Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateo105    24

Witam panowie  od kilku dni mam problem z moim mfem otoz podnosnik przestal podnosic. kilka dni przed zauwazylem ze na wolnych obrotach maszyna opada i aby podniesc musialem go gazowac. co to moglo sie stac?? dodam ze na wyjsciach mierzylem sienienie to jest ponad 180 bar czyli pompa zebata chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

olej wymieniony z 1,5 roku temu. a filtr czyszczony byl dokladnie na jesieni ub. roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Coś z zaworami albo siłownikiem skoro masz ciśnienie na wyjściach ani oleju ani filtra nie ma co wymieniać jak orbitrol działa to cos z plecakiem poważnego i trzeba rozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1438

Tak, ale pewnie to nic nie da. Filtr jest ten sam dla pompy zębatej i tłoczkowej, a skoro zębata daje ciśnienie, to filtr powinien być ok. Jednak wyczyszczenie filtra nic cię nie kosztuje, więc zacznij od tego. A możemy zgadywać, że pompa tłoczkowa padła, lub siłownik przepuszcza (jednak mniej prawdopodobne, musiałby być bardzo nieszczelny, skoro nic nie podnosi). Przy dłubaniu warto sprawdzić też rozdzielacz (oscylator przy pompie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

dodam tylko ze to slalo sie nagle podczas narmalnej pracy w polu agregatem. kilka przejazdow bylo wszysrko w pozadku a za ktoryms opuscilem i juz nie podniosl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jeśli nie znasz się na tym to wezwij mechanika. 

Hydraulika w tym ciągniku jest dość prosta, ale i tak zabawa z nią może być kosztowna. Wg. mnie to masz problem gdzieś poza pompą a przed siłownikiem. Podstawa to sprawdzić ciśnienie za pompą, później szukaj dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no jak to jak... nieraz tu pisali że na króćcu gdzie masz podpięty siłownik wspomagający.... a jak nie masz siłownika to zrób zdjęcie plecaka w przedniej części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez adamkucharski_128298
      witam cieknie mi olej z tylnego podnośnika w deutz fahr 4.50,zuważyłem luz na tulejach i musze je wymienić,powiedzcie proszę jak sie do tego zabrac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj