longman

Jak zrobić wał do kultywatora

Polecane posty

longman    0

Pytanie jak w temacie. Czy i jak można zrobić wał do kultywatora z tylnego wałka rozrzutnika. Może ktoś z ma już taki?? :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Dobry pomysł, tylko z jakiego rozrzutnika bo sa różnych firm ;z łopatami, z pojedynczymi zębami jak w warfamie itp, zrobic sie da ale musisz miec przynajmniej takie dwa wałkki


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longman    0

Dobry pomysł, tylko z jakiego rozrzutnika bo sa różnych firm ;z łopatami, z pojedynczymi zębami jak w warfamie itp, zrobic sie da ale musisz miec przynajmniej takie dwa wałkki

 

Posiadam jeden wałek z pojedynczymi zębami. Planuję zamontować wałek na piaście, tylko nie wiem czy ten pomysł wypali z pojedynczym wałkiem i czy nie trzeba będzie skrócić zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakbyś skrócił te zęby to nawet by mógł być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longman    0

Skrócę je ,bo jak wjadę na twardą ziemię (niestety moje tereny :rolleyes: )to będzie podrzucało go do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

Chodzi Ci pewnie o stary adapter ;p

ja mam coś takiego i z tego chce zrobić coś może na wałek a może do tyłu do kultywatora:

adapteri.th.jpg

 

I co panowie o tym myślicie jakaś przekładnia kontowa i na wałek i cos w rodzaju glebogryzarki do rozbijania ziemi a może wałek do kultywatora/ pługa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

to nie wytrzyma na przekładni, wszystkie zęby po urywasz, u mnie na warfamie z obornikiem kilka juz odleciało po przez zmeczenie matriału a co dopiero przy takiej pracy..

To było by jako wałki za kultywatorem


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To co Ty nim gruz rozwalałeś czy co... U mnie przez tyle lat adapter ma małe ślady zużycia. Myślę że przydało by się trochę te zęby skrócić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

@ milanreal1 to jest adapter znajomego muszę go odnowić a taki jest zniszczony po ciągnik z rozrzutnikiem spadł z jakieś góry i sie nieźle obydwa sprzęty zniszczyły a to co zostało z rozrzutnika ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk923p    0

Ja niestety nie dysponowałem starym adapterem i wał strunowy za kultywatorem wykonałem z własnego materiału http://www.youtube.com/watch?v=vzWQ5ocLg4A ale co niektórzy piszą żeby zrobić kolczatkę do pługa, zgodzę się z nimi lepszy pomysł tylko by trzeba było nieco dociążyć go by efekt pracy był


Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ja bym zrobił tak, zęby poprzecinał na pół, i je dospawał innej miejsca tam gdzie jest luźno, do mocowania kup 2 łożyska z obudową koszt około 60 zł, i po sprawie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Widziałem kiedyś na złomie starą ruską sieczkarnie do kukurydzy KS i tam jest taki wał może z niego by się dało zrobić. Długość tego wału to 180 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mam zamiar zrobić wał strunowy i tak pomyslałem żeby zamiast tych płaskowników z zębami (strun) zastosować drut żeberkowy średnicy 10 mm. czy to dobry pomyśł?;)proszę o szybka odpowiedź z góry dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie zbyt dobry pomysł.Fortschritt miał 8mm pręt bardzo twarde, ze w rekach nie szło wygiąć go, ale był problem z doprawianiem ziemi i za mała powierzchnia styku z ziemią i blokowały się, słabo uprawiały. po wymianie na płaskownik 6x20 problemy ustąpiły.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

A co sadzicie o zrobieniu wałka z grzejnika? chodzi mi o okragłe grzejniki takie stare troche jak wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Z piast od malucha rura w srodek na to płaskowniki grubsze zaostrzone i powinno zdac egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj