Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Filipoo    14

no tak ale chociaz na forum jak ktoś chce zeby pomoc to zby się nie kłócić tylko opisac zalety swojego ursusa czy zetora a nie ze ten lepszy bo to a ten bo to ale w innym odwrotnie najlepiej zeby ktos to poządnie to pisał kto ma dwa tekie typy traktorów bo wtedy sam ze sobą moze się kłócić ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    163

No dobra-ja mam i Zetora (tyle że 7211) i C-360 (oba od nowości) więc chyba bardzo dobrze wiem co piszę ...i w życiu mogąc mieć Zetora nie wybrałbym Ursusa-to po prostu dwa światy-największą zaletą C-360 jest to że można w niej wszystko poobrywać...i dalej jedzie biggrin.gif -więc do lasu jak znalazł.

Filipoo    14

w tym temacie ktoś napisał ze zetor dobry bo ma duzy cięzar na tyle??ale czy przy takich duzych kołach na tyle i takim cięzaze to czy przód nie jest za lekki?? bo napewno bedzie się podnosił czy tak nie jest???

qazi    57

znajomy ma 3320 (czyli następca tego 5211) i niestety narzekał że przód szybciej podrywa jak w 60

milanreal1    290

No bez przesady. To chyba logiczne że jak ma obciążona tylna oś to i przednia też... Przecież ciągnik musi być jako tako wyważony, a zetor do "chińskiego" wykonania ma daleko.

@qazi a 3320 czasem nie jest ciut lżejszy?

Filipoo    14

no właśnie a te 5211 są krutkie a opony maja 16.9??

pytam się o to bo jak my załozyliśmy do 3011 opony 14.9 to na twardym podłozy mi unosi przód a z tyłu tylko przyczepa 5211 mało sie rózni wiec mysle ze bedzie podobnie a to nie jest za miłe jak prżód chodzi w powietrzu

milanreal1    290

Tak 5211 w standardzie miały 16x9. Chociaż szczerze mówiąc na żywo widziałem tylko z 14x9...

Filipoo    14

na jego moc to opony te były by dobre ale zapewne ten przód jeszcze szybko sie podnosi przy oryginalnym obciazeniu na przodzie

milanreal1    290

Przede wszystkim to 7211 był dłuższy. Wiadomo 3 cylindry nie zajmują tyle co 4...

qazi    57

@qazi a 3320 czasem nie jest ciut lżejszy?

wg konedata.net jest cit cięższy o ponad 100kg

Dawid777    0

Co ty będziesz ciąga takiego ogromnego takim małym ciągnikiem? Zacznijmy od tego ze trzeba najpierw dac rade coś podnieśc żeby przód podrywało (mówie tu o c360).

Filipoo    14

no idzie tak:) wez siano kiszonkę cięzką i spróbuj ja podnieśc na igle 2.5 metra ;) 2000 obr i przód idzie w górę i tylko sam podnosnik podnosi bez ruszania czy jakiegoś kombinowania :)

a tak to do c-360 mozna załozyć talerzówkę 2,20 tez pociągnie ale jak podnisiesz to juz problemy :)

jaro    163

To ma być ciężka bela-igła jakaś 2,5 m ?-u mnie przód w C-360 często podnosiło przy kolcu 70 cm (bela tuż za ciągnikiem)

Filipoo    14

ale chodzi mi o same podnoszenie cięzaru ze ciezar z tyłu nie oderwie się od ziemi a przód pójdzie w górę ;) jeśli tak była to naprawdę cięzka była :) i ciągnik w super stanie tzn podnośnik :) u mnie na wiosce tylko moją potrafie na podnosniku oderwać przód a inne nie dają rady :)

jaro    163

Sześćdziesiątka uzyskiwała stan równowagi chwiejnej biggrin.gif -tzn. żeby odzyskać sterowność trzeba było aby ktoś stanął na przednim zaczepie.

Ursusc385    514

Uważajcie co dźwigacie z tyłu, to nie żaden popis że ty podniesiesz więcej... U mnie tęż ciągle przód w górze, w c-360 do czasu... Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursus C-360

Sam z miłą chęcią wymienił bym c-360 na zetora 5211 ;) To jest oczywiste że zetor jest lepszy od c-360 i nic tego nie zmieni :)

Filipoo    14

nie mówię ze nie bo materiał ma swoją wytrzymałość jak się przesadzi albo bedzie wadliwy to tak się staje nawet przez przypadek ;)

rafal13113    96

od tego ciągnik ma 4 koła żeby stał na 4:p jak podrywa przód to trzeba go dociążyć bo inaczej efekt jak u kolegi, i nie bardzo wiem czym się szczycić że ciągnikowi przód podrywa

damian18    3

to żeś Rafał napisał co wiedział z tym efektem co z tego że dociążysz przód jak ma pęknoć podnośnik to i tak pęknie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się