polek1919

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 80KM

Polecane posty

polek1919    5

Witam

 

Mam pytanie jaką byście polecili przyczepę samozbierającą do Ursusa 385 ? Chodzi mi o to aby nie była za droga i żeby poradziło sobie z nią 80KM bez przedniego napędu z wjeżdżaniem na pryzmę.

 

Co myślicie o czymś takim?

http://allegro.pl/item1016627499_przyczepa_zbierajaca_deutz_fahr.html a może lepszy tandem

http://allegro.pl/item1016092928_przyczepa_zbierajaca_pottinger_mengele_krone.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

tą z drugiego linka tzn pottinger trend 2 to c360 bez problemu ciągnie, kupuj coś większego jak masz pieniądze, a brak przedniego napędu nie będzie przeszkadzał przy wieździe na pryzmę, jedynie na mokrych łąkach może być trudniej, no i przyczepa koniecznie tandem, jedna oś to jest nieporozumienie:P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Dzięki za podpowiedzi. Łąk nie mam podmokłych raczej boję się żeby moje 80KM dało sobie radę wjechać na pryzmę jak będzie miała z metr. To raczej polecacie coś większego do URSUSA 385 ? Może coś takiego

http://allegro.pl/item1009879458_przyczepa_samozbierajaca_deutz_fahr.html

http://allegro.pl/item1005390981_przyczepa_samozbierajaca_krone_turbo_mengele_law.html ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ta z pierwszego linku może być trochę za duża do 80km, najlepsza wydaje mi się będzie o ładowności 6-8 ton, My mamy o ładowności 8 ton i zetor 10045 miał co robić w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@ polek, nigdy nie widziałem deutza w akcji to Ci nic o niej nie powiem

ale ta druga krone to też c-360 idzie jak przecinak:D (sąsiad taką ma)

mój wuj kiedyś ursusem 912 ciągał cllasa sprint 350s (chyba tak się nazywała) i to bez żadnych problemów, jeżeli przeczepa nie ma rotoru nie jest wcale taka ciężka a 80 koni to już całkiem mocny konik pociągowy. moje zdanie jest takie że to bardzo dobry traktor do przyczepy, jedyną jego wadą jest ten wałek hydrauliczny.... a co do samej przyczepy to bierz większą, nie musisz do pełna ładować, ale zawsze gdy masz daleko jechać to mniej kursów.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raflik123    1

c 385 spokojnie ciągnie cllasa sprint 335s bo mam taką a ze wiazdem na pryzme nie ma problemu tak do 1,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

Ja polecam Krone Turbo 5000 dobra przyczepa muj zetor 7745 śmiga z nią bez problemu


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jedno osiową tak ok 4 t kemper to zetorem 7211 spokojnie szło nawet na 1,5 m pryzmę ale dobrze ubitą i juz nie kopterną przyczepą

 

teraz tak ile masz funduszy i ha :) bo to najważniejsze

doradzić Ci mogę wałki dużo lżej bo rozwalania prawie wcale :) i noże więcej jak będzie ok 16-18 to i 360 pojedzie ale przy 34 już nie i weź tandem bo kemperka przy jednej osi to się rozkraczyła (a tylko 62 km ma zetor) no ale i kawałek jeden mam daaleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

60 nie da rady z 34 nożami??

 

3512 daje rade z 35 :) Na pryzmę tez wiedzie tylko musi być dobrze ubita.

 

Wałki to i fajna sprawa ale to podnosi cenę przyczepy oraz jej masę...

Tandem by mi się przydał albo szersze koła. Na tych co mam trochę za bardzo tonie...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 60-tka ciąga krone hsd 5002, na tandemie, 5 t ładowności, 20 noży. Na 1 m pryzmę wjedzie ale wyżej to już z pomocą. Polecam przyczepę krone mocna konstrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

witam...

JAKA byscie mi polecili przyczepe??

przeznaczona do zbioru ziol (tymianek caber itp)

na jakies 2-3ha

ktora do tego bd sie najlepiej nadawac?

 

sam mysle nad dwiema:

Jugoslawianka prp3 sip

Pottinger trend II - (ma regolacje posuwu tasmy)

 

i mam na oku dwie takie w bdb stanie Jugosl. za 3,5tys i POTTINGERA za 4tys warto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

Witam przymieżam się do zakupu przyczepy samozbierającej tak w granicach do 10-12tyś zł i mam dylemat czy kupić na jednej osi czy na tandemie. Jedni twierdzą że MTZ82 sobie spokojnie poradzi z wiazdem na pryzmę wraz z tandemem a drudzy że nie. Co byście polecili chodzi mi już raczej o modele z wałkami dozującymi ( czy jak tam sie je zwie) z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

a jaką na tandemie byście polecili??

Edytowano przez rojkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

a co byście polecili jaka markę i jaki typ tak do 12 tyś zł??

Edytowano przez rojkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

U mnie MTZ spokojnie se dawał rade z CLAAS Sprint 330 S i to w średnio górzystym terenie. Polecam Claasa lub Mengele oczywiście na tandemie, noże, łamany dyszel i wałki dozujące i najlepiej z hydraulicznym posuwem taśmy. Za 12 tyś zł można już coś fajnego trafić z lat 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Doradzi ktoś bo kompletnie się nie znam a chciałbym przejść z prasy na przyczepę, na przyczepę mógłbym dać maksymalnie 18-20 tys. Aktualnie zbieram około 100t zielonki + trochę suchego. Ciągnikiem jakim dysponuję to Massey Ferguson 3050 (71 KM, 4x4, posiada ładowacz czołowy, więc nie wiem jak rozwiązać sprawę formowania pryzmy) oprócz tego mam Ursusa C-360 i Massey Fergusona 235. Na jeden pokos zbieram 60-70t, teren u mnie górzysty niestety, powierzchnia łąk 30 ar-1 ha, nieduże ale większe już są dzierżawione, w przyszłości dojdzie parę ha ale na razie szkoła itd. Chciałbym żeby zbiór sianokiszonki przebiegał bez jak najmniejszych komplikacji, zależy mi na tym żeby zebrać szybko (żeby ciągnik dawał radę jeśli chodzi o uciąg i żeby podbierak się w ogóle nie zapychał *ważne), trawa była dobrze pocięta (ułatwi to wybieranie jak i formowanie pryzmy) i aby obyło się bez awarii bo nie ma nic bardziej denerwującego niż zjazd z pola i naprawianie. Swego czasu daleki znajomy mi mówił że jak brać przyczepę to tylko z ciągniętym podbierakiem że niby w ogóle się nie zapycha, co wy na to, prędkość zbioru też jest ważna. Pomoże ktoś? Jak rozpatrywać te wszystkie oznaczenia? Wstępnie pod uwagę wziąłem marki takie jak Krone, Claas, Mengele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

krone ma bardzo dobre przyczepy, polecam zakup turbo5000 mf powinien sobie z nia dawac rade, c360 ugniatanie i mf235 grabienie do walkow, robota powinna płynnie isc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez zen88
      Witam, chcę zakupić nową formownicę aktywną do uprawy warzyw i ziemniaków. Jakie firmy polecacie tak żeby mógł w nich chodzić MTZ 82. Areał to około 5 na gleby od III do IV ml.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj