Kalub

Klasa ziemi pod jęczmień hybrydowy

Polecane posty

Kalub    0

Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak dobrze się zajmiesz to i urośnie ale VI klasa to albo sam piach albo torfy , druga najistotniejsza sprawa to ph , jeśli masz kwaśne ziemie to nawet na dobrej ziemi zapomnij o jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Często się mówi że hybrydy są na słabsze gleby i tak jest. Jak podsypiesz powinien urosnąć, ale tak jak kolega wyżej napisał każdy jęczmień odmówi kwaśnej glebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

zgadzam się, trzeba glównie zadbac o ph, na słabszych glebach powinien bez problemu rosnąć. u siebie sialem hybrydy na 5 klasie i nie bylo problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez darsonspire
      Jak w tytule. Chcialbym sie dowiedziec od do informowanych co jest potrzebne zeby kupic pole od takiej osoby jakie papiery, tak zeby nie musiala ta osoba przylatywac do kraju, chyba ze jest to nie uniknione? 
    • Przez potencjalnyrolnik
      Od dziecka chciałem mieć swój kawałek lasu. Po prostu swoją ziemię na, którą będę mógł przyjechać. Zbierałem sobie pieniądze i mam troszkę grosza. Od razu mówię, że ewentualne dopłaty nie są dla mnie JEDYNĄ motywacją do zakupu gruntu. Po prostu chcę tam co weekend czy dwa pojechać, zrelaksować się. Blisko jest jezioro, dużo lasów, można jeździć rowerem.  Niedawno weszła ta nieszczęsna ustawa i obrót gruntami rolnymi został utrudniony. Z tego co czytam i już się pytałem w sprawie sprzedaży od kilku pośredników to da się kupić grunt rolny nie będąc rolnikiem.
      Jest do kupienia ok. 5 ha gruntu typu podmokła łąka, w tym jakiś domek z pustaków betonowych do wyburzenia. Aktualnie pracuję zawodowo i chcę pracować do emerytury. Z tego co czytałem tracę z Żoną prawo do tzw. "kuroniówki. Jakoś to wezmę na klatę. Co sądzicie o takiej inwestycji?
    • Przez dawid1983
      Witam nie będąc rolnikiem wujek że swojego pola wydzielil mi działkę o powierzchni 20 arow w darowiźnie,i moje pytanie czy mogę ją przekształcić w budowlana a ziemia jest klasy 4,w pobliżu są zabudowania media iprad blisko do przyłączenia
       
    • Przez Bercik92
      Witam planuje kupić od znajomego trochę pola które znajduje się w sąsiedniej gminie niż w której ja mieszkam oraz w której posiadam ziemię. W 2015r Dostałem od rodziny kawałek pola (na założenie gospodarstwa, posiadam trochę bydła oraz biorę dopłaty) a w 2016r skończyłem szkołę (liceum zaoczne). Od roku jestem ubezpieczony w krusie. Czy kwalifikuje się jako rolnik indywidualny? Oraz czy muszę wysyłać pismo do KOWRu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj