rocknrollnik1

stan użytków zielonych w 2018r

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocknrollnik1    1276
Napisano (edytowany)

Do założenia tematu skłoniły mnie warunki pogodowe (susza) oraz komentarze użytkowników.Proszę o opinie i prognozy nt zabezpieczenia bazy paszowej,stanu upraw paszowych.Może to pomóc przy ewentualnej wymianie między terenami z nadmiarem paszy a tymi z niedoborem.

Edytowano przez rocknrollnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Temat może chwycić bo jak widać są kolosalne różnice w ilości opadów w całym kraju. U mnie po prawie 3 tygodniach spadł dziś pierwszy deszcz. Łąki jeszcze jako tako ale pastwiska dostały mocno po d*pie. W miarę dobry przyrost tylko tam gdzie był koński obornik. 6 ha pastwiska powłókowane i posiana saletra w chwilę po ostatnim deszczu...tym sprzed 3 tygodni...i trawa odbija tylko na miejscach gdzie było sporo końskiego nawozu. Azot z saletry chyba poszedł w niebo mimo,że siałem chwilę po deszczy wieczorem na mokrą trawę. Pozostałe 12 ha ciągle pod wypasem bo czekam aż na tych 6 ha porządnie odrośnie...może być nie ciekawie no ale to przyroda zadecyduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
Napisano (edytowany)

zobaczymy czy chwyci.na razie chyba jest całkiem dobrze skoro nikt więcej nie zareagował.A na kolegę Extrabyk zawsze można liczyć.

Edytowano przez rocknrollnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Może reszta jest zajęta błaganiem o deszcz lub odwrotnie i nie mają głowy do pisania o tym co im w trawie szumi :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Temat nadal martwy...więc musimy go jakoś podtrzymywać :D U mnie dziś w dzień znów konkretnie popadało. Gdy wróciłem do domu wieczorem to już było widać zmiany na plus na pastwisku po tych dwóch ostatnich opadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

My wczoraj kosiliśmy wszystkie łąki, i na SZCZĘŚCIE dzisiaj lało cały dzień. Czyli tradycji stało się zadość i mimo miesięcznej suszy, to na sianokosy potrafiło dolać.  :)Mimo że trawa nie schnie i tak się ciesze że coś popadało ,żałuje tylko że wcześniej nie wziąłem się za koszenie ,to i może by tak długiej suszy nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Wschodnie mazowsze, co tu dużo mówić, konkretny deszcz 1 kwietna, później kilka razy delikatnie zrosiło, 1 pokos zebrany, na niższych kawałkach 2/3 plonu, zaś na wyższych działkach 1/2, delikatny zapas z poprzedniego dobrego roku pozwoli mi uzupełnić niedobory czyli reasumując wyjdę na zero, jest jeszcze dość wcześnie, jeżeli 2,3,4 pokos będą w normie paszy nie powinno zabraknąć, dużo gorzej ze zbożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na wyższych łąkach trawa zaczęła się zwijać od suszy połowa łąk ścięta i od wczoraj sobie popaduje zobaczymy co dalej bo jak na razie mimo wszystko sucho w qq.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Stan moich 40ha widać na zdjęciu w galerii. Dobrze że nie pada bo chociaż rzeka opadła i trawa zaczyna rosnąć zamiast gnić. Za to na łąkach wyższych wody brakuje bo opadów porządnych nie było od marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

u mnie popadało ładnie przedwczoraj i wczoraj.Koszenie czeka.W dołkach woda stoi od zimy a na górkach było już b sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Jeśli porządnie nie popada, to drugiego pokosu nie będzie. Pierwszy o 1/3 mniejszy niż rok temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130

Drugi pokos ścięty ale jak nie popada to 3 już nie będzie trawy strasznie słabe kukurydza zaczyna się zwijać  po prostu tragicznie w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
Dnia 20.06.2018 o 22:18, Kamil20151 napisał:

Drugi pokos ścięty ale jak nie popada to 3 już nie będzie trawy strasznie słabe kukurydza zaczyna się zwijać  po prostu tragicznie w tym roku 

A jaka u Ciebie wydajność z drugiego pokosu?

Sąsiad skosił, to miał 4 bele z kawałka, na którym zazwyczaj miał około 20/25. U mnie na razie nie ma nic do koszenia, pustynia. Ale pada 3 dzień, więc jakaś nadzieja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
13 minut temu, Folenka napisał:

A jaka u Ciebie wydajność z drugiego pokosu?

Sąsiad skosił, to miał 4 bele z kawałka, na którym zazwyczaj miał około 20/25. U mnie na razie nie ma nic do koszenia, pustynia. Ale pada 3 dzień, więc jakaś nadzieja jest.

no z 2ha miałem 10 bel jak na taką susze to nawet dobry wynik ale trawy w tym roku słabe u mnie właśnie też pada 2 dzień wiec może coś z 3 pokosu będzie

Edytowano przez Kamil20151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
warto rozsiać saletre teraz na 2 pokos ?pierwszy zebrany ok 25 maja i ani grama deszczu 2 zwykle zbieram pod koniec lipca

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj