dawidek223

Powietrze zostaje w belce

Polecane posty

dawidek223    0

Witam , mam takie dwa pytania jedno że folie mam ustawiono luźno na owiarce i nw czy tak ma być czy musi być mocnej naciągnięte i jest też taki problem gdy belkę owine zostaje w niej powietrze i jak mocniej ścianę chwytakiem to słychać jak folia pęka i powietrze schodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Folia ma byc tak naciagnieta aby tylko sie nie zrywala. Zawsze powietrza troche zostaje ale w ciagu kilku godzin max  go powinno nie byc. Co do pekania foli to chyba slaba ta folia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

odcinek folii który na rolce ma 10cm na balocie powinien mieć około 17cm tedy jest prawidłowo naciągnięta folia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze zbita belka to po jakims czasie od owiniecia powinna sie az zassac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Jak mechanicznie jej nie uszkodzisz, i owinięta jest prawidłową ilością warstw to nic nie powinno się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

@Mikruss, nie masz racji. Powinna się rozciągać ale nie na granicy rozerwania. 

@dawidek223 naciągnij nieco mocniej folię. Chyba, że masz bardzo słabo zbite bele, wtedy nie da się uniknąć uchodzenia powietrza. Tak czy inaczej uchodzenie powietrza przy ściskaniu jest niepożądane, bo podczas owijania specjalnie folia jest naciągana, aby warstwa do warstwy przylegała i w pewnym sensie się "przykleiła". W czasie, kiedy ściskasz ją i powietrze uchodzi warstwy folii w jakimś miejscu muszą się rozejść i nie masz pewności, że po tym będą przylegały na tyle , aby powietrze nie dostało się do wewnątrz folii przez tak utworzoną nieszczelność - czyli czy to miejsce ponownie się uszczelni :)

 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
Mam podobny problem że zostaje mi powietrze i nie wiem jak naciągnąć folie mocniej. Owijarka to sipma oz 7500. Może ktoś mi poradzi madrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Jaka owijarka? W Starej tekli jest to na zasadzie regulacji napięcia sprężyny, która dociska tulejki utrzymujące folię. 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gregorius
      Nie wiedziałem, gdzie ten temat założyć, więc tu go wcisnąłem.
       
      Tak więc chodzi mi jak można turbosprężarkę wyczyścić chodzi mi o nagar z łopatek, bo znalazłem taki środek http://wynns.pl/top/do%20ropy/233%20ERG3%20DIESEL.php, który też niby oczyszcza ale czy w tym prawda jest to nie wiem... Czy trzeba rozkręcać turbine najlepiej i przemyć ją w nafcie?
    • Przez Potajtany
      Macie jakieś sposoby na wybicie ich,Te podkładki do których były one przyspawane pourywały się,próbowałem je przyspawać spawarka,migomatem,tigiem i cały czas się urywają, Może wbić je do środka? One są ze stożka czy proste? albo macie jakies inne pomysły?
       
      Chodzi o to zaznaczone w czerwonych kółkach.

    • Przez ska511
      Posiadam kombajn mf-506 mam problem z optymalnym ustawieniem,kombajnu,albo zostawia plewę lub wyrzuca zboże do tylu.Próbowałem różnych ustawień sita górnego oraz wiatru, ale efekt słaby.W kombajnie górne sito jest uchyle dolne stałe oczko 8mm.Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tym modelem to może coś podpowie.
    • Przez RolnikNockowa
      Witam, zakupiłem niedawno zetora 6748, czyszczę go do malowania, więc go rozkręciłem i tu mam zagwozdkę: Jak to jest z filtrem powietrza w nim? Powinien mieć olej , czy nie.? Po otworzeniu ścianki były wilgotne od oleju, ale w misce nic nie było, oprócz dużej ilości brudu. A druga sprawa: w przednim napedzie krzyżaki są całe w smarze (jak na załączonym obrazku) , wyczyszczę je, ale później nie wiem, czy mają mieć jakieś smarowniczki,żadnej nie widzę, czy trzeba im dać smaru tak z zewnątrz. Proszę o pomoc.
    • Przez kamisiek24
      Witam.
      Mam dosyć niebywały problem otóż w zetorze przez świece żarowe wydmuchuje powietrze. Głowice ściągałem woziłem do sprawdzenia, zostały wymienione zawory, prowadnice i dotarte gniazda, luz zaworowy ustawiony wg instrukcji 0,25 z tolerancją 0,05. Problem jak był pozostał i w sumie zjawisko ani mniejsze ani większe po zrobieniu. link do filmiku  http://chomikuj.pl/Kamisiek88/Galeria . Zjawisko samo w sobie nie powinno występować bo powinno ssać powietrze, co prawda nie dmucha tak mocno żeby palec odpychać ale jednak jest zwrotny przepływ powietrza. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj