zydor

Owijanie balotów folią "bez ciągnika"

Polecane posty

zydor    9

Coś mi zaczęło chodzić po głowie; w gospodarstwie jest jeden ciągnik z ładowaczem, sianokiszonki robię góra czterdzieści balotów rocznie i to jeszcze na dwa trzy razy - więc jednorazowo dziesięć  dwanaście sztuk, Klient dla usługodawcy ze mnie żaden, oczywiście ktoś tam przyjedzie i mi to owinie ale nie zawsze  wtedy gdy ja potrzebuję; wymyśliłem sobie owijarkę na silnik elektryczny od Babińskiego - mało tego, w tej chwili na olx jedna i cena koło 6kzł. Teraz pytanie zasadnicze czy jak kupię owijarkę stacjonarną jakąś tosię czy inną używkę ( można wyrwać nawet koło 3 tysi)  i postawię ja na równej nawierzchni to niesprzęgnięta  do ciągnika da radę owijać ( nie wywróci się itp); oczywiście zasilanie olejowe na przedłużonych przewodach będę podpinał każdorazowo - wiem jest to upierdliwe i dla Was niewygodne na dłuższą metę męczące ale czy owijarka niesprzęgnięta z ciągnikiem mechanicznie da radę owijać, zdejmuję i ładuję sam.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Mozna by zrobic rame, jak przy samozaladowczych, oraz pompe olejowa i zbiornik na olej napedzana silnikiem siłowym. Kiedyś widzialem takie rozwiązanie, ale zdjęć nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

... no rama jakaś szersza jest brana pod uwagę, ale może nie jest konieczna. Co do zasilania z pompy hydraulicznej zasilanej silnikiem elektrycznym myślałem i pewnie jak tak wskoczę i wyskoczę parę razy z ciągnika, z raz się wywrócę i zapomnę odpiąć przewody coś się pokombinuje ale nie chcę by to był przerost formy nad treścią to góra piętnaście balotów jednorazowo.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway    12
mozesz zrobic zaczep trojpunktowy i go zabetonowac i przypiac ta owijarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Zabetonować...xD Oj humor dopisuje albo za dużo %. Łatwiej będzie wykonać dodatkową ramę  stabilną podstawę :P tylko po co skoro są na rynku zachodnie używki, wystarczy dobrać coś pod swój projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

.... dobra znalazłem:

....wygląda, że da radę, a jak się znudzi wyskakiwanie i podłączanie to się przez zimę zmajstruje taki zasilacz hydrauliczny na wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem kup najpierw owijarkę , zrób solidną podstawę (chyba najlepiej ramkę wokół owijarki) tylko przykrecaną zeby bylo mozna powrocic do standardu ) do tego w miarę dlugie przewody i złączki euro - sam ocenisz czy wystarczy ci takie rozwiazanie czy trzeba bedzie szukac innego zasilania .

Ewentualnie moznaby pomyslec nad jakims zurawiem ktory unosilby belę a owijarką tylko pod niego podjezdzac i opuszczać bele - pozniej owiniętą odwozic owijarką na miejsce docelowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
znajomy ma owijarkę napędzaną silnikiem elektrycznym z własną hydrauliką więc można .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
weź normalną owijarke zrób jakąś ramę A do napędu popatrz na olx albo allegro agregat hydrauliczny albo zasilacz hydrauliczny masz tam gotowy silnik z pompą i rozdzielaczem
np taki https://www.olx.pl/oferta/agregat-hydrauliczny-prasy-CID628-IDrQtkP.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 40 czy 50 balotów mając 1 ciągnik to szkoda sobie dupy zawracać owijarką, lepiej w worki pakować belki i jest mniej pieprzenia niż odpinać węże cały czas
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

@zydor, a nie lepiej zamiast kombinować z hydrauliką ciągnika to zrobić owijarkę elektryczną na wzór tych sprzedawanych na allegro? Do nich chyba nie potrzeba ciągnika

 

Zawsze istnieje możliwość owijania "ręcznego" B|

 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455
11 godzin temu, RafaSzymanik napisał:

Na 40 czy 50 balotów mając 1 ciągnik to szkoda sobie d*py zawracać owijarką, lepiej w worki pakować belki i jest mniej pieprzenia niż odpinać węże cały czas

Masz doświadczenie z workami? Ile materiału po takim "szczelnym" kiszeniu musisz wyrzucić w gnój? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112
Znajomy ma napędzana silnikiem elektrycznym i bez żadnej ramy mocowań i tym podobnych rzeczy bez problemu owijal, wiadomo prędkość nie jakaś zawrotną, ale sam przez ten czas odwoizl już owinieta bęle i przywiózł do owiniecia. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz jakąś używki w dobrej cenie, tylko kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Kup se z tylnim zaladunkiem i będziesz sam robił,za 7 tys nie nie siwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Tomek1234456
      Ktoś miał folie firmy silgros agro, proszę o opinie 
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez patryk90
      Witam. Czy jest jakiś użytkownik tej foli? 
    • Przez Pavllik
      Witam zwracam się do Was z wielką prośbą. Posiadam staw z którego nawadniam warzywa. Staw jako, że położony jest wysoko ubytek wody jest wielki dlatego wyłożyłem go folią kiszonkarską (czarną ponieważ woda się nagrzewa) wszystko byłoby super tylko, że staw jest duży i musiałem położyć dwie folie. Problem tkwi w tym, że nie mam sposobu żeby to skleić. Tutaj gdzie było łączenie dwóch foli zawsze było problem woda podmywała folię i był spory ubytek wody. 
       
      Czy ktoś ma pomysł jak skleić taką folię ? lub
      Czy jest jakaś inna folia podobnej trwałości i grubości? lub
      Czy jest jakakolwiek folia o rozmiarze 25x50?
      Pozdrawiam i proszę o pomoc, Paweł
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj