Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

PronarekP5    25
Mam się zastanowić?????

A może lepiej jak ty byś się zastanowił??

Widziałeś jak ciągała ta 60 tą 10 tys. ?? Chyba na Pusto

Jak nie to się spytaj jak jego 7211 szła z beczkowozem 10 tys. pełnyym :)

Cięzko miał 7211 a ty mi tu z 60 wyskakujesz?? Chyba ci się pomyliła pusta z pełną

A co do mojego postu to nawet mam zdjęcia z akcji wyciągania tej 60 ale nie u siebie, bo ursus nie dawal rady, miał poślizg kół i się zapadał

no widziałem na własne oczy :angry: - tylko tragiczny efekt końcowy tej 360 :)

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Luke16    220

hahahahaha jakie porównanie ursus do zetora :) :) :) :) przecież c360 to nieudana, niedokończona imitacja zetora tak samo jak romet chart do simsona :) :) :)

qazi    58

nie nie udana tylko nie rozwijana w dostatecznym tempie bo zetor i ursus ruszali z takiego samego pułapu jakim był zetor-ursus 4011 tyle że zetor to rozwijał a ursus prawie nic z tym nie zrobił

Wiadomość z agroFakt.pl

mlody12    2

Z tego co widze to wszyscy pisza ze 60 to takie gów.o to w takim przypadku wypada wszystkie na złom wywalic <lol>

i zetroy kupowac <szok>

qazi    58

ja swojej nie dam wywalić, 3p tez nie pozwolę i zetora nigdy nie kupie ( chociaż mówią "nigdy nie mów nigdy)

Luke16    220

ja swojego 7211 nawet na dwie c360 bym nie wymienił.... Co innego mogę powiedzieć o c362 ale mało tego było i te ciągniczki mi się podobały ale nie c360

zorzyk2    50
ja mam c 360 z 1983 r i ani razu nie robiłem remontu silnika a troche juz nakręciła motogodzin a co kozucha jak się nie masz kabiny to musisz w kożuchu jeżdzić. :)

To sprecyzuj słowo "trochę" i będziemy dalej dyskutować, kabinę w zetorku mam. Jeździłem kilkoma 60-tkami i prawie w każdej blokowały się biegi, jak można coś takiego wyprodukować.

qazi    58

ja mam 355 z 72 i 3p z 88 i biegi się nie blokują a ciągnikami trochę się jeździ (średnio po 500 mth rocznie każdym )

Luke16    220

gazi wiesz teraz każdy stawia na komfort u mnie większość robót gdzie swobodnie c330 by wystarczył odwala zetor a dlaczego??? A bo cichutko w kabinie, radio gra, nawiewy są, wspomaganie jest i wysoko się siedzi..... a co do 360 nie mam słów zaczynając od wyjących zwolnic kończąc na sam nie wiem czym.....

qazi    58

u kogo wyją u tego wyją wystarczy trochę zadbać i nie jest źle

to prawda że komfort robi swoje, ale oszczędność też jest ważna zwłaszcza przy dzisiejszych cenach paliwa

Luke16    220

gazi ja w większości prac jakoś nie zwracam na to uwagi.... tym bardziej że zetorem dużo szybciej wszystko zrobie....

igorass    32

Słuchajcie, tak czytam jak rozwija się ten temat i mam wrażenie że idzie trochę w złym kierunku. Tutaj nie chodzi o to żeby zdyskredytować C-360 jaki to zły i beznadziejny ciągnik itd. tylko o porównanie go z 5211. Jak już napisałem wcześniej, wydaje mi się że 5211 wygrywa to porównanie, ale C-360 też da się pracować i wykonywać te same prace co Zetorem.

qazi    58

no tak zetor jest lepszy od 60 ale jak ktoś nie ma na niego kasy to spokojnie może robić to samo 60

elmech    1

przecież zetor to 60-tka tylko solidnie wykonany jak ktoś nie ma dużo do roboty to 60 też może być mój znajomy ma taką od nowości i bardzo ładnie się sprawuje jest przede wszystkim zadbana a jak policzyliśmy zużycie paliwa to wcale nie jest takie duże jak tu opisują.

pig    5
To sprecyzuj słowo "trochę" i będziemy dalej dyskutować, kabinę w zetorku mam. Jeździłem kilkoma 60-tkami i prawie w każdej blokowały się biegi, jak można coś takiego wyprodukować.

mnie się nie blokują,trzeba umieć biegi włączać :)

zorzyk2    50
mnie się nie blokują,trzeba umieć biegi włączać :)

Co to znaczy umieć zmieniać, czy w osobowym jakoś specjalnie zmieniasz. Wszystkiego sześć biegów i mają fabryczna zdolność do zakleszczania sie, spartolona konstrukcja skrzyni i tyle. Ciągnik bez fabrycznej kabiny, zero wygód- wygłuszenia , ogrzewania, wentylacji. Swoją robotę zrobi ale kosztem zdrowia rolnika. Porównując technologicznie w motocyklach : WSK kontra MZ(ETZ)

qazi    58

jaka spartolona jak jej konstrukcja jest z początku lat 50 kiedy to synchronizacji jeszcze mało kto słyszał i w samochodach jej nawet nie było, a i ten zetor nie ma wszystkich biegów synchronizowanych i jak jest dobita skrzynia to tez te niższe biegi mogą się blokować, a jak się coś zepsuje z synchronizatorami to koszt naprawy skrzyni jest o wiele większy jak w 60

pablo21    26

Mówcie co chcecie ale ja wole dać więcej kasy za zetora i pracować w komforcie i ciepełku na jesieni niż tłuc się C-360. Zdrowie jest najważniejsze a jazda w zimnie i huku odbije sie na rolniku z kilka lat.

C-360 niby da sie pracowac ale to juz lekki przezytek.

dawidc330    0

Ja to bym wybrał zetorka z cześciami jest tak samo(bynajmniej w mojej okolicy) i w ogóle lepszy komfort pracy

zorzyk2    50
jaka spartolona jak jej konstrukcja jest z początku lat 50 kiedy to synchronizacji jeszcze mało kto słyszał i w samochodach jej nawet nie było, a i ten zetor nie ma wszystkich biegów synchronizowanych i jak jest dobita skrzynia to tez te niższe biegi mogą się blokować, a jak się coś zepsuje z synchronizatorami to koszt naprawy skrzyni jest o wiele większy jak w 60

Wiesz mój zetorek zaraz skończy 22 latka ( pow gospodarstwa 40ha, przez pierwsze pół roku miał pomocnika c-330), w tym roku dostał nowe kpl. naprawcze silnika, reszta zespołów napędowych nie dotykana i nie wykazuje objawów zużycia, a konstrukcyjnie nie jest młodszy od ursusa. Co do synchronizacji to jej ewentualne zastosowanie nijak się ma do blokowania sie biegów. Stary 28 itp też wiekowe konstrukcyjnie a tego problemu nie doświadczały.

qazi    58

u nas w 55 też pomimo 36 lat skrzynia nawet nie otwierana tylko podnośnik był robiony i silnik, moje ciągniki tego problemu nie doświadczają, a zdażały się też i zetorki 70xx i 72xx gdzie skrzynie sie blokowały

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak czytam co tu ludzie piszą o c 360 to tak myślę, że chyba mam jakiś szczęśliwy egzemplarz. Skrzynia ostatnio zablokowała mi się chyba rok temu, odblokowanie zajęło 2 minuty. W Zetorze odblokowanie skrzyni to już inna bajka.

Jeśli skrzynia się blokuje to głównie przez zbyt szybkie przełączanie biegów, wszystko zależy więc od operatora(np. nie przypominam sobie żeby ojciec kiedyś zablokował). Z moich obserwacji wynika, że częściej blokuje się skrzynia w MF 255 niż c 360.

tommy66692    17

@Mariusz x masz racje ze duzo zalezy od operatora. Przyznam ze ja ze 2 razy w swoim zetorze zablokowalem skrzynie ale wiem ze to przez zbyt szybkie i gwaltowne zmienianie biegow :) Obecnie juz nie popełniam tego błędu i jest wszystko wporządku.

Co do odblkowania to skad wnioskujesz ze robi sie to długo? Ja to robie 3-4 minuty przeciez tam nie ma nic innego przy odblokowywaniu jak w 360 :) Moze troche podloga przeszkadza ale tutaj zjade do tematu ze w 360 nie ma podlogi jest to plusem przy biegach ale wiecej ich nie ma :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez 36O
      Czy ktos z was robil kapitalke ursusac-330/28??? chodzi mi o kapitalke calego ciagnika zaczynajac od silnika konczac na tyle:P ile gdzies wydaliscie na czesci??
    • Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.