Polecane posty

kNalk    31

Witajcie, Ostatnio wpadł mi pomysł aby zrobić zsyp w przyczepie sztywnej i podjeżdżając na rampę wysypywać z niej zboże. I tu powstaje jedno pytanie jaka wysoka powinna być ta rampa, a raczej pod jakim kątem spadnie mi zboże z przyczepy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
kiedys takie rampy byly 40 lat temu na skupach zboza jak ludzie nie mieli wywrotu albo wozami wozili . dziadek mi mowil ze to sie nie sprawdzilo bo ciezko z ladunkiem wjechac na taka pochylosc . kat musi byc taki jak na skupie ci kipruje wiesz dobrze ze przy zbozu z ziemia badz wilgotne i brudne musi prawie do pionu postawic zeby wszystko zlecialo a jak dasz do polowy to i tak lopatologia cie czeka. zalezy ile masz ton jak przyczepe czy dwie to wiadrami nawet rozladujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

A mi jakiś czas temu wpadł taki pomysł, aby ze sztywnej zrobić wywrotkę :P bo potrzebuję tylko na jedną stronę wywrotu i się zsypuje bez problemu kwestia tylko opuszczenia siłownika :P 

42a9864b91bd0b26med.jpg

25c44dc2a9dc1959med.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
10 minut temu, kNalk napisał:

@Roki212

Testowałeś już czy wszystko ci się zsypuje ?

Ile cię to kosztowało ?

Testowałem można powiedzieć że wszystko, mam powyginaną blachę na podłodze i w tych zagłębieniach zostaje ale z tym nie problem wskakujesz i zmiatasz czyli tyle co nic  lepsze to niż szuflowanie :P Wiadomo nie porównasz z oryginalną wywrotką, ale mi wystarczy. Trzeba tylko z ramą pokombinować na siłownik, koszt 900 zł z groszami.

Co do zaczepu co ma się dziać w ciągniku mam obracany w dyszlu końcówka też się obraca, są skupy że podłoga się podnosi i wywracasz taka sama zasada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Nie mierzyłem więc nie wiem, mogła by się lekko wyżej jeszcze podnosić na fotkach nie jest na full podniesiona tylko bałem się aby się nie przewróciła cała hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kNalk    31

Jakbyś miał okazję to proszę abyś zmierzył bo chce zrobić póki co tą rampę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak nie zapomnę i jak kiedy będę wykorzystywał to zmierzę na wiosnę jak woziłem na skup to wykorzystywałem ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Masz łeb człowieku. Szacun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450
16 godzin temu, kNalk napisał:

Jakbyś miał okazję to proszę abyś zmierzył bo chce zrobić póki co tą rampę.

Czyli nie będziesz jej ładować z "czubem"? Po przy wjeździe na rampę przy dobrze naładowanej przyczepie z ziarnem za dużo z towaru nasypanego ponad burty nie zostanie. Chyba że siejesz tylko owies;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj