bubel500

Zetor 6718 wymiana filtra oleju "bąk" na pp i wyciek oleju

Polecane posty

bubel500    4
Napisano (edytowany)

Witam, wymieniłem dziś w Zetorze 6718 filtr oleju typu "bąk" na filtry PP z podstawą od 7211 taka jak na zdjęciu: 

Problem w tym, że po pracowałem na tym filtrze jakieś 2-3 godziny, i podczas jazdy, zobaczyłem że spada ciśnienie oleju, zatrzymałem się, i okazało się że wywaliło olej przez odmę, i tu moje pytanie, czy można normalnie zmienić filtr typu bąk na pp bez żadnych problemów, czy trzeba jakieś przeróbki dokonać? Ja obstawiam że filtr pp dostałem nie od tego pojazdu, i się zablokował, dlatego wywaliło, Ciśnienie po wymianie bąka na pp na zimnym na obrotach 5 atm, na wolnych 4, na gorącym ( 80 stopni ) wysokie obroty 4, niskie 2 atm. 
Pozdrawiam!

Dodam tylko że  przez 2 godziny było, okej, a większość oleju wygoniło podczas jazdy, na odcinku 100 metrów

1147518600_1527361014_thumb.jpeg

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
mogl być jakiś paproch w baku i zapchał się delikatnie i wywaliło odma sprawdź stan oleju .. albo może ci się uszczelka przesunęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

oleju wygoniło dużo, ciśnienie zaczęło spadać to zatrzymałem się, po wlaniu 4l ledwo co sięgał bagnet, dojechałem do domu i teraz stoi, co ciekawe, jak wykręciłem wtedy filtr, to był pusty! a po powrocie był w nim olej, filtr dostałem taki:

https://www.e-skladnica.pl/pl/p/FILTR-OLEJU-1316-16UNS-L-134-72-PO-150-ZETOR-JD./815

 

w tych małych dziurkach, jest taka uszczelka gumowa, chyba pod wpływem temperatury, ona spuchła i zapchała dojście oleju,  a że nie było ujścia to wywaliło odmą,

Ponawiam pytanie, czy wymiana filtra z bąka na pp w zetorze 6718 jestr dopuszczalna bez żadnych przeróbek, jakichś dodatkowych zaworów czy coś?

co ciekawe, mam stary filtr od c-360, i we wnętrzu są duże otworki, a w tym mam taką jakby tarkę, zagiętą, że przepływ jest mocno ograniczony


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no widzisz . Właśnie też zastanawiałem się nad wymianą na "zwykły filtr " Chłopaki w sklepie mnie doinformowali że trzeba wstawić zawór . Kurdę , tylko ze łba mi wypadło jak fachowo to się nazywa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

przydało by się info co to za zawór i gdzie go wstawić? 


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
żadnego zaworu nie wstawiałem .filtr jest dobry taki powinien być być może filtr był uszkodzony lub przystawka nie ma przepływu zdejmij ta przystawkę i sprawdź czy ma przepływ i zgadzają się otwory z tymi w bloku bo nie wiem czy do tych starszych nie była troszkę inna przystawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

przystawka do bloku ma tylko jeden otwór, na środku przystawki , na wyjście  z pompy oleju, poza tym nie ma żadnych otworów.

Ja obstawiam właśnie filtr oleju lipny, a co do tych zaworów, to nie chodzi czasem o zawór który wkręca się w pompę zamiast śruby? tam gdzie wychodzi przewód na filtr oleju ? tak jak przerabiało się filter w  c-4011 na c360 ? A czy przypadkiem nie ma już tam takiego zawóru ? sam już nie wiem co robić


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
a czy przypadkiem nie trzeba obnizyc cisnienia na pompie olejowej w misie?

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Nie trzeba, gdyż ciśnienie po wymianie bąka na pp na zimnym na  wysokich obrotach 5 atm, na wolnych 4, na gorącym ( 80 stopni ) wysokie obroty 4, niskie 2 atm.  Przed zmianą było niższe z powodu wyrobionego bąka, takie ciśnienie co jest teraz, nie jest chyba za duże? 


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj