News
Kalub

Klasa ziemi pod jęczmień hybrydowy

Polecane posty

Kalub    0

Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 

sebe1033    166

jak dobrze się zajmiesz to i urośnie ale VI klasa to albo sam piach albo torfy , druga najistotniejsza sprawa to ph , jeśli masz kwaśne ziemie to nawet na dobrej ziemi zapomnij o jęczmieniu

Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Często się mówi że hybrydy są na słabsze gleby i tak jest. Jak podsypiesz powinien urosnąć, ale tak jak kolega wyżej napisał każdy jęczmień odmówi kwaśnej glebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Przem00    13

zgadzam się, trzeba glównie zadbac o ph, na słabszych glebach powinien bez problemu rosnąć. u siebie sialem hybrydy na 5 klasie i nie bylo problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MariuszWakowicz
      Witam mam pytanie przygotowuje pole do siewu i jest na nim wykonana tylko orka zimowa i moje pytanie brzmi jaką maszyną wjechać talerzówką i potem agregatem czy talerzówką, włóką i po kilku dniach agregatem ? 
    • Przez db09
      Dzień dobry,
      Pisałem już w tej sprawie, ale nie otrzymałem klarownego wyjaśnienia. Sprawa wygląda tak: dwa lata temu przejąłem po rodzicach gospodarstwo o powierzchni około 10ha. Od kilku ładnych lat na tą ziemię rodzice dostawali dopłaty ONW. Teraz pojawił się temat sprzedaży działki o powierzchni ok. 1ha. Pytanie, czy będę zobowiązany w jakiś sposób rozliczyć się z ONW (teoretycznie ja dostaje ONW przez 2 lata) ? Ewentualnie, czy mogą pojawić się jakieś komplikacje z powodu sprzedaży ziemi? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
    • Przez agrofoto1
      Czy azot pod jare dajecie przedsiewnie czy kilka dni po? Na ile dni od skielkowania wystarcza siewce substancji odżywczej zawartej w ziarniaku?
    • Przez mtz55
      WITAM ostatnio  słyszałem o sytuacji że rolnik bedacy na rencie na jeden dzień stał sie rolnikiem A nastepnie kupil pole. Po czym w ten sam dzień zostal rencista, akcja mial miejsce w 2015 albo 2016 .Czy to wszystko jest możliwe w tym kraju? 
      Dodam że o płatności sklada inna osoba niezwiązana z nim.. 
    • Przez butfinek
      czy można siać kizeryt pod korzeń pod kukurydzę
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.