adam1980

Jak ustawić kombajn 22××

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam1980    0

Witam wszystkich!  Mam prośbę czy ktoś może mi napisać ustawienia obrotów bębna, sit , klepiska, wiatru itd od różnych zbóż i rzepaku  do kombajnu john deere 2254 lub podobne pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
pobierz sobie katalog tam wszystko powinno być, ja tak zrobiłem jak kupiłem Claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Można ustawić według instrukcji, ale i tak trzeba sprawdzić samemu jak to wygląda za kombajnem, w zbiorniku itd. Mam JD 2254 ale pierwszy sezon, więc będziemy dopiero go ustawiać. Generalnie co roku nastawienia mogą być inne nawet w tym samym zbożu.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
Dnia 3.06.2018 o 13:17, chuck00 napisał:

Można ustawić według instrukcji, ale i tak trzeba sprawdzić samemu jak to wygląda za kombajnem, w zbiorniku itd. Mam JD 2254 ale pierwszy sezon, więc będziemy dopiero go ustawiać. Generalnie co roku nastawienia mogą być inne nawet w tym samym zbożu.

Witam,na jakich wiatrach najlepiej kosić rzepak.Tabelka podaje 1000.Mam wrażenie że na takim ustawieniu wyrzuca z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Witam co morze być przyczyną że obroty wialni są nie stabilne.To znaczy jeśli ustawię przykładowo na 1000,to się zmieniają na przykład 1130,lub odwrotne na 860.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 5.08.2023 o 10:19, poderwa napisał:

Witam co morze być przyczyną że obroty wialni są nie stabilne.To znaczy jeśli ustawię przykładowo na 1000,to się zmieniają na przykład 1130,lub odwrotne na 860.

Moze być zużycie pasków które przechodza przez wariator wentylatora lub tarcze wariatora sa juz zużyte ( jest dołek w tarczy ). U mnie było tak, ze obroty ustawiłes na 1200 a po chwili było 1320 . a jak zmniejszyłem to 1150. rozebrałem wariator, dałem do kolegi tokarza. On pracuje w dużej firmie remontowej. Ma taki klej, który nałożył na boki tarcz, potem obrobił tą tarcze na tokarce. Chodzi teraz ok, po naprawie około 250h zrobiłem kombajnem. Ale najpierw oczyść styki elektryczne, czy nie sa zaśniedziałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
58 minut temu, Marl napisał:

Moze być zużycie pasków które przechodza przez wariator wentylatora lub tarcze wariatora sa juz zużyte ( jest dołek w tarczy ). U mnie było tak, ze obroty ustawiłes na 1200 a po chwili było 1320 . a jak zmniejszyłem to 1150. rozebrałem wariator, dałem do kolegi tokarza. On pracuje w dużej firmie remontowej. Ma taki klej, który nałożył na boki tarcz, potem obrobił tą tarcze na tokarce. Chodzi teraz ok, po naprawie około 250h zrobiłem kombajnem. Ale najpierw oczyść styki elektryczne, czy nie sa zaśniedziałe.

A no własnie umnie identyczne objawy.Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez Dominik4321
      Witam, posiadam fendt'a 716 z 2002r. wiecie może jak ustawia się w nim sekwencje czy w tym roczniku już to jest?
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj