Zaloguj się, aby obserwować  
Krystianrolnik

Problem z przyczepą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam dziś zacząłem remont mojej przyczepy i chcę się Was poradzić w paru kwestiach. Po pierwsze w jaki sposób dobrze zespawać pękniętą ramę http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=215337 oraz jak naprawić taką usterkę resora http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=215338

 

 

Z góry dzięki za pomoc ;0)

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Hmm.. żeby zaspawać ramę to to zaspawać i na to jakąś dobrą sztabę przyspawać (ok 20-30cm) aby to dobrze trzymało :rolleyes: a na resor to ja nie mam pomysłu.. :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Wyrównać oba kawałki ramy, oczyścić z rdzy, sfazować oba brzegi pęknięcia, pospawać, zeszlifować spaw na równo z materiałem, dać nakładki z kilkudziesięcioma cm zakładu, obspawać nakładki. Nakładki można dać od wewnątrz i na zewnątrz. A w resorze z tego co widzę cybant pękł. Pewnie przerdzewiał i może przyczepa przeciążona była. Po prostu kupić nowy, albo dorobić


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

Zrob w mniejscu pekniecia faze,pospawaj nastepnie wyszlifuj to na gladko i pospawj na to z 2 stron;dablery;tzn.plaskowniki szerokosci ramy,dlugosc plyskownikow okolo 400 mm,to powinno zalatwic sprawe .pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ramy sie nie spawa. jeśli policja cię zatrzyma i zobaczy to, to odrazu laweta i zabrany dowód. o mandacie nie wspomne


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

najlepiej jakbyś tam wstawił szynę kolejową ale taką najwięęększą jak się da :rolleyes:

a tak na poważnie to ja miałem w dwóch przyczepach takich pęknięte w tym miejscu i dobrze oczyszczone sfazowane pospawane wyszlifowane na gładko i już znaku nie ma że pęknięcie było i żadna policja się nie czepi po takiej naprawie pracują już parę lat i nic się nie dzieje a przy transporcie buraka to też ładowane blisko 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Coś mi sie nie chce wierzyć o tym zabieraniu dowodu przez policję. To co? Ma wymienić ramę na nową skoro spawać nie można? No chyba że tak nasmarkane jest że aż w oczy bije


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

ciekawe że jak składają 1 samochód z 3 i pospawają go to co policja się doczepi nie ma nigdzie takiego prawa mówiącego że nie można spawać pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2

Spawają tak aby nie było widać,a z spawaną ramą diagnosta ci dowodu nie podbije generalnie chodzi o to że ty pospawasz przyczepę 4 tonową a inny naczepę 30 tonową a jak niby diagnosta stwierdzi że to fachowo zrobione? dlatego pęknięcie trzeba sfazować pospawać wyszlifowac pomalować cała rame i nikt nie pozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ale przezywacie lepiej chyba zaspawac pomalowac niz jezdzic z peknieta rama .

nie takie przyczepy po ulicy jezdza

ja jedna przyczepe kupilem rame ma wstawiana i nie ma problemu

szczegolnie d47 sie gna i lamia bo ramy do d*py maja . u mnie w okolicy ile jest takich polamanych i naciaganych ze masakra

ale na nie laduje siie po 6-7 ton a znajomy przywiozl 8 beczek 1000l RSM na takiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jak masz możliwość to pospawaj migomatembo spawy lepiej trzymają i będzie dobrze reszta to tak jak koledzy piszą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Używany koło 500zł,nowy z 1500zł.Jak masz stary to możesz zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj