Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Musiałem odkręcić przewód idący od pom hamulcowych do zaworu sterującego hamulcami przyczepy.

Teraz nie mogę ich odpowietrzyć. Hamulce ciągnika działają ok, po wciśnięciu hamulca olej nie idzie odpowietrznikiem na zaworze sterującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam ten sam problem. Spróbuj odpowietrzyć dobrze hamulce ciągnika. Podobno gdy są nie dokładnie odpowietrzone to nie można odpowietrzyć zaworu hamulcowego przyczepy. W jednym udało mi się odpowietrzyć a w drugim nie. W tym pierwszym pedał hamulców jest wysoki a w drugim hamulce biorą dopiero przy samym końcu (lekko zapowietrzone?) Wg. instrukcji można też zacisnąć powrót z trójdziału żeby wytworzyć większe ciśnienie w zasilaniu pompek hamulcowych, ale u mnie to nie pomogło. Nie mam czasu się za to zabrać w tym drugim ale kiedyś trza będzie. Chętnie się dowiem czy i jak Ci się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zajrzałem do instrukcji i odpowietrzanie nie jest takie oczywiste jak by się wydawało.

Trzeba złącze pomiarowe przy pompach hamulcowych połączyć ze złączem pomiarowym na skrzyni żeby wytworzyć większe ciśnienie oleju.

Muszę zakupić drugą złączkę pomiarową i będę działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Podłączamy ciśnienie 5bar ze skrzyni pod pompki, odkręcamy wszystkie odpowietrzniki na hamulcach, zakładamy wężyki i pompujemy pedałami aż przestanie lecieć powietrze. Tym sposobem wszystko ładnie się odpowietrzyło. Co ciekawe z prawego hamulca leciało dwa razy więcej oleju niż z lewego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez edi2000
      Dzień dobry
      Mógłby mnie ktoś poinstruować jak odpowietrzyć układ hamulcowy w Same Iron 150?
      Zabrakło płynu w zbiorniczku i nie został uzupełniony na czas.
    • Przez PiotrMF
      Witam. 
      Przerabiał ktoś może hamulce pneumatyczne w autosankach na pneumatyczno-hydrauliczne? Z tego co wiem są takie silowniki. Ale zastanawia mnie jak powinna wyglądać taka instalacja jakie zawory, przewody itp. 
    • Przez Bartys12
      Witam jaka przyczepe polecicie chodzi o transport kukurydzy na pryzmy moze byc przyczepa objetosciowa lecz takich w polsce jest malo dlatego predzej wybiore samozbierajaca ale glownie chodzi tylko o transport kukurydzy rotor i podbierqcz nie maja dlamnie znaczenia tylko i wylacznie szybki rozladunek   moje wymogi to minimum 32m3   oraz cena max 30tys netto  co byscie polecili ? 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez xzy
      Witam , czy ktos wie jaki jest numer kozyska stozkowe piasty przyczepy d 50 . Chodzi o to mniejsze i wieksze bo niestety nie jestem wstanie odczytac na starych . Za odpowiedz z gory dziekuje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj