Sadownikx2

Jak zmniejszyć dawke paliwa w silniku od C330

Polecane posty

Sadownikx2    6

Witam posiadam wuzek widłowy z silnikiem c 330 i mam pytanie jak zmniejszyć mu dawke paliwa bo kocpi na czarno do przesady jak z parowozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Najpierw to bym zaczął od sprawdzenia i ewentualnej regulacji lub wymiany końcówek wtrysków. Jeśli to nie przyniesie rezultatów to najlepiej by było oddać pompę do regeneracji. Lepiej zrobić raz porządnie i mieć spokój.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16
właśnie 2 litry na godz pracy co ty chcesz zmniejszać kolega tu dobrze mówi ale jak wtryski to i pompę trzeba wyregulować coś mi tak się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Jak na czarno to co ma paliwo do tego? Olej bierze? Zacznij od ustawienia zaworów, szczelności głowicy i na koniec cylindry z tlokami i ich pierscieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Jak dymi na czarno to za dużo paliwa a za mało powietrza przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
6 minut temu, ZYLA napisał:

Jak na czarno to co ma paliwo do tego? Olej bierze? Zacznij od ustawienia zaworów, szczelności głowicy i na koniec cylindry z tlokami i ich pierscieniami

Kolega ma rację, ja tez bym sprawdził ciśnienie w kołach bo tak miałem że jak było mało to też mi bardziej kopcił ciągnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Pytałem się jak zmniejszyć dawkę a nie jak jak sprawdzić ciśnienie w kołach lib co zrobić by silnik przestał kopcić.

Silnik jest po remoncie tylko ktoś ustawił za dużą dawkę paliwa i pytam się jak ją zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Jak by była za duża dawka paliwa kopcił by na niebiesko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Sam się doucz. Zresztą róbta co chceta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Na niebiesko to by kopcił jak by olej brał, czarno to za dużo paliwa/za mało powietrza. Co do dawki koło wlewu oleju do pompy masz wkręt wkręcasz i zmniejszasz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie dymił na czarno, A mi na niebiesko. Ale to w sytuacji jak końcówka się zawiesiła i już tak perfidnie wtrysk lał że miał dużo mniej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2018 o 09:36, Sadownikx2 napisał:

Witam posiadam wuzek widłowy z silnikiem c 330 i mam pytanie jak zmniejszyć mu dawke paliwa bo kocpi na czarno do przesady jak z parowozu.

Witam tez bym o to samo z checia zapytal ale nie wiem czy mi nie kazecie sprawdzic szczotek alternatora.Silnik wlasnie docieram.Dziury nowe,glowica nowka koncowki wtryskow nowe.W sumie juz bardziej generalnego remontu nie mozna zrobic.A jednak dymi.Wiec zadam to samo pytanie.Jak zmniejszyc dawke paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
10 minut temu, Mariusz1984Zam napisał:

ale nie wiem czy mi nie kazecie sprawdzic szczotek alternatora.

to na pewno nie zaszkodzi

10 minut temu, Mariusz1984Zam napisał:

Wiec zadam to samo pytanie.Jak zmniejszyc dawke paliwa.

więc przeczytaj temat to się dowiesz

ps. nie musisz dziękować, cieszę się że pomogłem😝

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Dnia 25.01.2023 o 18:15, Mariusz1984Zam napisał:

Wiec zadam to samo pytanie.Jak zmniejszyc dawke paliwa.

Skoro silnik jest na dotarciu , to trzeba poczekać. Przez pierwsze kilkadziesiąt mtg silnik potrafi pobierać nadmiernie olej ,nawet czasem pluje z tłumika. Jakie jest ustawione ciśnienie wtrysku ? Źródła różnie podają 132+5, lub 135+5. W tym przypadku najlepiej ustawić najwyższą wartość.

 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez peresik
      Witam mam pewien problem. Zamontowalem dzisiaj nowe tuleje do cylindra w C330 i okazało się że wystają one 0.35 mm ponad blok A w książce dopuszczalne jest Max 0.16 mm. Tuleje są firmy Mahle.  Pod górną krawędź tulei jest włożona tylko jedna podkładka miedziana z zestawu. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić? Czy to są podkładki tylko dystansowe i można zamontować bez niej czy ona też uszczelnia i musi tam być? 
       
    • Przez patryk90
      Renault 145.14 kopci na biało na zimnym silniku 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj