Zet7211MF6140

Opinia na temat zgrabiarki Promar i Metal Technik 3,5m

Polecane posty

Witam.

Planuje kupić zgrabiarke karuzelową i chciałbym zasięgnąć opinii na temat tych dwóch firm. Będzie używana głownie do siana ale też do zielonej trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak obecnie zgrabiarka Promaru, ale 3lata wstecz to była tragedia - sąsiad nabył 4,5m(obecnie chyba już nieoferowaną)

Ramiona trzeba było młotkiem 3kg wbijać, palce grabi wyginały sie, miała być przekładnia Commer - wyszła Turecka Stargrear Boxes, do tego był jakiś kiepskiej jakości wałek w zestawie również Turecki. Zgrabiarka po pierwszym pokosie złamała się podczas jazdy na drodze. Było coś jeszcze z nią ale już nie pamiętam. Wiem że 2 razy do fabryki jeździła a sąsiad bez maszyny zostawał. Obecnie chyba już montują przekładnie Starosielski.

Z Metal-Technikiem na AF był ktoś kto miał problemy(szukaj w galerii)

Moim zdaniem lepiej nieco dołożyć i kupić choćby Pronara - wujek ma ZPK420 od 2014 i jeszcze nic w niej nie naprawiał a rocznie z 40-50ha zgrabi.

 

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
Napisano (edytowany)

Odpuść sobie lepiej Metal-technik, ta firma to jakaś porażka. Niedopracowane maszyny ze słabych materiałów, szału nie ma. Jeśli chodzi o przekładnie to niby wszystkie tańsze mają "włoskie" przekładnie Commer ale szczerze mówiąc to nie wiadomo czy włoskie to one nie są tylko z nazwy a składają je małe chińskie rączki. Z tej półki można polecić też inter-tech, z tego co się orientuję to te zgrabiarki schodzą na bieżąco i wszelkie błędy konstrukcyjne są już wyłapane więc... Sam zastanawiałem się nad 4,2m IT ale temat ucichł, może za rok :D

@MgrLukash złamała się w tym miejscu? Ten sworzeń lubi się ściąć również w zgrabiarkach samasz, jestem ciekaw kto od kogo kopiował ten mądry pomysł o.O

asd.png.9f9292584c7f9b2ce4715384c7586353.png

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

 

Dokładnie w tym miejscu, miałem nawet zdjęcie z tego ale gdzieś zapodziałem. Nie sworzeń się ściął a zdaje się na spawie poszła. Dospawali mu na to płaskowniki i teraz jest ok. Raczej Promar od Samasza skopiował i nie tylko to bo zamykanie osłon też jest takie samo - ale nie jest to za dobre rozwiązanie. Samasza też widziałem na AF - u nas na rzazie (od 2013) się nie złamał, za to osłona (rurka) pękła przy plandece.

 

Wracając do przekładni to u sąsiada tabliczka była zamalowana, choć było widać że wygląda nieco inaczej jak Commer, nawet tabliczka była przyklejona jakimś tanim klejem, ale dopiero po odrapaniu lakieru ukazała się nazwa Stargrear Boxes.

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja polecam metaltechnika. grabie co roku 100ha i za te pieniądze nie ma co wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
Napisano (edytowany)

@MgrLukash oglądałem na placu u dealera 2 zgrabiarki intertech, 3,5 i 4,2 m, z tego co pamiętam jedna miała zamalowaną tabliczkę znamionową na przekładni. Zastanawiałem się o co biega, jakiś błąd na lakierni? Może i tam jest przykra niespodzianka ;) to ciekawe bo dealer twierdził że obie mają przekładnie commer.

O, nawet zdjęcie się uchowało. 

IMAG0103.thumb.jpg.e9834346aced2ad0d9000272eaca3af1.jpg

 

 

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Może być to Polska Starosielski - cześć krajowych producentów zrezygnowało z Commera.

Commer jakby wygląda trochę inaczej, chyba że to jakiś inny typ niż w Pronarze

$_20.JPG

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19
Napisano (edytowany)

planuje  właśnie zakup używanej promar 4.10 z roku 2014 niby wszystko ładnie to wyglada na zdjęciu ale zastanawiam się czy to warte chociażby drogi po to

Edytowano przez gr_rat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15
Napisano (edytowany)

osobiscie wszystkie polskie zgrabiarki to takie same wszystkie podobne czesci i przekladnie tylko płaci sie za firme . promar mniej znany zapłacisz mniej za samasza jus sporo wiecej  ale to to samo  . mialem promar 3.5m  i pierwszy rok jest ok ale pózniej to jus masakra z kazdym rokiem jest gorzej . wiec kupiłem teraz pottingera używkę  a tamta sprzedałem 

Edytowano przez 4porucznik01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Przekładnie owszem sa takie same ale reszta nie koniecznie bo wykonanie jest rożne i te droższe są trochę lepiej wykonane

23 godziny temu, gr_rat napisał:

planuje  właśnie zakup używanej promar 4.10 z roku 2014 niby wszystko ładnie to wyglada na zdjęciu ale zastanawiam się czy to warte chociażby drogi po to

Zależy od ceny i jak daleko ją masz od siebie. Osobiście bym jej nie kupił ale jak kto lubi.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez XkajkopterX17
      Witam, szukam posiadaczy ciągnika John Deere 6110r, czy ciągnik jest wystarczający do prac średnio-ciężkich, chodzi w skrócie o zastąpienie John Deere'a 6420 Premium
      Jaką posiadacie opinię na jego temat jak wyglądają jego rzeczywiste osiągi, spalanie itd.
    • Przez kubakar117
      Witam Planuje zakup siewnika Vaderstad tempo.Zna ktoś jakieś wady zalety tego siewnika ? Jakieś opinie co dobrać w wyposażeniu dodatkowym ?
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

    • Przez kubakar117
      Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.
    • Przez krzysztoffo
      Witam ostatnio żucił mi się w oczy John deere 6810 z 2002 roku posiadający skrzynię auto power.Ciagnik obejzalem wszystko mi w nim pasuje Tylko obawiam się tej skrzyni.Jakie są wasze opinie na jej temat,na co zwrócić uwagę przy niej i jakie są ewentualne koszty naprawy.Dodam iż ciagnik posiada 8tyś mth.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj