Skocz do zawartości

Polecane posty

mateo105    1

Witam panowie  od kilku dni mam problem z moim mfem otoz podnosnik przestal podnosic. kilka dni przed zauwazylem ze na wolnych obrotach maszyna opada i aby podniesc musialem go gazowac. co to moglo sie stac?? dodam ze na wyjsciach mierzylem sienienie to jest ponad 180 bar czyli pompa zebata chodzi.

mateo105    1

olej wymieniony z 1,5 roku temu. a filtr czyszczony byl dokladnie na jesieni ub. roku

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol445    38

Coś z zaworami albo siłownikiem skoro masz ciśnienie na wyjściach ani oleju ani filtra nie ma co wymieniać jak orbitrol działa to cos z plecakiem poważnego i trzeba rozbierać.

mateo105    1

koledzy wiec od czego zaczac naprawe?? od wyczyszczenia filtra?

MF675ursus    157

Tak, ale pewnie to nic nie da. Filtr jest ten sam dla pompy zębatej i tłoczkowej, a skoro zębata daje ciśnienie, to filtr powinien być ok. Jednak wyczyszczenie filtra nic cię nie kosztuje, więc zacznij od tego. A możemy zgadywać, że pompa tłoczkowa padła, lub siłownik przepuszcza (jednak mniej prawdopodobne, musiałby być bardzo nieszczelny, skoro nic nie podnosi). Przy dłubaniu warto sprawdzić też rozdzielacz (oscylator przy pompie)

mateo105    1

dodam tylko ze to slalo sie nagle podczas narmalnej pracy w polu agregatem. kilka przejazdow bylo wszysrko w pozadku a za ktoryms opuscilem i juz nie podniosl

akmaly    213

Jeśli nie znasz się na tym to wezwij mechanika. 

Hydraulika w tym ciągniku jest dość prosta, ale i tak zabawa z nią może być kosztowna. Wg. mnie to masz problem gdzieś poza pompą a przed siłownikiem. Podstawa to sprawdzić ciśnienie za pompą, później szukaj dalej. 

lukbold    485

no jak to jak... nieraz tu pisali że na króćcu gdzie masz podpięty siłownik wspomagający.... a jak nie masz siłownika to zrób zdjęcie plecaka w przedniej części

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez smartfon
      Cześć chłopaki ,
      problem mam taki , że postanowiłem wymienić pompę hydrauliczną w c 360 bo praktycznie nie podnosił , ale po zdjęciu pompy na rurce którą idzie olej do rozdzielacza zauważyłem małe pęknięcia więc najlepiej ją wymienić . Kwestia jak się do niej zabrać bo zdaje się , że jest wciskana lub wprasowywana i nie mam pojęcia jak się pozbyć starej , a co ważniejsze jak wstawić nową bez uszkodzenia . 
      Pozdrówka
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Dzejms281
      Witam, podnośnik nie działa tylko przyciskami z błotników można podnosic. co to może być??
    • Przez RafaSzymanik
      Witam. Piszę w imieniu znajomego. Mianowicie nie działają mu światła w Renault, działa tylko stop i kierunkowskazy, a reszta nie działa. Mówił że bezpieczniki wszystkie są dobre. W jednym miejscu są tylko bezpieczniki czy jeszcze gdzieś są? Jaka może być przyczyna nie działania tych świateł?. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Novo181818
      podnośnik mam na ehr, czasem podnosi bez problemu a czasem występuje takie zjawisko jakby coś się zacinało albo coś się przytykało. nieważne czy podnoszę guzikiem czy pokrętłem. jak użyje pokrętła i tak nie chce podnosić to daje trochę w dół i znów do góry i podnosi. gdzie szukać problemu bo przed robotami chce to zrobić. Drugie pytanie mam takie bo potrzebuje kupić łącznik centralny do niej i zauważyłem jak pożyczałem od znajomego że musiałem go dość mocno rozkręcać żeby mieć dobrze ustawioną maszynę. Jakie u was pracują przy Reniach łączniki lub proszę o jakiś link do jakiegoś sprawdzonego. szukam zwykłej na gwincie tylko bardzo masywnej

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.