Skocz do zawartości

Polecane posty

Kalub    0

Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 

sebe1033    87

jak dobrze się zajmiesz to i urośnie ale VI klasa to albo sam piach albo torfy , druga najistotniejsza sprawa to ph , jeśli masz kwaśne ziemie to nawet na dobrej ziemi zapomnij o jęczmieniu

Często się mówi że hybrydy są na słabsze gleby i tak jest. Jak podsypiesz powinien urosnąć, ale tak jak kolega wyżej napisał każdy jęczmień odmówi kwaśnej glebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Przem00    11

zgadzam się, trzeba glównie zadbac o ph, na słabszych glebach powinien bez problemu rosnąć. u siebie sialem hybrydy na 5 klasie i nie bylo problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zoltan
      Czy pryskał ktoś jęczmień jary goldem 450 ec od dwuliściennych a potem pumą 069ew od jednoliściennych
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez Agaiko
      Witam Panowie doradzcie jęczmień jary zaczyna się klosic czy można dokarmic go odżywkami mocznik plus siarczan plus odżywki
    • Przez Bikon87
      Noszę się z zamiarem kupna hali pod ujeżdżalnię. Czy to dobre rozwiązanie na lato czy lepiej wstrzymać się z inwestycją i zakupić na jesień. Z jakich hal korzystacie? A może są jakieś alternatywy do hal namiotowych? Mam dobrą ofertę od protan Elmark, teren jest dobrze przygotowany, ale boję się falstartu. Dajcie znać, jak było u was. Dziękuję.
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.