Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

zapotrzebowanie na moc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bamboocha    7

Class ma większe zapotrzebowanie mocy niż sipma bo sipma jest łancuchowa a class walcowa to zalezy do czego ma byc przeznaczona ta prasa jak na suchsze bele to sipma jak mokrzejsze masz zamiar robic(treściwsze) to class lepszy.

Moim zdaniem zetor w classie miałby co robić...:D

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Bamboocha    7

chyba poleciłbym ci sipme spokojnie bez problemów będziesz sobie zetorkiem kręcił

Ja robie zetorem 7245 z prasą Carraro bradzo podobna do sipmy i tylko pyka spokojnie sobie radzi bez problemów....

Balzak    2

Ja polecałbym ci do sianokiszonki walcówkę bele są lepiej zbite. walcówki są żywotniejsze i ciszej pracują. w sianokiszonce łańcuchy sie wyciągają w prasach łańcuchowych. Wiec zaryzykuj walcówkie mimo tego ze mają troszkie większe zapotrzebowanie mocy niż prasy łańcuchowe.

Pozdrawiam Balzak

Bamboocha    7

bele będą lepiej zbite pod warunkiem że ciagnik da rade myśle że 7211 będzie miał chyba troche za ciężko...

Wybór należy do ciebie !!

PS.radziłbym ci kupic prase z zatrzaskami

Pozdrawiam

Balzak    2

Dlaczego radzisz z zatrzaskami??? czyli zabezpieczeniu mechanicznym tak??

Pozdrawiam Balzak

Bamboocha    7

tak o zabezpieczenia mechaniczne mi chodzi bo klapa sie nie otwiera a zabezpieczenia hydrauliczne czasem lubia puszaczać tzn mi sie wydaje że to zalezy od hydrauliki ciagnika głównie rozdzielacza.A jak są zatrzaski to i bele sa lepiej zbite...:D

Karol12    0

chyba jedna nie zaryzukuje walcówki ,poniewaz moc tego zetorka nie jest za duzo....

a Sipma podobno dobra prasa czy to prawda??

Balzak    2

hmm nad tym zabezpieczeniem to można polemizować, ja mam hydrauliczne i plusem jest to ze ci beli nie wywali jak przeholujesz z ilością, tylko delikatnie klapa sie uchyla. i tak naprawdę nie wiem która jest lepsza. moze nowy temat założymy taki??

Pozdrawiam Balzak

Bamboocha    7

Mechaniczne zebezpieczenia tez nie puszczą prędzej sprzegło w prasie puści ;)ja w swojej moge trche ustawiac wielkośc beli mam 4 niby wielkości nawet się temu nie przygladałem ale chyba jest to tak że klapa się więcej uchyla...

Łańcuchy napewno można ale one tak szybko sie nie zużuwają...

Karol12    0

aha to co tu narzekac brac Sipme i gites :D tylko jeszcze jaki tym Sipmy polecacie??(model)

Pozdrawiam Karol12

Balzak    2

Jak dla ciebie Sipma będzie dobra i ta ta zwykła najzwyklejsza oznaczenia nie pamiętam. A może zastanów sie i pomyśl nad Metal Fachem tez fajne prasy maja.

Pozdrawiam Balzak

Bamboocha    7

Zgadza sie Metal-Fach też spoko prasy i ztego co słyszałem to nie mają dużego zapotrzebowania na moc....

katator    115

z sipmy najprostszai najtańsza będzie classic, ale jak chcesz mieć lepszy stopień zgniotu i blokadę mechaniczną komory to zastanów się nad farma II. ona ma jakieś dodatkowe wałki zwiększające stopień zgniotu

katator    115

@balzak

mam sipmę ale taką najprościejszą z95r przeważnie śmiga z 3p ale jak ma poważniejszą robotę to z mf

mirasek    7

Sipma Z279/1 (szeroki podbieracz) ma zapotrzebowanie na moc 54,5KM więc Zetor 7211 da rade z palcem w nosie :D

Co do wad Sipmy łańcuchowej to:

-wolne owijanie sznurkiem (idzie z jednego kłębka, w 'zachodnich' leci z dwóch i jest 2x szybciej)

-brak centralnego systemu smarowania (trzeba oliwić łańcuchy, inaczej szybko padają)

-mogą sie zdarzyć takie jaja http://www.agrofoto.pl/forum/Sipma-Z279-1-t2629.html jak Ci sie przypadkiem mocno zapcha, choć Zetorem będzie czuć że za dużo masy poszło i zdążysz wyłączyć wom i wycofać na zależnych - tak niegdyś robiłem moim ex 7211

Poza tym to dobra i popularna prasa, chociarz do sianokiszonki wolałbym prase na wałki z rotorem, ale to już dużo większy ciągnik potrzeba niż taki Zetor

katator    115

ta z metal-fachu to bardzo fajna prasa. przedwczoraj przywieźli taką mojemu koledze. ma dobry zgniot bo jest walcowa i ma mechaniczną blokadę komory. ale rozmawiałem z serwisantem z metal-fahu który ją uruchamiał i on powiedział, że do tej prasy potrzebny jest ciągnik ok 70km

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować