tomek2201

PILNE pszenica ozioma

Polecane posty

tomek2201    51
Napisano (edytowany)

Witam. Mam problem. W dniach 27-28 kwietnia wykonałem zabieg T1 w pszenicy ozimej. Zastosowałem fungicydy: 1) 0,75 Mirage (prochloraz) 2) 0,5 Mystic (tebukonazol) 3) 0,5 Aplord ( difenokonazol) Do tego regulatory: 1) 0,8 Stabilan 2) 0,4 Cuadro (zamiennik Modusa) Dodatkowo dałem też 12kg mocznika. Do czasu tego zabiegu zboża były całkowicie zielone i nie wiedziałem żeby rozwijały się jakies choroby. Dzisiaj tj. 3 dni po tym zabiegu zauważyłem że dolne liście bardzo pożółkły jakby zostały silnie zaatakowane przez choroby grzybowe. Nie mam pojęcia co się dzieje i co dalej robić. Czy pryskać jeszcze raz na grzyba jakimś środkiem np. Soligor? Proszę o jakieś porady.

PART_1525189852085.jpeg

PART_1525189853306.jpeg

Edytowano przez tomek2201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
3 minuty temu, tomek2201 napisał:

Witam. Mam problem. W dniach 27-28 kwietnia wykonałem zabieg T1 w pszenicy ozimej. Zastosowałem fungicydy: 1) 0,75 Mirage (prochloraz) 2) 0,5 Mystic (tebukonazol) 3) 0,5 Aplord ( difenokonazol) Do tego regulatory: 1) 0,8 Stabilan 2) 0,4 Cuadro (zamiennik Modusa) Dodatkowo dałem też 12kg mocznika. Do czasu tego zabiegu zboża były całkowicie zielone i nie wiedziałem żeby rozwijały się jakies choroby. Dzisiaj tj. 3 dni po tym zabiegu zauważyłem że dolne liście bardzo pożółkły jakby zostały silnie zaatakowane przez choroby grzybowe. Nie mam pojęcia co się dzieje i co dalej robić. Czy pryskać jeszcze raz na grzyba jakimś środkiem np. Soligor? Proszę o jakieś porady.

Może to od tej mieszanki przypalenia są bo tyle tego namieszałeś że mogłeś przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Miałeś chorobę już przed zabiegiem tyle że infekcja była utajona tzn. nie było widać objawów - była zielona tak jak wspominałeś. Po zastosowaniu fungi widzisz martwą grzybnie. Nie musisz nic poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
Przypalenia są tylko tam gdzie nałożyły się opryski ale to tylko końcówki liści są przypalone. Natomiast żółte liście są na dole ale nie jest to na pewno przypalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek8405    0

Witam

Tez właśnie zastanawiam się nad mieszaniem środków a konkretnie modus 0,35l + bumper super 1l + rososan(odzywka NPK19 19 19 + mikro) i zastosować to na pszenicę ozimą  czy lepiej pierw zastosować sam modus na skracanie a po paru dniach fungicyd + odzywka ! co radzicie Panowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj