Nikita_Bennet

Wymiana lampek/kontrolek w ursusie/zetorze serii UR2 (1014/10145)

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

Witka.

Mam takie pytanko do znawców :rolleyes:

Mieliśmy Ursusa C385 teraz mamy Zetora 10145 i w obu są prawie identyczne tablice rozdzielcze. W obu jest trochę lampek kontrolnych (np żółw, czujka paliwa, hamulec ręczny itp). Czym można je zastąpić aby pasowało i świeciło mocnym światłem a zarazem było trwałe. Pytam bo niestety ale tych co producent wstawiał to widoczność w dzień jest przeciętna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Myślę, że coś co producenci nazywają żarówkami LED będzie dobrym rozwiązaniem. :rolleyes:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Pod warunkiem, ze kupisz sam jakies diody LED. Nastepnie dobierzesz rezystor i wszystko sam podlaczysz.

 

Raz ze taniej, dwa przy odrobinie checi zrobisz to pozadnie i na bardzo dlugi czas uzytkowania. 

 

Jak bedziesz szukal diod to szukaj takich od duzym kacie swiecenia. Wtedy nawet nie musi bys mocno swiecaca, a bedzie widoczna.

 

Sa takze diody 8mm, 10mm srednicy moze takie ci beda pasowac.

 

Polecam ten sposob. mozesz przepatrzec katalogi online na www.tme.eu, lub np. www.seguro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

thx panowie, myślałem o ledach ale czy instalacja w takim ciągniku się nada bo to przecież sprzęt ponad 20sto letni :rolleyes:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Czemu miałaby się nie nadać? Jeżeli chodzi o przekroje przewodów to na 90% natężenie prądu pobierane przez diodę LED jest mniejsze od zwykłej żarówki.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

spokojnie mozna zamienić diodami LED nawet tymi z zapalniczki poprzez rezystor -efekt murowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Jedyne o czym musisz pamiętać to polaryzacja, czyli biegunowość podczas podłączenia.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pozostaje jeszcze kwestia pracy w nocy. Jak zrobisz tak, że w dzień będzie dobrze widać, to w nocy nie da się pracować bo lampki będą Cię oślepiać. Przydałaby się regulacja jasności świecenia, która zmniejszałaby jasność np. o połowę po włączeniu świateł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Thx. W nocy pracować nie będę a jeśli musiałbym to raczej wziąłbym MTZ952.3 do nocnej pracy


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

powodem moze być zkurzona konsola -podświetlanie -przeczyść i zobacz czy jest efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Wiem, czyściłem kilka razy ale jednak to nie wiele daje, będę chyba bawił się w LEDy jak znajdę czas.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj