Polecane posty

oaxis3333    39

witam posiadam beczkowóż na spółkę zakupiony przez rodziców sąsiada i moich teraz ten sąsiad nie chce mi go dac do uzytku bo mówi ze moze jedynie go odkupic albo odsprzedac bo nie chce spółek co zrobic aby on mi go wydał do użytku bo sam uzywa go 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
No przecież Ci powiedział że albo odkupi go od Ciebie, tzn Twoją połwe albo odsprzeda Ci swoją. Możecie jeszcze go sprzedać i podzielić się kasą. Nie wiem jakie Ty jeszcze inne rozwiązanie widzisz, chyba nie liczysz na to, że Ci za friko odda swoją połowę. A użytkuje go bo przecież nadal jest współwłascicielem to chyba ma do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

potrzebuje go na jutro a potem bede z nim załatwiał sprawy zwiazane z podziałem 

 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przetnijta go na pół . Jakiej Ty odpowiedzi się spodziewasz ? Takie sprawy to w sądach parę lat się wleką , a Ty na jutro ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, oaxis3333 napisał:

witam posiadam beczkowóż na spółkę zakupiony przez rodziców sąsiada i moich teraz ten sąsiad nie chce mi go dac do uzytku bo mówi ze moze jedynie go odkupic albo odsprzedac bo nie chce spółek co zrobic aby on mi go wydał do użytku bo sam uzywa go 

Spółek może nie chcieć, ale puki co jest tak samo Twój jak i jego i jakim prawem uzurpuje sobie większe prawa do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ja bym wziął dwie flachy  i potem w ryj bo ewidentnie w kulki leci ;)..jeśli sam nie dokonał spłaty to nie ma prawa zabraniać korzystania ze współwłasności 

  • Like 2
  • Haha 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też bym chama skopał.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    945
Na spółki srają jaskółki, a tak na poważnie, to tak jak wyżej piszą, masz do niego takie samo prawo jak i on, na twoim miejscu nawet nie zastanawialbym sie i go brał, a potem odebral jego połowę, aby sie z prostakiem nie męczyć :)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Też sądzę że dogadaj się na tą chwilę a później sprzedać.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak się zawsze kończą wszelkiego rodzaju spółki. Tylko problemy i kłopoty. Pytanie czy jest, i na kogo wystawiona faktura zakupu. Jeśli jest to sprawa prosta. Albo wydaje, albo policja. Jak nie ma żadnego dowodu zakupu to nic nie zrobisz w ciągu jednego dnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekHebda    6
pomyślec że np w Niemczech mają siewniki itp. maszyny po 3 4 rolników i tam problemów nie ma każdy zdąży zasiać uprawic.....
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TomekHebda napisał:

pomyślec że np w Niemczech mają siewniki itp. maszyny po 3 4 rolników i tam problemów nie ma każdy zdąży zasiać uprawic.....

Dokładnie tak jest ! Kółka maszynowe właśnie na Zachodzie powstawały, żeby koszty jednostkowe obniżać, ale Polska to Polska... zawsze X lat za murzynami, dlatego w tym kraju nie może być dobrze.. Never !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko, ze w takich spółkach jest to uwarunkowane prawnie. Zaś umowa na przysłowiową gębę jest ok, dopóki nie dojdzie do pierwszego konfliktu interesu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579
To jest podobny przypadek jak kiedyś z maszynami tzw wiejskimi. Każdy ze wsi brał i robił ale jak przyszło kupić jakąś część albo naprawić to zawsze na jednego i tego samego to spadywało. A reszta pierdzieliła zepsuło się to postawił i miał to gdzieś.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Tak było u nas na wsi z opryskiwaczem, każdemu się należało a jak chciałem pryskać to zawsze kilka końcówek do wymiany bo przetykali drutem. Później to już miałem swoje końcówki tylko trzeba było je przekładać przed i po pryskaniu. Trzeba tylko przyznac że mimo takiego użytkowania ani raz się nie popsuł. Jednej zimy to nawet stał z wodą w beczce i nic mu nie było, a teraz mam swój chyba czwarty rok i pompa rozebrana bo poszła woda do oleju o kak tak patrzę na jej budowę to pewnie dłużej jak kolejne 4 lata nie pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Koledzy prawdę piszą - sąsiad ,z prawnego punktu widzenia, nie jest właścicielem rzeczy co do której nie nabył praw własnościowych i póki co nie może nic od Ciebie żądać. Ewidentnie chce Cię wykiwać . Jak masz możliwość podczepienia to bierz i w razie przyjazdu policji powiedz ,że beczkowóz jest Twój a sąsiad tylko go pożyczył i nie odprowadził .


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania beczkowoz Eckart 7000l duże balonowe koła , górny zaczep , wałek w komplecie , - Cena 17 000
      Sprzedam również Paszowóz Trioliet 2-1200 , 2 slimaki 12m3 , stan dobry , ślimaki zregenerowane,waga sprawna , wałek w komplecie , wysokość 2,5m  Cena 26 000
      Więcej informacji proszę pisać 
    • Przez zetek123
      Koledzy pomóżcie. Mam problem z pompą od beczkowozy, mianowicie kilka dni temu podczas pompowania pękła łopatka i zablokowała pompę, aż zadusiło ciągnik. Po rozebraniu i wymianie łopatek na nowe pompa wcale nie chce ciągnąć. Jaka może być przyczyna, czy nowe łopatki muszą się dotrzeć, czy coś pękło?
    • Przez romi
      Stan bardzo dobry.Cena do negocjacji.Tel 89 6451928.
      Link https://www.olx.pl/oferta/beczkowoz-pomot-chojna-6700l-CID757-IDuBb0b.html
    • Przez EDGE98
      Witam 
      Posiadam beczkę hts 10000 l i mam problem z rozjechanymi kołami czy ktoś wie jak to naprawic? 
    • Przez Andrzej_z_pod_pieca
      Mam problem z sąsiadem który pozostawił dużą ilość ,,kopkę" ,,pryzmę" siana. Działka budowlana dokładnie jest od paru lat moją własnością, sąsiaduje z innymi działkami budowlanymi o charakterze rolnym, sam z swojej działki pozyskuje siano dla bydła. Tak jak wcześniej wspomniałem pewnego wieczoru wynajął mojego znajomego by te kopkę siana przewiózł ciągnikiem z ładowaczem czołowym. Byłem u tego sąsiada rozmawiałem z nim na ten temat gdyż widziałem to na własne oczy on mówi że tego nieudowodnie tego przed sądem jeśli bym go pozwał rzeczywiście nie mam nic nagrane , ani w okolicy nie występuje monitoring, byłem u znajomego który odwrócił się do mnie plecami bo on był świadkiem ale również osobą która to zrobiła oczywiście za wynagrodzeniem nie wnikałem czy to były pieniądze czy jakiś inny upominek. Proszę pomóżcie mi nie wiem co zrobić. Jeszcze na koniec dodam że na pewno na ty miejscu nie wyrośnie trawa, a miałem zamiar zebrać trzeci pokos z tej łąki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj