Polecane posty

Damiano604    0

Witam, mam taki problem nie spełna dwa lata temu kupiłem ciągnik rolniczy w nagannym stanie, co zostało opisane na fakturze zakupu,wyremontowałem go i dwa dni temu wyszedł przegląd, pojechałem na niego i diagnosta zapytał o stan licznika mtg i podałem taki jaki był rzeczywisty (1877) a on powiedział ze na ostatnim przeglądzie było 6970, to oznacza że był cofany. Wpisał w komputer ten rzeczywisty i powiedział że mogą czasem się odezwać że licznik był cofany. Co zrobić w takiej sytuacji, kupiłem ciągnik z takim przebiegiem (1870) lecz nie był on wpisany na fakturze?

lukasz0920    299
Co to za ciągnik? 1800 mtg to w sumie powinien być jak nowy. Od jakiegoś handlarza kupiłeś? Możesz założyć sprawę że kupiłeś z cofnietym licznikiem i handlarz będzie musiał zwrócić kasę za ciągnik i naprawy

Damiano604    0

No tak, tylko chodzi o to że ja chce sprzedać ten ciągnik i teraz jak to zrobić żeby nie było żadnych spraw. Już nie chodzi o tamtego handlarza, niech się chłop dorabia, mi zależy na tym żeby nie być poszkodowanym w tym całym zamieszaniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Esab200    159

Mi na ostatnim przeglądzie przybyło 6 tyś przez 2 lata  nie wiem jakim cudem.

To w ciągnikach też przebiegi kręcą ? Polak znajdzie na wszystko sposób 😎

zbycho77    9

To jak wolisz żeby się chłop dorabiał , to sam możesz zostać pociągnięty do zwrotu różnicy  wartości  lub całej sumy  przez przyszłego właściciela .

pawel_rawa    18
W Polsce cofanie licznika w autach nie jest przestępstwem pod warunkiem ze każdy kolejny nabywca jest o tym poinformowany np przez zapis w umowie to pewnie z ciągnikami jest tak samo

Esab200    159

Ale za zachodnią granicą jest to traktowane jako przestępstwo i są za to kary

gr_rat    17

Cofanie licznika to nie problem teraz w ciągnikach ,najprościej przekręć go do przodu do rzeczywistego , szarpać się ze sprzedającym nie ma sensu 

Damiano604    0

Teraz jak na przeglądzie wpisał 1870mtg to już chyba nie ma sensu kombinować tylko powiedzieć całą prawdę, że nie zna się realnego przebiegu tego ciągnika i wpisać jakoś to z sensem na umowie. 

wojtal24    282
to tez inteligentny handlarz najpierw zrobil przeglad pozniej cofnol chyba mu sie kolejnosc pomylila

ZETOR TEAM

Sean    1037
1 godzinę temu, pawel_rawa napisał:

W Polsce cofanie licznika w autach nie jest przestępstwem pod warunkiem ze każdy kolejny nabywca jest o tym poinformowany np przez zapis w umowie to pewnie z ciągnikami jest tak samo

W Polsce to jest już przestępstwem, Chyba nie wierzysz w cuda by ktoś cofnął licznik i poinformował o tym fakcie nowego nabywcę.   xD

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

DANDYS    51
na nastepnym przegldzie to juz bedzie sie zgadzal przebieg a to za dwa lata ,wiec nie bedzie mial kupujacy zadnych podejrzen

Sean    1037
Napisano (edytowany)

W ciągnikach to jest normalne że liczniki sobie zmieniają, głównie z powodu że się psują, zwłaszcza Ursus Zetor, ale w samochodach  i zachodnich ciągnikach robią to z premedytacją w wiadomym celu.

Edytowano przez Sean

STEPHEN KING

Aktis    54
Ponoć w takich ciągnikach marek CNH cofnięcie licznika to żadna trudność. Przynajmniej tak usłyszałem w serwisie jednej z tych marek. W jelonku nie jest już tak prosto i trzeba trochę się nagłowić by zrobić to tak by nie dało łatwo się wykryć (słowa sprzedawcy u jednego z dealerów tej marki). Nie mam jednak własnych doświadczeń (i mam nadzieje, że mój NH nie miał gmerane przy liczniku).

Sean    1037

W samochodach nie mają problemu to tym bardziej w ciągnikach, ślad najprawdopodobniej zostanie w każdym pojeździe, tylko że nie do sprawdzenia w stodole.    :)

STEPHEN KING

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cineek
      Witam, ostatnio rozkręciłem licznik od 6180 i mam pytanie co to jest z tyłu?
    • Przez WOJTEK9207
      Mam problem z licznikiem motogodzin w renault ceres 85x, sam z siebie mi się kasuje, wcześniej to ca jakieś 150-200 mth a teraz to już nawet co 5 i mniej. Trochę mnie to denerwuje  bo na nic się mają moje zapiski przy ilu mth zmieniałem oliwe itp. dajcie znać jak ktoś coś wie, z góry dzieki 
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.
    • Przez Kiełpik
      Witam! Ostatnie kupiłem ciągnik Case mx110 był sprowadzony z Francji pokazywał prędkość w MPH przestawiłem więc na Km/h według instrukcji jaką znalazłem na tym forum.Wszystko ładzie działało aż wpadłem ciągnikiem w błoto z wieszczu była zamarźnięta ziemia i teraz raz pokazuję ile jadę raz nie pokazuję wcale wie ktoś co może być ? Może coś się uszkodziło ?
    • Przez Marecki2922
      Witam , może ktoś wypowie się na temat tego licznika , czy warty tych pieniędzy ? wygląda nieźle metalowa obudowa , wyświetla kilka funkcji jednocześnie itp. używa ktoś tego?
      https://www.olx.pl/oferta/licznik-hektarow-arealu-do-kombajnu-sieczkarni-CID757-IDbB6iZ.html

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.