Polecane posty

Arto96    1

Witam. Czy w Proximie 85 Plus jest jakaś regulacja sprzęgła ? Objaw jest taki, że sprzęgło zaczyna ciągnąć. Po wciśnięciu sprzęgła, zaczyna powoli się toczyć do przodu jakby dobrze nie wysprzęglał. Pompka i wysprzęglik pracują poprawnie, wycieków nie widać. Szukałem klapki ale nigdzie nie widać dostępu do sprzęgła.


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Nic nie wyregulujesz. Chyba że łopatki nierówno biorą. Okienko jest po lewej stronie jak pamietam. 

Mam ten sam problem i mimo rozpolowienia bez zmian. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1
Tzn. zakładałes nowe sprzęgło i nadal to samo ?
Możesz zrobić zdjęcie tego okienka? Szukałem i nie mogę dojść gdzie jest. Spróbowałbym wyregulować łopatki bo jest tam chyba regulacja na 3 śrubach. Jeśli możesz to prosiłbym o zdjęcie :)

Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Regulacji nie ma. 

Nic nie wymienialismy bo sprzęgło było w stanie idealnym. Z początku wydawało się że jest lepiej. 

Żałuję ze tarczy nie wymieniłem. Może wichruje ją. Na jesieni po robocie rozpolowie go jeszcze raz, bo szkoda skrzyni. 

Okienko jest za regulatorem powietrza. Jak nie znajdziesz jutro zrobię Ci fotkę. Może Ty dojdziesz co Twemu dolega. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1
Szukałem i nigdzie nie widzę tej klapki, może inny model w którym nie zrobili. Jak możesz to zrób zdjęcie to będę wiedział w którym dokładnie miejscu ma się to znajdować :)
W twoim jest rewers mechaniczny i klimatyzacja? Co z wężami przy rozjezdzaniu?

Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Czyżby Plus różniła się aż tak od zwykłej? Powerka to rozumiem.

Rewers mechaniczny mam. Klimy nie mam, ale rozpolowialem forterre ze sprężarką. Niby są złączki przy kabinie, ale z tego co słyszałem to potrafi zaworek się zaciąć i czynnik do nabicia. Dlatego nie ruszalem ich i wyjeliśmy skraplacz oraz sprężarkę i wycofalismy do tyłu z przewodami. Hamulcy też nie trzeba ruszać. 

 

Screenshot_20180521-134141.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Okazuje się, że jednak Plus już się różni i jest zero dostępu. Czyli trzeba będzie rozjeżdżać, próbowałem regulować tą śrubą z 2 zdjęcia lecz ta dźwignia i tak dalej nie odciąga. Jak się wciśnie sprzęgło i pójdzie płyn to ręcznie (łapką) od spodu idzie dalej wypchnąć ale sama pompka dalej nie wypycha, tak jakby za mało płynu miała (może w środku przecieka). Choć nie wiem jak to działa, skręciłem jak było i zostawiłem. Ale nawet jak się ręcznie wypchnie to nic to nie daje. Pewnie tarcza się skrzywiła, 1600 mtg przy turze, coś szybko.

20180521_141746.jpg

20180521_141818.jpg


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rival1120
      Witam, mam zamiar wymienić sprzęgło w swoim case ale wiem ze te ciągniki rozjeżdżają się 1 cm i trzeba wyjąć zabezpieczenie i tu moje pytanie gdzie to zabezpieczenie jest i jak go wyjąć, chce się dowiedzieć wcześniej żeby później nie było niespodzianek
    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez seat1Leon
      Witam ,mam pytanie jaka jest zasada działania hamowania przedniej osi w zetorze Proxima przy skrzyni 40
    • Przez MariuszGrzesiuk
      Witam.  Mam pytanko czy ktoś mógłby podpowiedzieć a najlepiej podesłać fotki jak jest zamocowana orginalnie  sprężarka klimatyzacji z zetorze proxima ja mam model 10541 ale podejrzewam że w innych proximach jest tak samo i być może we fronterze jest również identycznie. Uprzedze że szukałem w internecie i nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś zdjecia z bliska. Dodam jeszcze że mam pompe wody z kołem na 3 paski i jedno jest wolne i tak się domyślam czy zetor właśnie od tego koła brał napęd. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez kwiatek
      Witam. Posiadam Zetora Proxime Power 90 z 2012r. Ma 1200 mtg. Posiada on 3 Półbiegi. I na najwolniejszym czyli świecą się dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Na wolnym gazie można normalnie pracować. I mam pytanie czym to może być spowodowane. Czyżby tarczki? Jak dotychas nie było żadnych problemów. Pozostałe Półbiegi działają jak należy. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj