Polecane posty

Witam

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego rozsiewacza. Chodzi głównie o dokładność siewu 10-12m(czy w ogóle dorzuci) wytrzymałość, regulacje wysiewu itp. 

rozsiewacz-ocynk-500-l-abra-nowe-rozsiewacz-476698342.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja bym Ci polecił amazone zaf603 z płynną regulacją, przynajmniej  dwutalerzowy i nie ma problemu że nie równo wysiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Jestem tego samego zdania co kaseton. Lejek który prezentujesz na pewno nie jest wykonany tak dobrze jak amazone i w porównaniu dokładności  rozsiewania nie ma co w ogóle dyskutować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

nie bądz taki skromny ;) jeśli użytkujesz te 10ha intensywnie i pelne nawożenie stosujesz to policz sobie ile tyś wydajesz na nawozy, 2 talerzowy rzsiewacz to zupełnie inna jakość wysiewu oszczędność czasu i możesz całe bigbagi wsypywać jak wydajesz ze 6 tyś na nawozy to zakup rozsiewacza za 4 tyś nie jest dużym wydatkiem, a w porównaniu do lejka to przepaść polecam altro 2 talerzowy każdy lejek sieje na prawo 3 m i na lewo 1m za ciągnik i ścieżkę grubiej na szerokość ciągnika w 2 talerzówce masz równo na co najmniej 10-15m

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

daruj sobie te wynalazki, kup 2 talerze min. 600l, jeśli masz ograniczony budżet to altro lub langren

przereklamowane, stare i wyciągnięte z krzaków amazonki sobie daruj, po pierwsze mielą nawóz, co ciekawe żaden wielbiciel o tym nie wspomni, a dwa rozrzucają tylko na 12m, kolejna kwestia to cena części, na talerze, łopatki wydasz niemal tyle co zapłacisz za siewkę, jak będziesz miał pecha i padnie skrzynia to pozostają krzaki lub przetop


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
bierz amazonkę niech nie pierdoli bo ona nic nie mieli a i części nie są wariacji drogie przekładnia jak nie rozbita to pochyla kupę czasu, blacha jest jak na słoniu nic ci nie spadnie za 3 lata jak w polskim kolego. miałem ten sam dylemat co ty oglądałem nowe na placu i zwykle i ocynkowane i nawet te już ruda brała a nic jeszcze nie widziały takze bierz byle jaki starszy niż nowe rzemiosło weź poszukaj nawet unię ale aby nie te z ciastoliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
1 godzinę temu, izydor6280 napisał:

daruj sobie te wynalazki, kup 2 talerze min. 600l, jeśli masz ograniczony budżet to altro lub langren

przereklamowane, stare i wyciągnięte z krzaków amazonki sobie daruj, po pierwsze mielą nawóz, co ciekawe żaden wielbiciel o tym nie wspomni, a dwa rozrzucają tylko na 12m, kolejna kwestia to cena części, na talerze, łopatki wydasz niemal tyle co zapłacisz za siewkę, jak będziesz miał pecha i padnie skrzynia to pozostają krzaki lub przetop

Masz jakieś doświadczenia z Amazone czy tylko słyszałeś od sąsiada ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Napisano (edytowany)

Przekładnia względem obciążenia to jest w amazone pancerna. Teraz robiłem w swojej to tylko zmieniłem dwa górne łożyska i wszystkie trzy uszczelniacze, reszta jak nowa. Co do równomiernego siania to ja mam problem, jednak na 12 m nie dorzucał, tylko mój to zae więc z krótkimi łopatkami, do tego bez przerabiania dolnych mocować nie idzie ustawić odpowiedniego kąta pochylenia na ciągnik, ale to tylko przy T25. Znajomy ma zaf i przy C330 nie ma żadnego problemu.

Niektórzy za minus podają również to, że amazone ma dwa osobne lejki i zawsze w którymś zostaje więcej. Jest to do ogarnięcia bo jest regulacja wysiewu na jedną i drugą stronę. Znajomy ma raucha z pojedynczym lejkiem i osobnymi wysypami na dwa talerze, to długo nie zdawał sobie sprawy, że na jeden leci więcej a na drugi mniej a w amazone od razu zauważysz, że coś jest nie tak. I tym rauchem przy C360 na 12 metrów było ciężko rzucić, musiał zapinać do MTZ.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151
2 godziny temu, asharot napisał:

Masz jakieś doświadczenia z Amazone czy tylko słyszałeś od sąsiada ?

widziałem w krzakach u sąsiada xD

 

2 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

bierz amazonkę niech nie pier**li bo ona nic nie mieli a i części nie są wariacji drogie przekładnia jak nie rozbita to pochyla kupę czasu, blacha jest jak na słoniu nic ci nie spadnie za 3 lata jak w polskim kolego. miałem ten sam dylemat co ty oglądałem nowe na placu i zwykle i ocynkowane i nawet te już ruda brała a nic jeszcze nie widziały takze bierz byle jaki starszy niż nowe rzemiosło weź poszukaj nawet unię ale aby nie te z ciastoliny

tia mieszadło obraca się tak samo szybko jak talerze i twierdzisz że nie mieli nawozu ¬¬

w takim razie skąd bierze się ten biały osad

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305
Bierz langrena lejka dwutarczowego, mam i polecam. Bardzo równo rozsiewa, nie ma żadnych pasów na polu. Nie bierz starego zloma z zachodu, też kiedyś chciałem taki ale po tym co oglądałem to się przeraziłem, a poza tym ludzie piszą w internecie że nie dorzucają na 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel7711    23
mam mx850 i również mogę polecić w porównaniu do lejka to niebo a ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

No tylko ze cena okolo 6tysiecy gdzies za nowe. Dwutarczowke jakas tylko ze mniejsza np. tak jak wyzej pisali langren czy jest lepszy produkt za ta cene ? Jeszcze pytanie czy ma otwieranie i zamykanie meczniczne ten langren bo jesli nie to bede musial zrobic hydraulike a to tez bedzie jakis koszt i to pewnie nie taki maly

Edytowano przez MlodyRolikOn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305
Od jesieni, super sieje na 12m. Rozsial ok 15ha. Czekam na deszcz i kolejne hektary będzie sial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kamil255 napisał:

Od jesieni, super sieje na 12m. Rozsial ok 15ha. Czekam na deszcz i kolejne hektary będzie sial

Mechaniczne otwieranie ma? Jaki dokladnie model masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305
Hydraulicznie otwierane zasuwy, Langren rs500, zdjęcia w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kNalk    31

@kamil255Ile zapłaciłeś bo na dzień dzisiejszy to 2600zł w wyposażeniu:

- Przekładnia rozsiewacza polskiej produkcji
- Osłony i elementy wysiewające ze stali nierdzewnej
- Konstrukcja pozwalająca na brak konieczności stosowania sprzęgieł
- Regulacja i dawkowanie za pomocą dźwigni

A za dodatki takie jak:

- Możliwość wysiewu skrajnego
- Wał przekaźnika mocy
- Otwieranie i zamykanie otworów zasypowych HYDRAULICZNE

trzeba dopłacić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305
2500 z transportem, hydraulika jest zawsze w cene już wliczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholera na dzien dzisiejszy hydraulicznie nie otworze w moim 3512 cos tam jest nie tak musze zaprowadzic do mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305
Oni tak piszą w ogłoszeniach a w rzeczywistości jest inaczej. Tak samo z cenami, inna jest podana a jak się zadzwoni to mowia inną cenę. Trzeba się skontaktować ze sprzedawcą i wtedy wszystko jest jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
  • Ile wejdzie max w tego lengrena ? 400kg ? Ksiazeczka wysiewu sprawdza sie i ustawianie z tym co podaja ?
Cytat

 

 

Edytowano przez MlodyRolikOn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez uwaga
      Witam
       
      Chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym jeszcze dostać cały wał do tego siewnika, ponieważ kupiłem taki trochę złom i rozsypało mi się kilka blaszek od zespołu wysiewającego i ni cholerę nie mogę wykręcić tych śrubek od zębatki i pierścienia mocującego, a pech chciał że akurat te trzy są na środku ;/
       
       
      Siewnik jest z firmy kraj szukałem na internecie ale jakoś nie mogę znaleźć takiego wału.
    • Przez simon72
      Witam użytkowników portalu. Niedawno zakupiłem rozsiewcz jednotarczowy firmy Grass Rol. Mniejsze gospodarstwo więc i tańszy sprzęt . Mam zapytanie dotyczące ustawienia wysiewu. Instrukcja nie wyjaśnia jak tego dokonać, gdyż najprawdopodobniej dotyczy starszych rozwiązań. W innych tematach spotkałem się z różnymi opniami. Pytanie kieruję do użytkowników takich rozsiewaczy. Jak ustawić dźwignie szczeliny wysiewu, i jak ustawić łopatki na tarczy wysiewającej? Proszę o porady.
    • Przez Darek578
      Witam was niedawno kupiłem opryskiwacz sadowniczy z kolumną ocynkowaną. I już widze jakiś brązowy nalot na koszu. Czy macie jakieś doswiadczenia z ocynkiem czy to możliwe że po tak krótkim użytkowaniu (jeden sezon) na ocynku może powstawać nalot rdzy? Nie stosowane były żadne substancje żrące.
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez sebek0001
      Witam mam problem z rozsiewaczem lej.
      Cała zasuwa która zamyka oba otwory zardzewiała i poprostu sie rozleciała,
      również te mocowania po której suwała...
      Czy można cały ten mechanizm gdzieś dokupić?
      Bo wiadomo ze przeróbke też mozna zrobić no ale to już nie będzie to samo.
    • Przez Artur-1990
      Witam mam pytanie gdzie mogę dostać części do rozsiewacza lej patrzyłem w tym internetowych sklepach ale tam nie ma wszystkiego co chce może zna ktoś sklep gdzie kupie wszystkie części.
      Może ma ktoś na sprzedaż z jakiegoś niepotrzebnego rozsiewacza części do lejka ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj