Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

pablo21    29

Gdzie te foty bo jeszcze ich nie widzę :)

A jakby to 5245 miało 45 tys mth to musiałoby robić 7 godzin dziennie w każdym dniu roku z niedzielami i swiętami przez wszystkie 18lat. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Oj, Chłopowi sie przecinek przestawił- w ciapku jest jedno miejsce po przecinku i myślał że tu też tak jest i ot cała historia :)

W takim razie ja mam 41 tys mtg <lol2>

@tommy66692 Ty masz u siebie po przecinku jedną cyfre? Ja u siebie mam dwie ale licznik mam padnięty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
bo co bo ma silnik perkinsa?

nie wiem ale niektorzy podniecają sie tym jaki to perkins jest oszczedny, moge sie załozyc ze jak dostanie w palnik w konkretnej orce-tak jak moj zetor 7011 w pługu 4x30 na glebokosc 30cm :lol:

 

 

 

co do orki to przykład,

zetor 5211 + plug 3x30, bieg 3 i dymka brak w orce na 25cm-30cm

ursus c-360 3p + plug 3x30 bieg 2 do 25 cm idzie ladnie ale powyzej miejscami puszcza dymka

 

mierzyłeś napewno głębokośc tej orki, bo orka na 30cm na 4tej klasie na glince (przynajmniej u mnie) pługiem 3x30 (fakt u mnie zabiera dużo szerzej niż metr) wydaje mi sie nierealna jeśli r3 z 4x4 czasami podcina koła i ma co robić przy 11-12km/ha a nawet jeśli ten zetorek 45km orze około 25-30 cm to moge się założyć że zechla tyle co moje r3 na godz zegarową a może i więcej.

 

Co do spalania zetorów i perkinsów gdy dostają w palnik, to przyznajcie się dlaczego nie pracujecie w orce zetorami na obr wyższych niż 1500-1600 obr? bo fakt zetor idzie jak przecinak i nie folguje ale 7211 potrafi i 14-15l/godz zechlać w extremalnym katowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

to co ty masz za r3 ze z 3x30 go podcina a moze inaczej co ty masz za pług?

glębokosc mierzona w obu przypadkach

 

co do obrotow to ze tak powiem u mnie z 2000 nie schodzi ale to tylko moj własny wybryk poniewaz na 1600 mozna spokojnie ciagnac zetorem 7011 4x30 :lol:

ferdek popatrz na to ze perkins jest wysokoobrotowy wiec ty sprobuj ciagnac 65 konnym silniiem perkinsa 4x30 na 1600obr :)

 

u mnie jak trzymam 2000obr czasami nawet wiecej bo i do 2200 dochodzi to spala okolo 15-16l na hektar

jak 1600 to 12-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mój pług zabiera dokładnie między kołami w r3 3x30 a zabiera jakies 120 cm nie wiem jakim cudem ale tak jest, głębokość 27-30cm, i jak jest równe pole to bez problemów idzie praca, ale wczoraj 9godz sobie poorałem i miałem zaoraną przed laty łąkę to w dolinkach nieźle podcinało i duzo gliny na 4tej kl ale co tu się dziwić jak waga to 3,5t a mam tylko 100kg na przedzie.

 

Tommy ale ja chciałbym iwedziec ile na godz zegarową pali zetor 3 i 4 cyl w orce agregacie czy innych cieżejszych pracach polowych bo mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

3x30 =120 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :) to co ty masz za plug ??????????

 

 

 

@ferdek wez ty sie juz nie błaznij na tle innych uzytkowników forum i daj spokoj swojej chorej ambicji i przestań pisac glupoty jak o tym plugu bo jeszcze ktos kto sie nie zna to przeczyta i bedzie potem gadal glupoty ... :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak zabiera 120 cm to jest to 3x40... może to trójka Fortschritta, da sie ją rozsunąć na ramie do 3x42 a orze malinowo :lol:

 

@Ferdek

Ile w ciągu godziny spali Twój DF w ciężkiej robocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zwykłe 3jki 3x30 ale idą lekko z ukosa i do tego na pierwszy pług jest ponad 40cm a może i więcej więc idzie około 100-120 cm szeroko, a błąźnią się na tym forum ci którzy tak wszystko dokładnie mierzą jak w laboratorium, było już pisane o szerokości roboczej pługów na af zapytajcie Białego2005 lub Balzaka mają 4x30 a pisali że ich pługi zajmują około 150cm i tam też pusaliście wyliczanki jak to możliwe bo 4x30 to 120 a nie 150, te same 3jki czepiałem do c330 i też pracowała ale 7-10 cm głębokości i też między kołami w ciapku orane było i jeszcze z 5-7cm do koła brakowało wiec zajmowały jakieś 80-85cm, ide zmierze dokładnie między kołami ale co w tym dziwnego że jak pług idzie lekko z ukosa to na ponad 2 m długości roboczej te 10-15 cm naciągnąc z ukosa i na pierwszy korpus więcej bierze i tyle,

 

Mirasek co do spalania to jest pojęcie względne :lol: jeśli chodzi o spalanie w tych 3jkach, to zależy od gleby głębokości itd ale od 5-8l/godz. jeśli chodzi o talerzókę jakieś 6-8l tródno jest mi dokonywać precyzyjniejszych pomiarów bo bak ma 160l ale wychodzi mi jakoś średnio w pracach polowych pługi talerzówka i dojazdy na pola (10- 15% robotogodzin) około 6-7l/mtg jak chodził tylko w lżejszym transporcie i zgrabiarce wychodziło 3,5l/mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale @biały ma 4x30 ale jego lechia jest rozciagnieta i jest troche dłuzsza rama niz w normalnej 4x30


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czyli ogólnie między 4 - 8 l/godz. łyknie zależnie od roboty. Tyle chciałem wiedzieć. Koniec OT :)

 

Nie wiem jak Wy ale ja pługi ustawiam tak aby orały równolegle do osi kierunku jazdy, po to jest regulacja wykorbieniem na belce, wtedy teoria pokrywa sie z praktyką, przynajmniej z grubsza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sorki tylko skończe z tymi pługami, właśnei w deszcze chodziłem zmierzyć miarką ile jest między kołami i się okazało że delikatnie przesadziłem bo zasugerowałem się że przód jest rozstawiony na 1730 to myślałem że i tył ale nie ?!

więc między tylnymi kołami jest 114 cm więc juz odejmując te 4 cm to wyszło mi 110cm na pług ale to tylko ostatnio tak szedł bo normalnie to te 5cm zostawało przed kołem a tym razem nie chciało mi się na stabilizatorach kręcić i tak wyszło więc żeby nie przesadzac to moje pługi orają na około 1m max 105cm, a kończąc o spalaniu to jest duża różnica nawet w ustawieniu pługa glebie i technice jazdy raz zechla mi 5l/godz w orce a raz 8l/godz, co jak co ale kazde głębsze zapuszczenie maszyny czy dodanie gazu kosztuje spalaniem a w ferdku 255 kosztowało tylko poślizgiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Czyli ogólnie między 4 - 8 l/godz. łyknie zależnie od roboty. Tyle chciałem wiedzieć. Koniec OT :lol:

 

Nie wiem jak Wy ale ja pługi ustawiam tak aby orały równolegle do osi kierunku jazdy, po to jest regulacja wykorbieniem na belce, wtedy teoria pokrywa sie z praktyką, przynajmniej z grubsza :)

W ubiegłą sobotę przez 7,5godz.orki i 8km dojazdu spalił cały zbiornik do stałego zapalenia się rezerwy, a w tą sobotę juz po 5 rezerwa zaczęła ostro mrugać . Spalania jak kobieta - zmienne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

moja C-360 by miała z 30 tyś MTG jak by był oryginalny silnik jescze C-355 bo wiadomo 73 rok z PGR to juz nastukał troche u nas narobiła już 8tyś od 93, ale żeby 45tyś w takim krótkim czasie 18 lat :lol: rozumie jak 35 lat to i może by to jakoś natłuk tyle ale remontow to też by miał


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Raczej się nie doczekamy bo to był pic na wodę ;P


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak mnie tacy ludzie wkurzaja obiecują a nie dają, pewnie licznik jest w trakcie nakrecania :lol: albo rysowania


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

a niby gdzie te 45 tys ma byc ,na jakim liczniku?-bo po 10 tys idzie od nowa,ja mam jak nowke 1200 mtg z 86r[oczywiscie przekrecony :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4
no ja mam 5211 i kolego nie mów ze nie dymią 3p nie dymi a zgasnie a zetor zadymi ale idzie

 

no ja mam 3p i kolego nie mow ze zetor nie zgasnie jak go b.dobrze dociążysz i ruszysz? :) a 3p na dwójce też sporo potrafi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Dawno mnie nie było na AF a szczególnie nie patrzyłem na ten temat a widze ładnie się rozkręcił :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

czcze gadanie

gdyby do tyłka zetora założyć perkinsa ad 3.152 ur

to pewnie zrobił by to samo co silnik zetora

zetor ma ciężką d*p. i to go ratuje


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Prościej sie nieda

Pisze że silnik zetora i silnik perkinsa niewiele sie róznią mocą

i gdyby włożyć perkinsa zamiast orginalnego zetorowskiego silnika w zetora to zrobił by tą samą pracę

wiadomo zetorowski jest żywotniejszy

ale perkins żwawszy

'zrywniejszy'


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No pewnie tak ale nie jestem pewien bo mało jeździlem tymi ciągnikami ( Zetor 5211 i Ursus C-360 3p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C 360 ,ale zetor 5211 jest bardziej komfortowy,tańszy w obsłudze,ale droższy w zakupie.Preferuje zetorka <_<


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj