ciagnikfan

Gryka i opryski które można w niej zastosowac

Polecane posty

ciagnikfan    3

Jaki oprysk stosować na chwasty w gryce? Na pewno nie można stosować takiego jak na zwykłe zboża. Jest w ogóle taki oprysk?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0

afalon i pochodne linuronu nie powinny zaszkodzić w niskich dawkach.Ja opryskalem łubin Linurexem w dawce 1l/ha i powschodziło b. dużo samosiewów gryki /zeszłorocznej/.

Na jednoliścienne Fusilade i podobne.

Pewnie jesienią będziesz się zastanawiał czym zdesykować.Nie szukaj żadnych Reglone czy Harvade.

Zwykły glifosat jest dużo tańszy,a pozbędziesz się przy okazji uciążliwych chwastów,w tym perzu.

sorry,nie wspomniałem,że afalon tylko bezpośrednio po siewie.Jak posialeś parę dni temu to już po ptokach :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No tak ale jak zrandapujesz to nasiona nie będą nadawały się do siewu, bo spadnie im kiełkowanie, więc lepiej kawałek zostawić na materiał siewnyy bez randapowania. Ja w zeszłym roku połowę potrtaktowałem randapem a połowę Harvade, i oczywiście randap jest lepszy, ale bardziej byłem zadowolony z efektu po Harvade. Co do innych opryskow to nic nie jest zarejestrowane, ale jak pogooglujesz to znajdziesz zalecenia naukowców z Puław apropo oprysków, ich wyniki kiedyś podawałem na forum ppr-u, jak znajdę plik zdanymi to je też tu umieszczę.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
sorry,nie wspomniałem,że afalon tylko bezpośrednio po siewie.Jak posialeś parę dni temu to już po ptokach B) .

trochę bezsensy. Skoro stosujesz przedwschodowo więc można po prostu pojechać jakimś glifosatem - działa tylko kontaktowo i nie zaszkodzi absolutnie żadnej uprawie, a walnie wszystko co na wierzchu (dawka ok 2,5 Randupu myślę ze wystarczy). U nas tak robimy na przykład w burakach czy ogórecznik+kminek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Podpowiedzcie mi jakie srodki ochrony roślin moge zastowac w gryce powschodowo aby wytępic głuchy owies w niej!!

 

Prosze pomóżcie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

karzdy środek na jednolyśćenne gryka to rodzina rdesowatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z tego co sie dowiedzialem od producentow to na gryke nie ma rzadnego środka ochrony roslin. ;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

gryka to roślina która jak wzejdzie to rośnie bardzo szybko i doskonale radzi sobie z większością chwastów ,można ją opryskać bezpośrednio przed wschodem chwastoksem ekstra -0,8li na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ale widzisz ja sie ziela nie boje, tylko chodzi mi o walke z głuchym ;/ Ale to juz niewazne.

Gryka posiana juz/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

owies można zwalczać wszelakimi gramicydami, tylko w minimalnej dawce,

co do innych środków ja zawsze przed wschodami stosowałem chwastox, za rok spróbuje 0,3 afalonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak jak kolega wyżej pisze.póki co to nie ma zarejestrowanych żadnych środków na dwuliścienne bo nikomu sie nie opłaca tego robić.u mnie największym problemem na lepszych ziemiach w gryce stanowi komosa biała(lebioda)i ostrożeń czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tak jak kolega wyżej pisze.póki co to nie ma zarejestrowanych żadnych środków na dwuliścienne bo nikomu sie nie opłaca tego robić.u mnie największym problemem na lepszych ziemiach w gryce stanowi komosa biała(lebioda)i ostrożeń czasami.

ja do tej listy dopisał bym jeszcze rdesty i chwastnicę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja w tym roku z 11 ha zebrałem 70 arów, reszta pod pług, chwasty były w pas, zaraz po wysiewie spadł ulewny deszcz i rośliny nie mogły się przebić przez skorupę jaka się wytworzyła, aż płakać sie chciało

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie chwalą♦c się ale w tym roku gryka była u mnie piekna!! 2,5t z hektara to był mój rekordowy plon, sposób na owsice też już znalazłem. Gryka miała jakieś 150cm i wyższa no i załatwiłem 80 pasiek, częśc gryki mniej wiecej 20% sie osypała bo ją wyłożyło na koniec.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

uprawiam grykę już kilka ładnych lat, moi rodzice i dziadkowie już kilkadziesiąt, znajomi i sąsiedzi też dużo i od dawna i nie słyszałem aby ktoś zebrał więcej niż 2 tony z ha, miałem ule na polu itp, mój rekord to 1,6 z ha, myślę że 2 jest realne ale nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

oj kolego zdziwił byś sie można nawet i 3 tony wyciągnąć ale to w idealnych warunkach ja nie raz miałem prawie 2 tony ale nie średnio tylko z jakiegoś pola moja średnia to ok. 1,4 do 1,6 tony a w tym roku przez ulewy to na niektórych polach to 400 kg. zebrałem no a najwięcej to 1,2 tony,cóż taki był rok na grykę kijowy i chociaż ule miałem to było pełno pustych orzeszków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja z lekko ponad 3 ha zebrałem jakieś 2600 kg gdzie w normalnych warunkach powinienem zebrac z 5 ton ale co zrobic jak był taki rok. Moja była siana przed 10 czerwca to w miare sie udała ale Ci co posiali w moich okilcach w maju to przepadła albo zebrali z 300 kg z ha. rekompensatą jest cena dochodząca juz prawie do 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pytanko.

Afalon stosujecie bezpośrednio po siewie czy też 2 dni po?? W jaka dawka na hektar?

Edytowano przez AstronomObcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj