Mialek

KUHN multi-master 121 + NH T6.165

Polecane posty

Mialek    1

Witam kolegów,

mam problem, kupiłem pług kuhn, obrotowy, lecz nie kryje mi tak jak trzeba pierwszej skiby, szerokość opony ciągnika to 600/65R38

Teraz pytanko, od czego są te śruby ?

jaką szerokość skiby ustawić ?

Ciąga go NH t6.165

gleba klasa I, II, mało III

 

IMG_20180523_115153.jpg

IMG_20180523_122634.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwsza nie kryje ? A nie ściąga ciągnika w którąś stronę ? Szerokość ustawiasz tą śrubą przy każdej skibie, a powinieneś mieć naklejkę na ramie który otwór to jaka szerokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
To masz śruby do zmiennej szerokości powinny być naklejki przy dziurach np 45, 50cm a te dwa cięgna są do liniowania pługa i ustawiania szerokości pierwszej skiby. Zaczep pług weź miarę i poziomice i ustaw żebys miał wszędzie taka sama szerokość skiby no i na ciegnach wyliniuj względem ciągnika. Najlepiej na yt włącz sobie filmik jak ustawiać pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

hmm, to szerokość do 600 ustawić najlepiej 45cm ?

te śruby przy pługu zdj. pierwsze, to obie trzeba regulować ? czy ta pierwsza od góry służy do szerokosci pierwszej skiby a ta niżej do szerokosci roboczej ?

wieżyczka, cięgna poziom wszystko ok, ale miejscami nie zasypuje po kole, została mi regulacja tymi śrubami i ustawienie szerokości skiby bo chyba jest na 35 lub 40

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Zadzwoń do kuhna i poproś o instrukcję obsługi w pdf


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szerokość roboczą pługa ustawiasz za pośrednictwem 4 otworów i śrubie którą przekładasz w odpowiednie miejsce regulując wychylenie korpusu względem ramy. Z reguły wartości te powinny być jednakowe na wszystkich korpusach.

2 śruby przy pantografie o których wspomniałeś odpowiadają kolejno za:

- Liniowanie pługa

- Ustawienie wychylenia pierwszego korpusu względem koła ciągnika - i moim zdaniem właśnie to potrzebujesz wyregulować

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez grego
      Ktoś miał okazje wymieniać groty redlic w siewnikach kuhn? Czy są w ogóle zamienniki, bo jak na razie nie znalazłem i druga sprawa gdzie znaleźć stalowe nity 7mm? Ci to też zawsze wymyślą by utrudnić.
    • Przez rolnik0987654321
      Witam mam pytanie przymierzam się do zakupu siewnika do kukurydzy, wchodzą trzy siewniki w grę . 
      1. KUHN Maxima 2 
      2, Monosem NG plus 4
      3. Gaspardon MTE 6 rzędów 
      Moje pytanie jest do khuna chodzi m i o wagę siewnika bo przedstawiciel powiedział  ze 4-ka warzy około 1,5 tony co jest mi ciężko uwierzyć . i drugie pytanie chodzi o te koła napędowe tylne do nawozu podobno pękają mocowania tych kół i czy New holland T6.120 da rade z tym siewnikiem .  Jeżeli ktoś posiada dany siewnik proszę o odpowiedz 
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
    • Przez everto
      witam
      zakupiłem ostatnio wycinak kuhn z windą. chciałbym przerobić go na tura. moje pytanie brzmi jak podłączyć przewody (przez rozdzielacz lub bez) żeby obsługiwać go 3 sekcją od tura? 
      btw winde odrzuciłem, nie potrzebna mi na tura. ktoś juz tak przerabiał ? da sie wogóle tak czy jednak musi być ten rozdzielacz i obsługa ramienia za pomoca dzwigni w rozdzielaczu ?może chaotycznie opisałem ale mam nadzieje ze ktoś ogarnia o co mi kaman xd
      btw2. zdj zapozyczone z neta, ale wycinak jest ten sam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj