Kalub

Klasa ziemi pod jęczmień hybrydowy

Polecane posty

Kalub    0

Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 

sebe1033    114

jak dobrze się zajmiesz to i urośnie ale VI klasa to albo sam piach albo torfy , druga najistotniejsza sprawa to ph , jeśli masz kwaśne ziemie to nawet na dobrej ziemi zapomnij o jęczmieniu

Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Często się mówi że hybrydy są na słabsze gleby i tak jest. Jak podsypiesz powinien urosnąć, ale tak jak kolega wyżej napisał każdy jęczmień odmówi kwaśnej glebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Przem00    13

zgadzam się, trzeba glównie zadbac o ph, na słabszych glebach powinien bez problemu rosnąć. u siebie sialem hybrydy na 5 klasie i nie bylo problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez eddi87
      Witam, Panowie w jakie marki i modele celować przy wyborze siewnika do c360? 3m szerokosci odpada bo pola górzyste co by przodu nie podnosiło. Siew pszenicy, jęczmienia i grochu siewnego. Używany do 4 tys osobiscie myślałem o fionie. Jakie są wasze typy? Dostępność części zamiennych też wpływa na wybór. 
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
    • Przez Cineek
      Witam serdecznie,

Nadeszła niezbyt przyjemna dla mnie chwila - zapadła decyzja o budowie pewnej drogi 7 metrowej odciążającej pobliskie miasto. Wiadomym jest że będą też robione ronda, zjazdy i drogi dojazdowe do pobliskich pól.
      Na moje nieszczęście na odcinku ok. 800m będzie to przecinać w sumie 4 działki, jak pewnie zdajecie sobie sprawę długie proste pola zamienią się w krótkie nieforemne kawałki co znacznie utrudni przeprowadzanie zabiegów agrotechnicznych.

Pytanie do osób które miały z tym do czynienia, jak wyglądają procedury związane z wykupem takiej ziemi?
      Obecnie są już tam zasiane zboża / rzepak. Na razie cisza ze strony miasta / powiatu i województwa, z mediów można się dowiedzieć że budowa może się rozpocząć w każdej chwili.
      Jakie kroki mogę podjąć i jakie rady w związku z tym mają osoby które już przerabiały ten temat ?
      Nie ukrywam że trochę mnie to przeraża...

Pozdrawiam

• Przez hoodoowca
      witam,ze względu na pogodę nie mogę zaorać pola po kukurydzy czas leci deszczu nie widać a nasiona kupione,stalerzowałem pole- nawet nieźle to wygląda .Pole uprawione na ok 10-15cm i teraz pytanie siać ? czy nie ma sensu.Nie mam żadnego doświadczenia w takim siewie,może ktoś mi coś doradzi.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.