Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
leman

Renault 640 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leman    0

Witam

Posiadam ciągnik renault ares 640 od jakiegoś czasu ciągnik zaczął szarpać podczas ruszania i zapala się kontrolka od poziomu oleju w skrzyni (olej oczywiście jest w normie). Na zimnym oleju wszystko ok, szarpie dopiero po nagrzaniu.(tylni most po nagrzaniu po całym dniu pracy "parzy w ręce"). Szarpanie zmniejsza się na wyższych obrotach silnika. Na niskich obrotach wspomaganie również jest mniej wydajne (ciężej się kręci niż na wyższych obrotach). Oleje i filtry oryginalne wymienione 2 tygodnie temu. Moje 1 podejrzenie padło na pompę olejową choć wyczytałem na forach coś o zacięciu się jakiegoś zaworu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

tomu    4

A przed wymianą oleju też był taki problem??

leman    0

Tak, problem stopniowo się nasilał wiec postanowiłem wymienić olej i wszystkie filtry jednak to nic nie pomogło. Ostatnio jest coraz gorzej oprócz szarpania przy ruszaniu, podczas zmiany biegu ciągnik nie jedzie,zachowuje się tak jak by sprzęgło ciągle było wciśnięte lub był na luzie. Co ciekawe po załączeniu przedniego napędu szarpanie znika i kontrolka zapala się sporadycznie. To wszystkie objawy jakie zauważyłem

Wiadomość z agroFakt.pl

leman    0

Witam Problem który opisałem stopniowo się nasila. Pomoże ktoś???

Edytowano przez leman

leman    0

Problem rozwiazany przyczyną szarpania był nieszczelny układ hydrauliczny. Zuzyte okazały się uszczelniacze na wałku w koszu napędowym. Do wymiany poszedł cały wałek oraz tarczki w koszu od napędu. Pompa równiez nie trzymała odpowiedniego ciśnienia i również została zastąpiona nową - koszty całkowiete naprawy niestety dość wysokie ale obecnia z ciągnikiem nie ma problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować