wladek7

New Holland Clayson 1520

Polecane posty

wladek7    0

Tak jak w temacie kupiłem go w kwietniu w stanie dobrym. Mam zamiar lać tylko Turdus do silnika. Z tym olejem mam 10 lat pozytywnego doświadczenia w c-360.Mam kilka pytań.

1.Po pierwsze jaki olej można lać dobrej marki do układu hydraulicznego.

2.Czy ma ktoś instrukcję obsługi tego kombajnu?

3.W zbiorniku oleju hydraulicznego jest siatka.W niej są dwie dziury. Czy powinny być? Od czego mogę dopasować nową siatkę?

4.Pompa wody do tego silnika forda 4 cylindry jakiej szukać i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

witam też sobie takiego sprowadziłem z finlandi 2 tyg temu mam komplet katalogów do niego tylko po fińsku ile dałeś za niego sitko jest całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek7    0

Dałem 16500zł. Kupiłem w Polsce.Z tabliczki z prawej strony wynika, że jest numer 71 i cyfry. Na hederze 85 i cyfry. Myślę że to mogą być lata produkcji tego sprzętu. co do katalogów to czy mógłbyś zeskanować,wrzucić na jakiś serwer i wysłać link do tego na forum lub mi na PW.zapomniałem dodać że jest z sieczkarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

rok produkcji jest na zaworze ćsinieniowym pod podestem mój też ma sieczkarnie w tej chwili niestety nie mam dostępu do skanera tego jest 3 książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mam takiego NH od 9 lat, mam do niego katalogi czesci i ksiazke obslugi niestety po dunsku. W tych modelach rok produkcji sie nie liczy, liczy sie stan techniczny bo to ponad 30 letnie maszyny.W zbiorniku oleju powinien byc filtr oleju przyciskany taka blachą na sprezynach.Olej turdus mozesz lac smialo,ja leje od kiedy go mam i nie ma zadnych problemow z silnikiem.Do hydrauliki lałem HL-46 i wszystko dziala jak nalezy. Co do pompy wody to poszukaj na necie do silnika Ford 2712E powinienies cos znalesc.

Pompa do Ford 2712e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek7    0

Dzięki wam za pomoc :) U mnie pompa wody jest przerobiona na od c-330 wg. poprzedniego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

kolego ja do S1540 z 6forda leje od 7 lat turdus i jest git.Pompe kupiłem w tamtym roku za jakieś 320żł w grene.Symbol silnika spisz i znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie chce sie czepiac ale wk.....a mnie takie podejscie polaków do remontów maszyn. Kupic zachodnie zeby było lepsze a potem wkladac czesci produkcji PL ktorych jakosc nawet do piet nie dorasta oryginalnym. A potem biadolenie ze sie psuje,ze trzeba naprawiac, ze niby zachodnie ale nic nie warte. Polscy stodołowi machanicy fachowcy-flachowcy sa nic nie warci i tyle. Ciekawe czy ta pompa od 30 ma taka sama wydajnosc co oryginalna i czy daje rade wychlodzic silnik.

@wladek7 Proponował bym sprawdzic czy jest termostat załozony,sprawdz dokladnie cały kombajn co tam jeszcze jest podmienione bo w zniwa jak padnie zeby nie było niespodzianki. Jak mozesz to wstaw jakies fotki tego 1520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Witam,jakie byłyby optymalne parametry oleju o którym mowa dla silnika z przebiegiem 2060 mth?

Podobno przebieg orginalny :) nie wiem jakim był zalany wcześniej,taki 15w40 będzie ok?silnik

fiatowski na NH8030.Chodzi b.ładnie :) Z góry dziękuje za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Cześć.Mam na oku pewnego new hollanda 1520 i czy była by to dobra inwestycja kombajn ma sieczkarnie i jest w stanie bardzo dobrym a cena za niego to ok 19 500tyś złotych i czy sa do niego czesci pasujące czy jest awaryjny???? Za odp z góry dzięki


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek7    0

Cześć.Mam na oku pewnego new hollanda 1520 i czy była by to dobra inwestycja kombajn ma sieczkarnie i jest w stanie bardzo dobrym a cena za niego to ok 19 500tyś złotych i czy sa do niego czesci pasujące czy jest awaryjny???? Za odp z góry dzięki

 

ja kupując swojego wczesniej obejrzałem kilka sztuk marki BIZON zdecydowałem się na mniejszego nh 1520 parametry ma zbliżone do bizon 40 ale wykonanie wydaje mi się lepsze,jeden akumulator 4gary zobaczymy w żniwa wczesniej miałem WISTULE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

A czy przy tym ok 3 metrowym hederze to 4 gary wystarczy???


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek7    0
Napisano (edytowany)

Robocza 2.60

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja mam roboczej 3m i 4 cyl daje rade spokojnie nawet z sieczkarnią.Chyba ze bedziesz kosil 1.5m zyto i bedziesz słome ciął to na pewno to odczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Też miałem taki sprzęt na oku,ale jak pomyślałem ile kółek będe musiał zrobić prasą przy takim hederze,to

dałem spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek7    0

ja do 17000.00 nie znalazłem nic lepszego a oglądałem jelonki330,530,classymerkator50,60consul,compact25,30,mf240,internacinal431,bizon40,50,56,nh133,135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na ile ha potrzebujesz ten kombajn. Jak był sprzyjajacy rok to max 100ha młociłem u siebie i na usługach wiec mozna i takim malym pokosic. Ja swojego kupilem 9 lat temu za 17 tys bez sieczkarni,zalozylem sieke i bezawaryjnie kosze juz tyle lat.Wystarczy przed zniwami dokladnie przejrzec kombajn i caly sezon mozna tylko kosic a nie naprawiac nocami jak Bizola. Łozyska wszystkie typowe przy czym polowa łozysk w tym kombajnie to bodajrze 6305 10pln sztuka, pasy wszystkie z Sanoka mozna kupic, sa tanie a bardzo dobre, jak ktos nie wierzy polecam to sprzwdzic bo Sanok robi pasy do wszystkich NH nawet tych nowszych.

Gdybys sie zdecydował na ten komban to zapraszam na GG 485096 podpowiem ci gdzie zajrzec zeby zbic z ceny. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Witam wszystkich , czy wiecie może jakie powinien trzymać ten kombajn ciśnienie oleju. Tam jest przedziałka do 10 a u mnie trzyma cztery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Minimalne ciśnienie to 2,5 atm przy 2000 obr/min. , jeśli u ciebie jest 4 to jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe1520    0

Witam..Kolego kupiłem takiego NH tzn.1520:)Silnik Ford 4gary,sieczkarnia,stół 3,6m podobno w bardzo dobrym stanie..tak stwierdzili moi znajomi ""znawcy tematu"...oby się nie mylili:)Mam do Ciebie pytanie(bo jest to mój pierwszy kombajn więc jestem zielony..ale od czegoś trzeba zacząc,prawda? a ja jestem z zasady .dociekliwy więc wolę zapytac kogoś kto się na tym zna...)powiedz mi jak ustawic klepisko i wialnię,a moze coś jeszcze??dodam że mam posiany groch,pszenicę i jęczmień..Bardzo proszę o każdą podpowiedź lub wskazówkę...jak się do tego zabrac? pozdrawiam i czekam na podpowiedź..

czekam na podpowiedź..

Edytowano przez pepe1520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

czy dobrze rozumiem że heder ma 3.6m i sieczkarnie :o a silnik tylko 4 gary to nie wiem jak ty masz zamiar śmigać po polu :rolleyes: .po mojemu to jakiś przeszczep ja mam 1520 i 4 gary ale heder 3m i to beczy czasem jak deko pogonie i to bez sieczkarni :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikiarab    0

Witam. Czy ktoś może podać numer katalogowy filtra hydrauliki do nh claysona 1520? Ma ktoś może katalog części do tego kombajnu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe1520    0

czy dobrze rozumiem że heder ma 3.6m i sieczkarnie :o a silnik tylko 4 gary to nie wiem jak ty masz zamiar śmigać po polu :rolleyes: .po mojemu to jakiś przeszczep ja mam 1520 i 4 gary ale heder 3m i to beczy czasem jak deko pogonie i to bez sieczkarni :

Witam.No to mnie pocieszyłeś..zaczynam się bac...no trudno...a powiedz mi jakie robisz ustawienia klepiska itd. w trakcie koszenia...bardzo proszę o podpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Witam,

posiadam także taki kombajn - ustawienia do koszenia pszenicy: klepisko na 4, młocarnia 900-1000 obr.,

jeżeli jest gęsta to jeżdżę I przyśpieszoną na wariatorze, a jak licha to II opóźniona wariatorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj