Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelus    3
Napisano (edytowany)

5afc7af475dd2_masseynaped.jpg.a97d53048c9313744d9cabae983f6055.jpg

Witam .Mam problem z moim niedawno zakupionym massey ferguson 3080 . 

Z przodu w przednim napędzie z ośki która idzie do koła z uszczelnienia leje się olej .  

Trudno wymienia się ten simering ? 

Na zdjeciu zaznaczyłem  szczałką  w którym miejscu on jest .

Czekam na jakieś wskazówki jak się zabrać za naprawę tego .Pozdrawiam

Edytowano przez pawelus

mariusz(ZDUN)    198

jak rozbijesz zwrotnicę co nie jest za proste jak to ze 20 lat znając życie nie było ruszane to sama wymiana nie jest skomplikowana, pomijając fakt, że znając życie półoś będzie wyjechana czyli trzeba będzie regenerować.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

pawelus    3
10 minut temu, mariusz(ZDUN) napisał:

jak rozbijesz zwrotnicę co nie jest za proste jak to ze 20 lat znając życie nie było ruszane to sama wymiana nie jest skomplikowana, pomijając fakt, że znając życie półoś będzie wyjechana czyli trzeba będzie regenerować.

zwrotnicę rozbiera sie poprzez odkrecenie tego dekla na 4 śrubki od góry i dekla od dołu ? 

Półoś się ma wysynąć cała wraz z tym simeringiem ? , Póżniej podczas montażu półoś dobrze wchodzi w mechanizm różnicowy ?  (blokadę )

Wiadomość z agroFakt.pl

ppiotr    28

A pod deklami na cztery śruby są sworznie które trzeba wyciągnąć ściągaczem. Ściągacz można zrobić samemu z kawałka prętu gwintowanego albo śruby o zwiększonej twardości i średnicy chyba 18mm.

sznajdik    147

Nie 18 a 14 lub 16 i do tego w niejednym przypadku potrzebny palnik w moim za każdym razem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nowak5425
      Witam, Mam problem z Mf 5425. Problem polega na tym że giną kontrolki. Po przekreceniu kluczyka na zapłon zaświecą się wszystkie kontrolki i zgasną czyli problem nie polega na żarówkach. Gdy włączę przedni napęd czy światła itp nie zaświeca się kontrolka Nie ma kontrolki również od biegów polowe/szosowe ostatnio zaginęła również kontrolka od półbiegu. W czym może być problem ?
    • Przez Piasek186
      Witam. Mógłby mi ktos dokladnie powiedziec lub moze ma zdjecie gdzie znajde filtr siatkowy oleju hydraulicznego w mf 3080 ? Nie znalazłem dokładnej odpowiedzi
    • Przez Pawello6991
      Piszę z prośbą o pomoc bo nie mogę rozgryźć tego ciągnika. Jest to mf 3080 z 1987r., Autotronic 2 skrzynia 32x32.
      W ciągniku przestał działać przedni napęd, blokada mostu i zmiana biegów żółw/zając. Myślałem że to wina modułu ale byłem z nim u specjalisty który podczas testu stwierdził że w module wszystko jest ok. Naprowadził mnie za to że problem może leżeć w elektryce i tym że gubi gdzieś prąd na kablu zanim dojdzie do modułu.
      Mnie jednak zaczęła nurtować inna sprawa. Podczas jazdy świeci mi się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni co załączam na zdjęciu. Gdy naciskam sprzęgło czasami gaśnie po czym zapala się kontrolka od przedniego napędu oraz świeci się kontrolka od żółwia po czym po chwili gasną.
      Czy może to być wina czujnika ciśnienia oleju w skrzyni ? Czy np. zbyt niskiego poziomu oleju w skrzyni ? Będę wdzięczny a pomoc.

• Przez DawidBaran
      Witam przymierzam się do kupna ciągnika w przedziale mocy 70-95. Ciągnik chce kupić nowy używany nie wchodzi w grę. W gospodarstwie pracuje ursus 3512 Zetor forterra 115 i MTZ(który został sprzedany i szukam coś na jego miejsce). Podzielcie się swoimi opiniami na temat ciągników w tym przedziale mocy. Posiadacie takie?
    • Przez Ferdihubi
      Witam, jestem świeżakiem na af.pl szukałem i znalazłem odnośnie napędu ze nie można wyłączyć a mój problem z fergusonem 3060 autotronic 1987r mam taki ze podczas włączania przedniego napędu nie włącza się kontrolka na desce( bywało czasem tak ze podczas jazdy włączała się)  , elektrozawor sprawny(załącza napęd), zarowka w kontrolce tez sprawna , brakuje mi pomysłów gdzie szukać , poratuje ktoś pomysłem ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.