Polecane posty

Marta2002K    0

Krowa(pierwiastka) miała termin wcielenia na 10.04.
Do dziś się nie ocielila . Boki ma zapadnięte , wymiona ładne , ma mleko. Co robić? wzywać weterynarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

A nie miala powtorki bo to troche dziwne zeby jalowica tyle przechodzila. Ja na Twoim miejscu bym wezwal weta bo moze byc problem z porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
daj hormon i do 3 dni sie wycieli. z drugiej strony cielak w ostatnich dniach przybiera duzo na masie i kazdy dzien przechodzony zwieksza ryzyko ciezkiego porodu. u mnie gdy krowa przechodzi 3 dni dostaje zastrzyk i przewaznie po 2 dniach porod samodzielny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mati8991
      Witam,
      chciabym sie was zapytac co wyjdzie z krzyzówki samiec kalifornijski biały i samica nowozelandzak biała
       
      a moje 2 pytanie brzmi tak czy burak pastewny daje mlecznosc czy odwrotnie
      mam ich z 50kg i nie wiem czy dawacsamicy jak bedzie kotna
    • Przez Michal2401
      Witam, posiadam samicę OB. Dziś mija 37 dzień potencjalnej ciąży. Samica ma wyraźne ruchy w brzuchu i jest on powiększony. Co może być nie tak? Dlaczego wykot się opóźnia?
    • Przez gofiaczek
      Przeglądając forum nie znalazłam takiego tematu,a myślę że może niektórym się przydać
      Mianowicie chodzi mi o posiadanie dzieci (i ciążę) przez rolników.
      Tak wiem rolnik człowiek jak człowiek i dzieckiem zajmuje się jak każdy, jednak specyficzny czas pracy utrudnia trochę spędzanie czasu z dzieckiem.
      Czy i w jakim wieku zabieraliście swoje pociechy do obory albo w pole? Jesteście zwolennikami chowania dzieci przed całym światem czy, żeby ubrudziło sobie rączki?
      Ktoś pomagał się zajmować dzieckiem czy posłaliście do żłobka/przedszkola.
       
      Czy Panie pracowałyście w jakikolwiek sposób w gospodarstwie po tym jak dowiedziałyście się o ciąży? (chodzi mi o ciążę przebiegającą prawidłowo) Jeśli tak to co? Co na waszą sytuacje zalecił wam lekarz prowadzący?
      Pytania kieruję zarówno do Pań jak i Panów
    • Przez latka890098
      Czy po limousine zdarzają się bliźniaki ? Nasza krowa jest cielna po limousine 7 miesięcy, ale ma taki ''szeroki'',''gruby'' brzuch nigdy jeszcze takiego nie miała. (Nasza krowa tydzień po terminie takiego nie ma jak ta, więc po prostu nas to ''zaciekawiło'')Czy weterynarz zbada USG czy ciąża może być bliźniacza? 
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj