taki że bal owinięty siatką po wierzchu jest luźny i zamiast 120 zawsze wychodzi 125. bo warstwa powierzchowna jest luźna.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

W tym roku znowu mialem problem ze zgniotem po zrobieniu 20 bel zaczelem odpowietrzac prase i dopiero po kilkunastu probach wkoncu zaczela sciskac bele lecz po zrobieniu okolo 500 kulek znowu znowu uzyskalem ten sam efekt czyli jedna bela zbita a dwie nie, i powietrze w układzie. Ma ktos jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj