jedrus2020

niezależna pompa hydrauliki

Polecane posty

jedrus2020    207
Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583
Jeśli chodzi Ci o ursusa c360 to nie potrzebujesz żadnych przeróbek. Dźwignie od wom-u dajesz w maksymalne górne położenie i wtedy masz napęd pompy przez skrzynie ,jeśli chcesz mieć ten napęd na postoju to dźwignie od redaktora dajesz na luz a dźwignią od biegów wbijasz dowolny bieg (oprócz 4 i 5). Mam nadzieję ,że dosyć jasno to wytłumaczyłem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

o 4 nic nie wiem, ale na 5 podobno ma za duże obroty, może uszkodzić pompę, u nas jak tak trochę się pojeździło na 5 i pompa zależnie to skrzywiło wałek napędowy pompy/womu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
tak ale wtedy nie można jeździć ciągnikiem a mnie to jest najbardziej potrzebne przy manewrach przy podpisaniu/odpinaniu rozrzutnika jednoosiowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolega Uziu ma tak zrobione, ale że mechanik składał to nie wie co i jak

sam się zastanawiam czy nie warto tak przerobić, bo zależnych nie używam a skompletowanie gratów pod niezależną hydraulikę cenowo przeraża


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

Trzeba napęd pompy od zetora na pewno tuleje przesuwna i tryb z wałkiem w pierwszej przegrodzie na stałe .. nie ma ktoś instrukcji napraw katalogu części od zetora jak to tak wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

trochę odkopanie tematu, ale niedawno robiłem silnik IHC d239 i tam, jest ciekawy patent na mocowanie koła pasowego, mianowicie na tulei rozprężno-zaciskowej BK50, i tak sobie pomyślałem, ze to mogło by być rozwiązaniem problemu wybijania koła pasowego, przy pompie napędzanej z wału korbowego, przez kolo pasowe (od czoła silnika w c360), tylko kwestia roztoczenia koła pasowego pod ową tuleję, nie mam teraz gdzie pomierzyć, ale jeśli wał miałby cos koło 35mm średnicy, to tuleje można dobrać na 35x40, czyli została by tylko kwestia roztoczenia i odpowiedniego rozprężenia owych tulei (potrzebne 2) -temat wart przemyślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

    • Przez sznajdik
      Mam pytanie odnośnie rozdzielacza bo mi cieknie, jak mam podłączoną maszynę z siłownikiem jednostronnego działania wysunę siłownik jest ok ale jak już przeciągnę dźwignię w drugą stronę to siłownik się chowa a olej spier... drugim gniazdem pod które nic nie jest podłączone miałem tego dość kupiłem nowe gniazda waryńskiego i taka sama sytuacja czyli wina leży po stronie rozdzielacza i tu pytanie to się jakoś da reanimować samemu czy wyjąć i wieźć do zakładu od hydrauliki? i kolejne pytanie czy jak mam 3 pary wyjść i wyjmę jedną na czas naprawy to da radę to skleić do kupy żeby na czas naprawy sprzęt mógł pracować?
    • Przez Runder
      Pompa w FM3095 była regenerowana i paliwo nie dostaje się do niej, nawet przy pompowani ręcznym. Pompa była sprawdzana na maszynie i działa w 100% dobrze. Ciagnik wczesniej jezdził na dobrej jakości opale. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj