Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artu82    5

W ubiegłym roku na wiosnę kolega za 25 tysięcy kupił ursusa z serii ciężkiej sześciocylindrowego z przodkiem ma się rozumieć. I póki co tylko paliwo leje a ma co obrabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Myślałem nad mf Ale tam trochę słaby uciag. Robiłem kiedyś mf255. Po Świeciu zimowej kapusty i paru dni deszczow wyjechałem c330 i masseyem w orke i massey nie dawał zbyt rady bo boksowal. Przełożenie biegów jest trochę  A szybkie i pewnie stąd mielil. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Tak zgadza się tam jest za szybkie przełożenie. 255 to jeszcze ujdzie ale 235 to dopiero skoczek. Zastanów się nad tym case co kolega dał ci propozycje. W zeszłym tygodniu 30 kilometrów ode mnie był taki 585xl wystawiony za 22 tys z 89 r niby pracował na 10 ha jako drugi ciągnik 8 lat u niego iniecały dzień było ogłoszenie. Ale twój wybór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Jak boisz się zachodnich to może jak ktoś pisał pomyśl o zetorze,częsci są,komfort dużo lepszy jak w mf255 lub 360.znajomy kupił ostatnio jak nie myle się 7011 za 19tysia,naprawde w fajnym stanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Nie o to ze boję się. Tylko potrzebny mi ciagnik do uciagu. Tak jak pisałem 30stka muszę trochę odciążyć A i mało komfortowe jest odpinanie i podpisanie wszystkiego co chwilę. 30stke zostawiam do o o pielacza w moedzyrzedzia do kapust kalafior i radlenia ziemniaka A także pod tunele foliowe. I teraz mi głównie potrzeba pod agregat i pług A i do kopania i siania marchewki  czy ziemniaków pod kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Albo coś z zachodnich albo zetor 7011 6211 lub starsza seria5918 i wiele innych. Ze starszej serii to i z przodków byś już coś wychaczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
Ewentualnie mtz 82 ,za 25 tys kupisz w dużej kabinie ,no i z przednim napędem czego zetor czy mf za te pieniądze miał nie będzie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Heh, za dychę mniej,czyli za 15tyś mf seri trzy cyfrowej z napędem dało się kupić. Zobacz jakie ceny na stacji. Odstaw MTZ,zetory,inne paliwożery,szukaj perkinsa MF trzy cyfrowego,te ciągniki cechuje prostota,trwałość, oszczędność w spalaniu jakiej żaden inny nie daje.Poza tym te serie już fabrycznie mają pewien komfort w kabinie,gdzie zetor i mtz nie ma nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
sprzedaj t25 dolozysz i kup sobie czy mf czy zetora same df

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
Alamo za 15 tys to kupi mf z napędem z serii 500 i to w średnim stanie ,nie wiem czy taki mf jest lepszą opcją niż mtz. Kiedyś mnie interesowały te fergusony i chciałem kupić ale po zagłębieniu tematy wyszło ,że do nich są już problemy z częściami a jeśli już coś jest to drogie. A od 4514 niezbyt dużo pasuje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za 15 to 2WD kupisz nie ideał a nie 4WD.... Ogólnie największe 592/595 miały silniki co może być problem z częściami, no i szukać skrzyni 8/2 jak się boisz 12/4. Największa ich wada to ta pompa podnośnika, nie tyle pompa co jej umiejscowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
Widziałem kiedyś tego 5xx za 18 tys z przednim no ale napewno to ideał...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
11 godzin temu, wojtal24 napisał:

sprzedaj t25 dolozysz i kup sobie czy mf czy zetora same df

t25 nie mój, dziadek zaproponował że moze mi pożyczać ale podziękowałem :D

Najlepiej podawajcie jakie macie ciagniki. główny i pomocniczy. Wiadomo że jak ktoś ma gospodarstwo to musi być mały ciągnik w międzyrzedzia, do sadzenia, czy kombajnów czy pod opryskiwacz.  większa moc do orki, agregatów i do tego co potrzeba większej mocy. 

no chodzi mi głownie o duże gospodarstwa, ja szukam narazie typowego polnego tyrana

Ktoś proponował mi zetorka, osobiście wolałbym c360 kupić a na własność go sobie zrobić na fest. sklep z częściami mam niedaleko, opony do międzyrzędzi mogę założyć z 30stki, do pługa obrotowego na 2 skiby też dała by sobie radę, pod przyczepy idealna. do pryskania i agregatu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
Twój wybór ,jeśli pasuje Ci c360 i wiesz ,że w pełni Ci wystarczy taki to szukaj 60-tki. :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

nigdy nie zrobisz 360, jakość dzisiejszych części to tragedia, jeśli już to rzemiosło będzie pasować to wytrzyma ułamek tego co szło na pierwszy montaż


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Napisano (edytowany)

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-fiat-566-rarytas-case-mf-zetor-ursus-deutz-CID757-IDua3LR.html. Ja bym wolał już tego jak 60.a wracając do zetoa pod tym względem nawet o tej samej mocy co 60 dużo lepiej wypada. Ja też mam 30 do pola i do foli i myślę o drugim mocniejszym koniu ale nie 60 bo wiem co to jest. Była u rodziców i po całym dniu orki to tylko dudnienie w uszach i głowie słyszałeś a po długiej trasie z przyczepa mi to jeden węk w uszach. Ale twój wybór. 

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

będę szukał do bólu narazie poczekam do jesienni. Akurat coraz więcej osób likwiduje małe gospodarstwa dlatego że nie ma ich kto obrabiać, młodzi emigrują lub wyjeżdzają do miasta i starsi odpuszczają sobie małe gospodarstwa. Widzę po swoim rejonie jak to wygląda. Wtedy można najbardziej coś ciekawego wychaczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
A jeszcze tak zapytam z ciekawości ,dlaczego nie chcesz T25 ? jeśli ma oryginalną kabinę to powinien być wygodniejszy od c330

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
1 minutę temu, Sylwekx25 napisał:

A jeszcze tak zapytam z ciekawości ,dlaczego nie chcesz T25 ? jeśli ma oryginalną kabinę to powinien być wygodniejszy od c330

Heh tam wogóle nie ma kabiny :) i tym się nawet kręcic nie da :) W orce jest szybki ale żeby cofnąc tym przyczepą czy nawet jednooską to masakra, kto jechał ten wie. 

14 minut temu, izydor6280 napisał:

nigdy nie zrobisz 360, jakość dzisiejszych części to tragedia, jeśli już to rzemiosło będzie pasować to wytrzyma ułamek tego co szło na pierwszy montaż

Jak nie znajdę nic w okresie wrzesień-pazdziernik wstrzymam się rok/maks dwa i poceluje w coś do 50 tyś, narazie się doradzam tutaj bo może ktoś coś ciekawego podpowie co da do myślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
Ja ze swojej strony powiem Ci tyle ,też na zimę lub wiosnę chce kupić jeszcze jeden traktor ale taki około 80 koni ,głównie do pracy na łąkach i właśnie będę patrzył kupić coś z mtz-ta 82ts albo pronara 82 ,no ewentualnie coś z zetorów 77XX ,wcześniej myślałem też o ursusie 914 ale jakoś nie przypadł mi do gustu ,w podobnej kwocie wolę mtz. A jeśli uzbierasz więcej kasy to może weź pod uwagę coś z renówek ,widzę tutaj u siebie na okolicy ,że kilka sztuk tego jeździ.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

napisz kolego przede wszystkim co chcesz robić w gospodarce, piszesz dużo o warzywach, tunelach, chcesz iść w tą stronę??? jeśli tak to tutaj potrzebne są małe, zwinne ciągniki, kupić ciągnik typu ciężka seria czy mtz-w przypadku awarii mniejszego nie wjedziesz nim opryskać warzyw, do tunelu też, tutaj mniejsze ciągniki typu C-360 i pochodne z Zetora mają ten plus że ciężką robotę zrobią, a jednocześnie w przypadku awarii mniejszego mogą go zastąpić i nie pogniotą połowy plonów podczas zabiegów, mamy 13ha, dużo warzyw, sadu, i obrabiamy to 2xC-330M i C-360, ciągniki są zamienne, pasują do wszystkich posiadanych maszyn, a taka C-360 i poorze, uprawi pole, i jak mniejsze będą spięte z opryskiwaczami to skoczy zwieźć plony z pola i nie zgniecie połowy przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
8 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Ja ze swojej strony powiem Ci tyle ,też na zimę lub wiosnę chce kupić jeszcze jeden traktor ale taki około 80 koni ,głównie do pracy na łąkach i właśnie będę patrzył kupić coś z mtz-ta 82ts albo pronara 82 ,no ewentualnie coś z zetorów 77XX ,wcześniej myślałem też o ursusie 914 ale jakoś nie przypadł mi do gustu ,w podobnej kwocie wolę mtz. A jeśli uzbierasz więcej kasy to może weź pod uwagę coś z renówek ,widzę tutaj u siebie na okolicy ,że kilka sztuk tego jeździ.

Miałem doczynienia z paroma traktorami już bo nieraz się zdarzy że obrabiam gospodarstwo 600ha jako dodatkowe zajecie. Renualt 110.54 lub massey ferguson seria 30.. w pronary się nie pcham bo mam zle doswiadczenia. Tylko też ze renualtem lub masseyem z większym seri nie wjade w moedzyrzedzia czy pod sadzarke w razie awarii 3dziestki. Więc to tez viore pod uwagę. Nie obradle ziemniakow tez i nie zawieje tym dobrze marxhewki czy pietruszki. To tez biorę biorę uwagee. Większą seria bardziej agregat i pług czy nawet przyczepy

6 minut temu, bratrolnika napisał:

napisz kolego przede wszystkim co chcesz robić w gospodarce, piszesz dużo o warzywach, tunelach, chcesz iść w tą stronę??? jeśli tak to tutaj potrzebne są małe, zwinne ciągniki, kupić ciągnik typu ciężka seria czy mtz-w przypadku awarii mniejszego nie wjedziesz nim opryskać warzyw, do tunelu też, tutaj mniejsze ciągniki typu C-360 i pochodne z Zetora mają ten plus że ciężką robotę zrobią, a jednocześnie w przypadku awarii mniejszego mogą go zastąpić i nie pogniotą połowy plonów podczas zabiegów, mamy 13ha, dużo warzyw, sadu, i obrabiamy to 2xC-330M i C-360, ciągniki są zamienne, pasują do wszystkich posiadanych maszyn, a taka C-360 i poorze, uprawi pole, i jak mniejsze będą spięte z opryskiwaczami to skoczy zwieźć plony z pola i nie zgniecie połowy przy okazji

O tak tak. Konkretna odpowiedź jakaś widzę. Jaki macie siewniknp do marchewki czy innych warzyw ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
Hmm jak zgromadzisz więcej środków to może weź pod uwagę Ursusa 4514 ,ciągnik nie aż taki wielki ,silnik perkins ,przedni napęd ,w miarę wygodna kabina.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj