nowakm6

Kury maja spuchnięte głowy i nie moga oddychac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nowakm6    0
Napisano (edytowany)

Witam moje nioski z wolnego wybiegu padają. Początkowo zaczyna im puchnąć jedna strona głowy a potem cała, oczy pozamykane. Maja duże problemy z oddychaniem, dzioby pootwierane i charczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Edytowano przez nowakm6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weterynarz co na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
może jakieś dopalacze w paszy były .a tak na serio to do weterynarza z tym idź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowakm6    0

Weterynarz ze to z powietrza i dał antybiotyk na odczepnego a kurą nic nie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
pewnie jakiś wirus może trzeba badanie krwi zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
to wygląda na to że piły wczoraj z rolnikiem bo ona latał po małpeczke i browary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

A kwitną gdzieś w pobliżu jakieś drzewa pylą np akacja ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek__    6
Miałem to samo w kurniku jesienią poradziłem sobie z tym bez weterynarza, do wody na 10l dodawalem 20 kropli amolu na spuchniete oczy pryskalem oscenisepten. Troche to trwało ale po rozpoczęciu kuracji kury przestały zdychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188
Poczytaj w necie.... kolibakterioza, katar zakaźny, mycoplasma. Na wszystko potrzebny jest antybiotyk i poprawa warunków zoohigienicznych, odkazenie pomieszczenia i oczywiście karencja na jaja i mięso. Tyle mogę podpowiedzieć.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

@Jaguśka w końcu coś konkretnie na temat bo tu widać koledzy tylko się nabijają...a przecież nie wszyscy tak piją jak Wy :D

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizakking    4

niektórzy piją więcej :) , sa takie szczepionki wkrapiane do oka -  Nobilis IL I liohlizai i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny dla kur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

rozpuszczalnik to lepiej nie, od tego to dopiero głowa puchnie xD

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego a czasem jakiś miły sąsiad nie dokłada im czegoś do paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto

Czasem warto zrobić dodatkową konsultację u innego lek.wet. szczególnie takiego który ma specjalizacje ds leczenia drobiu. I polecam ci to zrobić,bo czasem weterynarze to zdażaja się "perełki" w negatywnym znaczeniu tego słowa.

Jaka była diagnoza,jaki antybiotyk podano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

@nowakm6 Przy takich objawach kury mogą mieć gorączkę ,mozna by im dać do picia wodę z octem.Pomieszxzenie w którym są pomaluj wapnem by je odkazić.Jak jedzą np.ziarno i było one źle przechowywane to szczury mogly też coś tam przenieść w nie i pojawiła się choroba u kur...Jeśli jeden weterynarz nie pomógł idź do kolejnego,bo jeśli masz duże stado to szkoda by wszystkie padły :). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel

nowakm6 napisał:

Witam moje nioski z wolnego wybiegu padają. Początkowo zaczyna im puchnąć jedna strona głowy a potem cała, oczy pozamykane. Maja duże problemy z oddychaniem, dzioby pootwierane i charczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

U mnie takie objawy miały kiedyś króliki. Moja babcia jak jej kury chorowały to im jalowiec parzyla.Ale to będzie X lat temu gdzie weterynaia była w powijakach. Dali byście sobie spokuj chłopy z tymi debilnymi postami(pomimo ze są śmieszne) jak Wy będziecie potrzebowali kiedyś pomocy to byście raczej nie oczekiwali takich odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

Ewidentnie mykoplazmoza

Jeżeli sa już w taka zaawansowanym stadium,to jedynie w gre wchodzi podanie leku w zastrzyku i to jak najszybciej bo  niedługo zaczną padać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam serdecznie mam pytanie otóż mam 20brojlerów które wyleczylem antybiotykiem z mycoplasmy(tak weterynarz powiedzial ze to to ogolnie kichaly i czasem łebkami tak jakby potrzasaly objawy przeszly)otoż chcialem dołaczyć do nich jeszcze 30sztuk czy moge tak zrobić?  Nic soe nie stanie tym małym? Te co mam nie są jakies wielkie mysle ze tak okolo 1-1.2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekBio    0
Dnia 14.05.2018 o 22:23, nowakm6 napisał:

Witam moje nioski z wolnego wybiegu padają. Początkowo zaczyna im puchnąć jedna strona głowy a potem cała, oczy pozamykane. Maja duże problemy z oddychaniem, dzioby pootwierane i charczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

SHS SYDROM DUŻEJ GŁOWY,  KONIECZNIE PODZIAŁAJ Z WENTYLACJĄ, PRZY DUŻYM ZAPYLENIU CIĘZKO IM ODDYCHAĆ. MOŻESZ ZROBIĆ TEŻ OPRYSK VIREXEM I MINTAMIXEM. VIREX ( 200 G NA 10 L WODY) ZABIJE BAKTERIE I GRZYBY A MINTAMIX 250 ML NA 10 L WODY UDROŻNI DROGI ODDECHOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Więc tak chciałbym kupić tak ze 150 kur tylko że to jest jakby mój pierwszy raz i nie za bardzo wiem jakie opłaty tutaj będę związane. Jakby tak ktos mogl dokladniej opisac po kolei co i jak i ile kosztuje. Proszę o wyrozumiałość oczywiście zboże jest
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Więc tak chciałbym kupić tak ze 150 kur tylko że to jest jakby mój pierwszy raz i nie za bardzo wiem jakie opłaty tutaj będę związane. Jakby tak ktos mogl dokladniej opisac po kolei co i jak i ile kosztuje. Proszę o wyrozumiałość oczywiście zboże jest
    • Przez rocky1122
      Sprzedam Kurki Nioski własny odchów
      601-674-910
      Serokomla woj.Lubelskie
    • Przez Kobra66
      Witam! Miga kontrolka ciśnienia oleju w silniku a wymiana czujnika nic nie dała po wkręceniu zegara wskazuję właściwe ciśnienie. Czyżby nowy czujnik był nie sprawny? A może problemu trzeba szukać gdzieś indziej. Pozdrawiam.
    • Przez nowakm6
      Witam wczoraj kupiłem 200szt kur niosek z fermy od sąsiada. Kury maja 72tydzien życia. Jaka pasze dawać na przepierzenie żeby potem dobrze niosły. Jakie ewentualne witaminy. Czy narazie trzymać je na samej pszenicy zanim się przepierza. Proszę o jakieś info. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj