szlendi

MF 3070 - skrzynia biegów - problem

Polecane posty

lukbold    1054

Rozbierasz skrzynie w mak, wymieniasz bądź usiłujesz zregenerować zużyte elementy. Innej opcji nie wymyślono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperKuc    0

Kupiłem mf 3070 ze skrzynia 32*32 dużo nie jeździłem biegi wchodziły dobrze.Po wymianie oleju w skrzyni ( Total multigram 10w40) i zrobieniu tulejki na obudowie wybieraka skrzyni biegów zaczeła zgrzytać 3.Na postoju wchodzi bez problemu czy coś spartaczyłem czy miałem pecha i w tym momencie także pad hamulec synchronizatora ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Cóż... zdejmujesz dekiel i trzeba spróbować sprawdzić luz między trybem a hamulcem. Może olej ma inne parametry przez co hamulec gorzej działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperKuc    0

Cóż... zdejmujesz dekiel i trzeba spróbować sprawdzić luz między trybem a hamulcem. Może olej ma inne parametry przez co hamulec gorzej działa

 

A jest tam w ogóle jakaś regulacja ? Olej jest odpowiedni nawet lepszy od zalecanego.Po nalaniu starego jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

od biedy możesz przeszlifować hamownik z czoła tak co by się lepiej klinował na piaście tryba a jeśli nie uznajesz półśrodków to nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Koledze w 3060 coś się stało i ciągnik nie jedzie ani do przodu ani do tyłu. Jak jest jeszcze z górki to jedzie pod górkę nie ruszy. Biegi wchodzą normalnie zero zgrzytów, dodatkowo przestał działać podnośnik i wałek. Kontrolki normalnie się załączają. Olej w skrzyni jest. Czyżby komp padł? Skrzynia 16x16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Bez kompa ten traktor pojedzie na włączonym reduktorze ale pojedzie. Na obu półbiegach to samo? Sprzęgło, speedshift a może nakrętka na przedzie skrzyni...

Podnośnik hmmm diody świecą? ciężko coś doradzić bo wg mnie to jest kilka rożnych usterek bez związku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nic się kompletnie nie dzieje. Jak się dźwignie od biegów przytrzyma to powoli bo powoli ale jedzie. Jutro więcej info będę miał bo dzisiaj mało czasu było. W podnośniku wszystko świeci... Dwa dni temu mówi że wszystko śmigało.
Może sprzęgło zdechło?

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Witam

Mam problem w 3060, skrzynia 32x32. Na wolnej skrzyni (A) działa elegancko a na szybkiej (B) słychać tylko zgrzyt przy ruszaniu do przodu jak ido tyłu. A i wspomaganie prawie nie działa tylko tak powyżej 1400 obrotów można dopiero kręcić kierownicą i podnośnik nie działa przy tych wolnych obrotach.  I teraz mam pytanie czy to są dwie różne awarie czy jakoś ze sobą powiązane? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Nakrętka na przedzie skrzyni Ci się odkręciła i... nie wymieniłeś oleju, filtra ewentualnie pada pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Trzeba rozjeżdżać ciągnik żeby dokręcić tą nakrętke?

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Oczywiście że tak, potem wyciągasz kosz speedshift i zobaczysz nakrętkę. Przeżucałeś  z A na B w czasie jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Nie wiem czy można to nazwać w czasie jazdy, bo wyjezdzam pod górę z pełną beczką i muszę wyjeżdżać na A, bo jeśli się zatrzymam to raczej nie rusze potem z B. Wyjeżdżam na główną drogę, wciskam sprzęgło i ciągnik się trochę toczy i wbijam z A na B. Noo a zatrzymać też się nie mogę za bardzo bo to jest dość ruchliwa droga. On ledwo ledwo  się toczy przy przebijaniu i nic nie zgrzytało. 

 

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Najpierw zajął bym się zgrzytem bo jedno z drugim  nie ma nic wspólnego. Gdzieś tu na forum czytałem żeby dodatkowo 1234 wyrzucić na luz podczas przełączania  A na B. Ta nakrętka to dość częsta awaria tutaj na forum, ja bym tak nie jeżdził bo koszty mogą rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

No ok. Ciągnik rozjechany i rzeczywiście odkręciła się ta nakrętka. 

Ale teraz druga sprawa, ona kosztuje 250 zł i czy ktoś ją dorabiał jakiś sposób czy lepiej nie oszczędzać i ją kupić. Ale z drugiej strony za taką nakrętke 250 zł? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Idziesz do tokarza i dorabia na wzór. 80 zł i problem z głowy a poza tym takie ceny to zapewne tylko u korbanka...

Sęk w tym że są 3 rodzaje tej nakrętki więc radze wpierw pomierzyć gwint a potem kupować

http://mechanik-sc.pl/skrzynia-biegow-nakretka-kpl-,c218,p6119,pl.html

http://mechanik-sc.pl/skrzynia-biegow-nakretka,c218,p6149,pl.html

http://mechanik-sc.pl/skrzynia-biegow-nakretka,c218,p7781,pl.html

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

A to trzeba by z jakiegoś twardego materiału czy nie  ? 

A czym się różnią te nakrętki ? Skokiem gwintu czy czymś innym ? 

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No raczej z gównolitu dobry tokarz tego nie będzie robił... A różnią się właśnie skokiem gwintu.

Ta z ostatniego linku ma 32x1.5 bo akurat taką mam w moim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
niema to żadnego znaczenia czy się przerzuca z A na B w czasie jazdy. Gorzej w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
musi wytrzymać 100 Nm dokręcenia. Zalecam 40HM bez utwardzania ale jak ktoś chce to może ulepszyć. C45 też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj