Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

tommy66692    17

No nie powiedziałbym ze mniej pociągnie.... B) Chyba 360 w polu nie ma szans z 5211.....Nie chyba tylko napewno....A ty piszesz ze mówia ludzie...mówią to dużo rzeczy..... B) W to nigdy nie uwierzę że 5211 jest słabszy w polu jak 360

rafal88    10

z tego co wiem zetro zrobi duzo wiecej nic c360 chociaz one tez maja swoja moc B) obydwa ciagniczki sa w miare ciezkie,a spalanie jest raczej podobne w obu B) wiec jesli ktos nie ma duzo ziemi,nie przeszkadzac mu bedzie malokomfortowa c-360 to bym polecal,w dodatku to polowa ceny jak za zetorka B)

Arturos21    4

mówia zgadza sie ale jezdziłem z kumplem jak orał mówiłe ze duzo pali zetor a ma tez c 360 i mówił ze idzie lepiej c 360 i szybciej jedzie i paliwa wiecej zetor spali nie dam sobie powiedziec no chyba ze c 360 zajechane i pompa rozregulowana to napewno duzo spali

Wiadomość z agroFakt.pl

tommy66692    17
mówia zgadza sie ale jezdziłem z kumplem jak orał mówiłe ze duzo pali zetor a ma tez c 360 i mówił ze idzie lepiej c 360 i szybciej jedzie i paliwa wiecej zetor spali nie dam sobie powiedziec no chyba ze c 360 zajechane i pompa rozregulowana to napewno duzo spali

Już to widze jak ma 360 i 5211..... B)

riki    1

w c360 można nabawić się choroby słuchu tz. można go stracić w zetorku można podczas pracy posłuchać przyjemnej muzyczki jak ma sie oczywiście radyjko

Arturos21    4

pisałem ze zetor jest 100 razy lepszy od ursusa pod wzgledem c 360 ale co do szybkosci i spalania mam racje bo u nas wielu ma zetora 5211 i c 360i każdy muwi że wiecej pali zetor i jest troszke wolniejszy a na (co to za słowo??) oczywiscie narzekaja na ursusa

Masz w systemie operacyjnym ustawiony język(Polski214)Zmień na(Polski)

Edytowano przez tommy66692
Literówki i błędy ortograficzne

tommy66692    17
ja bym sie nie ogladał tylko brałbym ursusa w zetorze jest tylko lepszy komfort ale pociagnac napewno wiecej pociagnie niz zetor i w orce też lepiej sobie radzi i poza tym mówi sie że zetor jest troche wolniejszy od 360 a spalanie ma zetor wieksze tymbardziej jak ma cieżko to mówia ze to smok

Cytuje jedną twoją wypowiedź B)

Druga twoja wypowiedź B)

pisałem ze zetor jest 100 razy lepszy od ursusa pod wzgledem c 360 ale co do szybkosci i spalania mam racje bo u nas wielu ma zetora 5211 i c 360i każdy muwi że wiecej pali zetor i jest troszke wolniejszy a na (co to za słowo??) oczywiscie narzekaja na ursusa

Teraz ostatnia twoja wypowiedź.... B)

Kompletnie 1i2 nie zgadzają sie z 3... B) Zaprzeczasz sam sobie.... B)

Pejus94    1

mój kumpel zmienia c 360 na 5211 według wmnie w zetorze jest lepszy komfort

W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

miko    0

Ja nie byłbym pewny czy tak dużo więcej 3 cylindrowy silnik spali od 4 cylindrowego. Zetor jest mocny jak na ten silnik, który ma i bez problemu będzie sobie radził z maszynami takimi jak do c-360. Poza tym nawet gdyby palił więcej to ja wole dołożyć to 100 zł rocznie więcej na paliwo, a na starość mieć dobry słuch, bo jazda c-360 zawsze była dla mnie jak kara od boga, zero wyciszenia, skrzynia, zwolnice wyją kabina przeważnie jak jest to czasem zaciasna nawet dla jednej osoby. Tam nie ma mowy o żadnym komforcie, i dla mnie dużo lepiej wypadnie w ogólnym rozrachunku zetor. Według mnie to jak porównuje się zetora do ursusa to powinno być na zasadzie 5211 vs c-360 3p a ursusa c-360 porównywać z zetorem 7011(ale ten jest już sporo mocniejszy od 360) lub 6011 ponieważ zaczęto ich produkcję mniej więcej w tych samych latach i to są ciągniki 4 cylindrowe, a pod wpływem mocy wiadomo, że lepszy jest 4 cylindrowy silnik od 3 cylindrowego.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porównanie C 360 i 7011 ma taki sam sens jak porównywanie c 330 i c360, ta za duża różnica mocy i masy.

miko    0
Porównanie C 360 i 7011 ma taki sam sens jak porównywanie c 330 i c360, ta za duża różnica mocy i masy.

Nie no masz rację trochę się zagalopowałem z 7011 ale do 6011 jaknajbardziej choć to rzadko spotykany w Polsce model. 6011 ma 58 KM a c-360 52 KM więc taka sama praktycznie róznica jak między 360 a 5211 a silnik tyle samo cylindrów.

rafal88    10

wujek ma zetora 6011 i.... c-360 to raczej nie ten przedzial.... widzialem jak wykrecal z HL-ką 10T. pelna jeczmienia z zakladkami wykrecal po niezbyt suchym polu i przyznam ze sie troche zdziwilem..skad w nim tyle "werwy" B)

tommy66692    17

Zetory to mocne maszyny... B) Gdzieś słyszałem że 5211 przeciągną 3603p nawet pod górke...To 6011 360 też wyciągnie zapewne B)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten Zetor jest o 700 kilo cięższy od 360 a 6 KM to dużo, jak by nie patrzeć to 10% więcej B).

miko    0

Ale jakby nie patrzeć, c-360 ma 5 KM więcej od zetora i 4 cylindry B) a róźnicy zbytnio nie widać, ponieważ 360 jest strasznie długa. Jak przyprowadziłem zetora 7711 to dziadek krzyczał co to za grzmot a jak zmierzyłem to 6 cm dłuższy od c-360 był zetor. c-360 powinien być ciągnikiem bardziej zwartym, to uciąg też byłby lepszy. A i jeszcze taka sprawa że zetor jest dużo zwrostniejszy, ma wspomaganie, sprzęgło ręczne WOM-u, chyba mocniejszy podnośnik, i można trafić wersję z automatycznym zaczepem górnym, który jest świetną sprawą, szczególnie przy podpinaniu przyczep samemu B)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No masz rację, c 360 nie ma dobrego odpowiednika w Zetorach, bo różnica mocy to ok 5 km, a seria xx11 jest dużo cięższa bo modele bez przedniego napędu ważą ponad 3 tony.

PronarekP5    25

zdecydowanie ztorek bo mają wyposażenie lepsze kabina i co najważniejsze cięższy i nie huczy w kabinie i ma przyzwoicie miejsca w kabinie-zetor=ciągnik turystyczny B) a 360 jak 360 siasno zimno w chłodne dni itp. popieram zetora B)

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Hinco    0

Wg mnie to do c360 można porównywać 6011/6211, a do c360 3p 5211

5211 do c360 jest jednak troche słabszy i porównanie jest niezbyt, z drugiej strony 6211 mocniejszy od c360 i tez nie ma jak porównywac ;]

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
No masz rację, c 360 nie ma dobrego odpowiednika w Zetorach, bo różnica mocy to ok 5 km, a seria xx11 jest dużo cięższa bo modele bez przedniego napędu ważą ponad 3 tony.

Czyli, który ma więcej? C-360 czy Zetor?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

C-360 ma ok. 55KM ale niewiedziałem ile ma zetor. ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Czyli, który ma więcej? C-360 czy Zetor?

C 360 ma 52 Km, Zetor ma 47 ( 51 po 1987), a Zetor 6211 ma 59 koni.Najbliżej do c 360 ma 5211 po modernizacji, ma jednak mniejszy moment. Parametry silnika 5211 są prawie takie same jak silnika 3p( moc i moment).

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i już wszystko jasne... ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez 36O
      Czy ktos z was robil kapitalke ursusac-330/28??? chodzi mi o kapitalke calego ciagnika zaczynajac od silnika konczac na tyle:P ile gdzies wydaliscie na czesci??
    • Przez Czesio0294
      Witam. Mam do wszystkich użytkowników forum pytanie . Czy jest szansa albo czy ktoś wie czy ktoś sprzedaje Ursusa 1934 albo gdzie szukać żeby to kupić. 
      Temat przeniesiony do odpowiedniego działu