Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrekkk

Jaki Niski Ciągnik do obory

Polecane posty

Piotrekkk    0

Posiadam ursusa 3512 z turem. niestety do wypychania gnoju i do wozu paszowego jest za słaby. I dlatego chciałbym sie dowiedzieć jaki ciągnik z 4X4 okolo 60km mieścilby sie w mojej oborze która ma wysokość 2,60m. Na ciągnik z turem chce przeznaczyc do 60tyś zł. Prosze o propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

spokojnie zmieści ci się ursus 4514. mój 4512 przejeżdża przez oborę o wysokości niewiele ponad 2,50. a za tą sumę to można znaleźć coś w niezłym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a czy to musi być ciągnik z kabiną czy może być bez kabiny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor 5340 wejdzie tylko tłumik nie wejdzie mam tako sam wjazd do obory a w jednej to jeszcze niższy na 100% wejdzie i ma 62 km chyba na niskim ogumieniu oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ursus 5314, mocniejszy od 4514, mieści się w rozmiarach i cenie. Z zagranicznych też pewnie by się coś znalazło. Mój Same Dorado ma niecałe 2,50m a być może udało by się znaleźć coś takiego używanego również z Lamborghini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zakup zetora do takich lekkich prac to niezbyt dobra decyzja tylko rope bedziesz lał. Ja bym kupił coś takiego

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B179211

 

http://www.allegro.pl/item1011780004_massey_ferguson_390_t_z_turem_trima.html

 

http://www.allegro.pl/item1013192791_massey_ferguson_390_z_ladowaczem_czolowym.html

 

Ten pierwszy ma 71 km 2 nastepne 80 km ostatni ma wyzsza kabine wiec moze nie sprostać wymogowi wysokości ale to na styk. Mam 390 bardzo ekonomiczny i zwrotny ciagnik Z pługiem 4x30 pali około 10 litrów na godzinę przy siewie siewnikiem 4,3 m pali około 5 do 6 litrów na godzinę duzo lepszy od 5314 co do części duzo bedzie pasowało od 5314 czy 4514.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@hubertuss mam zetora 6340 (moc zbliżona do twojego mf) a spalanie to ty masz jakieś kosmiczne... w lekkich pracach to zetor nawet 4 litrów na godzinę nie wchłonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zgadzam się z kolegą wyżej, przestańcie pisać nieustannie że zetor dużo pali. Zaczyna się takie pisanie a ojciec Mietka kuzyna Bambaniasza itd i mu dużo pali, jak nie znasz prawdy to się nie wypowiadaj. Mój 5320 w lekkiej pracy spokojnie schodzi poniżej 4l/H




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Dokładnie @oFsik. zetor może i dużo pali ale w porównaniu z c330 albo t25a.... u nas gość jak kupił zetora 7340 to gadał że dużo pali a teraz jak kupił nh t5040 to zmienił nutę że zetor pali malutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No ok niech będzie że zetor mało pali ciekawe tylko dlaczego niektórzy właściciele twierdza że duzo ale co mi do tego ja nie tankuje komuś. Co do lekkich prac spalanie 5 litrów na godzine z siewnikiem 4,3 m z 500 kg zboza w skrzyni redlicami dociskanymi sprężynami potrujnnymi grabkami z tyłu czasami po tydzień wczesniej oranej ziemi uważam za niewielkie. Dodam że liczę z dojazdem na pole około 2 km siew hektara zajmuie mi około 40 minut. Panowie mówcie co chcecie do mf zetorowi duzo brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry-co prawda mam węższy siewnik-Kongskilde Demeter Classic 3-metrowy ale też ciężki i zdecydowanie potrafię wyrobić się i w takim czasie z hektarem jak Ty (szczerze mówiąc to szybciej biggrin.gif ) i w podobnym paliwku (a nawet i mniejszym licząc na hektar)-sęk w tym że robię to paliwożernym JD-a mój Zetor pali było nie było mniej od JD-to może MFowi dużo brakuje do Zetora ?

PS.Zawsze i wszędzie polecam ten link-Mój odnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze zetora do obory w wiekszości przypadków dyskwalifikuje wysokość mf 3xx w niskiej kabinie bedzie miał niecałe 260. Mf 375 w porównaniu z 6340 ma wiekszy moment obrotowy, szybszą skrzynie, wszystkie biegi synchronizowane, więcej ich jest, rewers który obsługiuje sie lewą ręką dobry do tura, wieksze ciśmnienie hydrauliki i wydajnosć. Promień skętu zetora to porażka popatrzcie na konedata. Więc któremu do którego daleko nie bede juz się spierał.

 

Co do jd silnik z turbiną to co innego turbina produkuje moment obrotowy od nizszych obrotów niz jest to możliwe w silniku wolnossącym stąd można zaoszczędzić paliwo obniżając potrzebne obroty w lekkich pracach. Co do szerokosci siewnika róznica między 3 m a 4,3 to 43 % nie mówie że o tyle wzrośnie spalanie ale to naprawde dużo. Z tym siewnikiem 80 konny MF ma czasami co robic taki zetor spalił by z 7 czy 8. A spalanie 4 l to chyba z przewracarka jak na wolnych obrotach jeździsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja sieję z prędkością ok. 10 km/h-wydajność to ok. 1,5-1,7 ha/h (wiadomo-uwrocia,uzupełnianie skrzyni),co do skrętu to miałem na myśli swojego 7211 a ten ma naprawdę niezły skręt-z większością Twoich argumentów co do parametrów muszę się zgodzić (tylko idiota kopie się z faktami biggrin.gif )-ale muszę dodać że Zetor bije na łeb na szyję tego MF-a kabiną a i w teście ten MF jakoś tak rewelacyjnie nie wypada-Mój odnośnik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do kabiny wrażenia są oczywiście subiektywne jeden woli kaśke 2 maryśke kabinie mf a szczególnie tej z 97 roku czyli końca produkcji nic nie brakuje dodać można dźwignie biegów z boku i rewers co poprawia komfort pracy zetor ma większą fakt ale ja tam akurat rodziny nie woże. No i w mf możesz trafić na wersje z klimą nie wiem czy zetor wtedy miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może i subiektywne-ale raczej 99 % wolałoby Claudię Schiffer niż Genowefę Pigwę biggrin.gif -to tyle gwoli kabiny-ja preferuję większą (często oczyszczam jesienią rowy i w Zetorku mam termos,kanapki,krzynkę piwa biggrin.gif a nawet i kimnąć można jak pada deszcz)-co do komfortu-mój kuzyn parę lat temu kupił Zetora 4340 z rewersem,siedzeniem Grammera a nawet dodatkową pompą hydrauliki i dwoma siłownikami pomocniczymi (ciągnik z Norwegii)-więc parę argumentów odpada-nie wiem czy sprawdzałeś link który podałem-coś niezbyt on dobrze świadczy o oszczędności owego MF-a no ale ja się nie znam-DLG też pewnie nie...biggrin.gif

PS.Zauważyłem że zedytowałeś post-więc Ci odpowiem że naprawdę dałeś się podpuścić anty-Zetorowskiemu lobby-wątpię aby Twój siewnik potrzebował więcej mocy niż kultywatorek 2.8 m z wałkiem strunowym-a ten Zetorek ciąga to zużywając ok 5 l/ha (tak pi razy drzwi-nigdy dokładnie nie mierzyłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Odnosnie silnika mój 390 ma silnik taki jak ten w 393 niestety dlg nie ma testu wersji 390.

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/masseyferguson-393.pdf

 

Porównac go mozna z 7340

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-7340.pdf'>http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-7340.pdf

 

Zetor ma niewiele mniejsza pojemność i turbinę ale mf ma wiekszą moc do tego płaski przebieg momentu obrotowego. Co pozwala obnizac obroty i oszczędzać paliwo. Przebieg krzywej mocy w obu silnikach jest praktycznie podobyny. Nie wiem po co w zetorze ta turbina tu widac że perkins jest bardziej zaawansowanym silnikiem pomimo ze już go nie produkują. Porównanie spalanie zetora 6340 czy 7211 jest troche nietrafne bo maja mniejsza moc niz mf 390. Nie wiem co jest z tym 375 on pali prawie tyle samo co 390 a ma mniej o 11 kw.

Odnosnie komfortu pracy i kabiny zwróćcie uwagę na poziom hałasu

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/masseyferguson-375.pdf

 

Według konedata poziom hałasu w wersji 375 wynosi 84 db a w 390 82 db więc zakładam że gdyby był test dlg wersji 390 zmierzony hałas był by mniejszy. Tu jest pomiar chałasu w 7340

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-7340.pdf

 

Według konedata poziom hałasu w 7340 wynosi 83 db w 6340 jest o 0,5 db wyzszy. Wzrost hałasu o 2 db ucho ludzkie odbiera jako dwukrotny wzrost hałasu, naukowo stwierdzone. Z uwagi na brak testów wszystkich modeli wybrałem poszczegolne parametry, przytoczyłem tez dane katalogowe bliźniaczych wersji. To są fakty zmierzone tak więc mit o konforcie kabiny zetora możemy obalić, fakt kiedyś ją wychwalano gdy powszechne byly c 360 czy c 330 zetor był prawdziwym wypasem przyznaje. Odnośnie wyglądu tu jest kwestja wzgledna jak juz wyżej pisałem w mf 3xx kokpit nie jest najnowoczesniejszy ale zegary w zetorze wyglądają jak w ciagnikach zachodnich z poczatu lat 80tych. Do tego na podłodze pod nogami pałętają się dźwignie nie wiem czy ułatwia to wsiadanie i wysiadanie w mf wszystkie dźwignie sa umieszczone tak aby nie przeszkadzały a do ich użycia nie trzeba się schylać wystarczy sięgnąć. Najbardziej żałosna w tak malym ciągniku 4 wd jest jednak wielkość średnicy zawracania ponad 10 m zachodnie ciagniki tej wielkości osiągały takie rezultaty w latach 70tych.

Do porównania wybrałem wersje 6340 czy 7240 ponieważ ciagniki te sa porównywalne do mf 390 i 375, produkowane były w porównywalnych latach. To sa fakty większośc tych zetorów na polskim rynku nei ma rewersu czy innych dodatków które są w każdym mf 3xx odnosnie kultywatora i siewnika i oporów to zalezy w tym roku musiałem orać sporo pól na wiosne i zaraz siać na miekiej i mokrej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz żeby obalić mit o wyższości kabiny MF-a nad Zetorowską nie trzeba zaraz posiłkować się pomiarami DLG-wystarczy wpuścić użytkownika MF-a (kolegę z sąsiedniej wsi biggrin.gif ) do Zetora-i zapytać o zdanie-gdy pisałeś o pałętajacych się dźwigniach i gdy pytasz czy przeszkadzają wtedy mnie olśniło !-Ty po prostu nigdy nie siedziałeś w Zetorze i znasz go tylko z cudzych opinii-ja z kolei siedziałem parę razy w MF-ie biggrin.gif -więc coś tam już mogę naskrobać-faktem jest że MF jest nowocześniejszym ciągnikiem-ale jak to w tym powiedzeniu-nowe nie oznacza lepsze-nowe znaczy poprostu nowe...biggrin.gif -oba te ciągniki kupują raczej mniejsze i nienajzamożniejsze gospodarstwa więc nie należy się dziwić popularności Zetora-rolnik liczy się z awarią i wie że co jak co ale części do niego dostanie że tak powiem w "sklepie za rogiem" a naprawi go "pan Zenek"-może co prawda jesteś jednym z wybrańców którzy żyją w krainie pełnej dostępności części do MF-a i każdy mechanik za rogiem go naprawi na kolanie-tyle że gdzie owa kraina jest-nie wiem-z pewnością nie u mnie (na każdego używanego MF-a przypada tu jakieś 100 Zetorów -wiesz zacofanie biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Kurcze panowie, po co takie ciężkie dyskusje urządzać, potrzebny jest zwrotny niski ciągnik z turem. Ten MF 375 to bardzo przyzwoita oferta, duża moc , nie wielka kabina ( do pracy w obejściu to nie potrzebne), i to jest ok, no ja bym przy tym obstawał . Zetor do pracy w obejściu się nie bardzo nadaje bo nie jest dość zwrotny ( robię czasem 5340 i wiem) , i do tego rewersu 95% nie ma. A Mf ma go w standardzie już ten model ( pewien nie jestem , ale jak jeździliśmy po komisach 2 lata temu to 4 takie spotkałem i wszystkie miały). A tak w ogóle to niech się wypowie utor tematu co on o tym sądzi.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W sumie sam nie wiem po co ta dyskusja ale podaje tu konkretne argumenty mf 390 i 375 w polsce jest dośc mało więc kolegów z sąsiedniej wsi nie mam z takimi ciągnikami. Zetorów jest sporo ludzie kupowali je jeszcze na początku lat 90 za dolary sam znam takich reszta to import prywatny. Jak wpuścisz do zetroa uzytkownika mf 255 czy 590 to się z toba zgodze powie że lepiej. Nie wiem po co się upierac że dziwignia zmiany biegów nie przeszkadza duzo ciągników tak ma i w kazdym w jakis sposób utrudnia kożystanie z kabiny lub jesli jest krótka trzeba schylac sie przy zmianie biegów.

Skrzynia 12x12 jest z rewersem we wszystkich mf jest ona na tyle dobra że uzyto jej w serii 42xx 43xx 54xx. Skrzynia zetora wywodzi się z tej samej konstrukcji co skrzynia c 360, nie wiem czemu na synchronizacji jedynki oszczędzili.

To że nowe to poprostu nowe trudno mi komentowac zastanawiam się po co ten cały postęp na świecie. To samo dotyczny pomiaru głośności liczby to liczby mówią za siebie.

Konstrukcja 390 czy 375 jest prosta więc mechanik który naprawi zetora bez problemu naprawi mf nie mówiąc o tym ze nowsza konstrukcja i często gęsto lepsze materiały wydłuzają żywotność.

Co do dostępności części czasy sie zmieniaja w każdym większym miasteczku jest klika sklepów z częściami. Ale tu zalezy co kupisz mój mf jeździ juz 3 lata i tylko paliwo leje i olej wymieniam.

Co do wielkości kabiny jeźdżę sam więc duża jest mi nie potrzebna jesli jest jakaś większa robota i potrzeba kilka osób bierze sie sprintera lub osobówke po co mają czekac aż się skończy prace ciągnikiem by móc do domu wrócić.

Na koniec pytanie do jaro czemu kupiłeś jd a nie następnego zetora. Nie wiem czy bede inwestował dalej w gospodarstwo przy tych cenach (sieje zboża)u mnie w domu każdy ma pracę więc rozstrzygnie się w ciagu następnego roku, dwóch ale jesli kupie nowy ciągnik będzie to mf.

 

Autor może już cos kupil i się cieszy jeździ testuje. Nie ma czasu na pisanie opini. Albo siedzi w garażu i kręci śrubki tak to bywa z używkami nawet nowe się psują.

 

Zetorem 5211 jeździłem gdzieś tak właśnie na pocżatku lat 90tych zetor miał może rok ale w porównaniu z c 330 c 360 czy mf 255 dla mnie jako dla 14 może letniego dzieciaka byl szok wszystko poprostu lekko chodziło i było cicho. Po tem jeździłem jeszcze raz czy 2 takim lekko zajechanym.

Zauważyłem na allegor że sporo 6340 czy 7340 ma tylkojedną parę wyjśc hydrauliki w mf są zawsze dwie pary pozatym szkoda że blokade trzeba noga trzymac czasami prawa noga w takich sytuacjach przydaje się wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pytacie się po co te moje posty-a z prostej przyczyny-raz że nudy jak diabli-dwa że Zetory to dosyć niedoceniany sprzęt więc występuję tu jako "advocatus diaboli" biggrin.gif ,trzy-dlaczego JD anie Zetor ?-bo niestety nowy Zetor to nie to co stary...a to tak gwoli owego postępu-fajne są te nowe rzeczy ale niestety nie obliczane na jakiś dłuższy czas eksploatacji-a ja mam sentyment do rzeczy które można uruchomić choćby i po 20-30 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Nie jestem zbytnim zwolennikiem Mf. Posiadam dwa zetory 6441 proxima i zetora 9641 forterra i jestem z nich zadowolony. niestety Proxima nie mieści sie do obory i to jest jej wielki minus. Mam pytanie jaka wysokośc ma ursus 5714? Brak rewersu daloby sie przyzyć gdyż to miałby być ciągnik tylko do obory. Bo nowych to szkoda. Może ktos sie zna i napisalby kilka roznych modeli do tej wysokości z kabina czyli do 2,60m.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus2812.htm

 

Tu masz dane tej serii 5714 tam nie ma ale pewnie wysokosc bedzie podoba pogrzeb na stronach ursusa może znajdziesz podobne jeszcze chyba sprzedaja lub do niedawna sprzedawali. Najwyżej tłumik skrócisz. Kiedys były tez wersje z taką kabina szyba plus dach ktos pamięta piosenke "kupiłem czarny ciagnik" i teledysk z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@hubertuss

jeżeli chodzi o promień skrętu to podałeś dla starej ciężkiej osi przedniej. w nowszych były montowane carraro i wtedy promień skrętu wynosił tylko 8,9m... jeżeli nie znasz się dobrze na zetorach to nie cytuj wiadomości znalezionych na nieaktualnych stronach lub nie powtarzaj ludowych mądrości na temat spalania... Ja nie wypowiadam się na temat mf-ów bo wielkiej styczności nie miałem z tymi ciągnikami. Jednak denerwują mnie wypowiedzi osób tobie podobnych co krytykują maszyny z którymi nie mieli żadnej bliższej styczności... podałeś propozycję i ok ale nie jedź tematem w którym tyle wiesz co moja babcia

 

@Piotrekkk

jeżeli chodzi o 5714 to powinien się zmieścić i jak do prac w obejściu to jak najbardziej. tylko nie przestrasz się komfortem i hałasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Podobają mi się te "ludowe mądrości na temat spalania" biggrin.gif -pamiętam jak w 1988 kupiliśmy PIERWSZEGO w okolicy Zetora 7211-ile to było gadania właśnie o spalaniu etc.-miało się toto do niczego nie nadawać-po latach gdy w końcu wielu rolników zaczęło być stać na nowego (lub choćby używanego Zetora)-nastąpił dosłownie boom na te ciągniki-w krótkim czasie stanęły w co drugim,trzecim gospodarstwie w okolicy-a że pamięć mam dobrą to czasami (bo złośliwy jestem) pytam się dawnych adwersarzy czy aby im za dużo nie pali biggrin.gif -wniosek-była to typowa "gadka z zawiści"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj