Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Davidastra    0

wiadomo że coś za coś

zetor dobra maszyna

pali sporo

tylko model 5211 jest w miare oszczędny

ale 7211 to pijak straszny

hehhehe

no cóż sie dziwić c 360 stara konstrukcja

to przecież c 4011 lekko zmodernizowana

lata 60 poprzedniego wieku

nie dziwary panowie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dawid nie czaruj że 7211 to pijak jak pójdzie w robotę to spali swoje no ale który nie spali??? Nie ma takiego co by nic nie łyknął a zrobi dużo bo co do niego nie podepnę to idzie :mellow: ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Co lepsze Zetor 5211 czy Ursus C360 ? Wywiązała się bardzo teoretyczna dyskusja oderwana od realiów.Załóżmy że mamy do wydania np.15tys, wtedy będziemy pisali o ciągnikach w podobnej cenie.A tak niektórzy porównują ciągnik za10tys do maszyny dwa razy droższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

to jest bez poprównania - kazdy kto pracował 360 i zetorem bez wachania wybierze zetora , no chyba ze jest az tak wielkim patryjota i postawi na ursusa :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Co tu porównywać, jeśli chce kupić maszyna za 15tys. to niech nie ma ma pretensji do zetora, że za drogo kosztuje, niech za ta cenę kupi dwa władki, a moc będzie nawet wyższa. Cena odzwierciedla jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

Jeżeli mówimy o cenie do 15 tys. zł to lepiej się rozejrzeć za jakąś C-385 lub MTZ 82 Te maszyny spalą więcej ale też roboty zrobią o wiele więcej od 360 a i konwort lepszy niż w sześdziesiątce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Tak, tylko że za 15 tysięcy kupimy C-385 w którego włożymy kolejne 5 tysięcy na dzień dobry, żeby nas sąsiedzi śmiechem nie zabili że takim złomem wyjechaliśmy na pole :mellow: Nie wiem jak się sprawa ma z MTZ ale podejrzewam że podobnie.

Temat powstał zapewne z powodu częstych sporów na temat tych dwóch ciągników, i dlaczego tak jest "że Zetor ma 3 gary, 60-siątka 4 a Zetor i tak ją przewyższa uciągiem"

Ja posiadam 5211 i wyrażę się orginalnie - Zetor zapier. . . 3 skiby a sąsiad(z resztą niejeden) na C-360 nie dorównuje mi z dwuskibowcem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Są zetory 5211 które mają 4 gary

Co to jest w ogóle za porównanie c-360 z zetorem ? Przecież wiadomo że ten kto ma więcej kasy kupi zetora :mellow: W zetorze masz komfort w kabinie czego w c-360 nie doświadczysz, zetor wygrywa z c-360 pod każdym względem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Są zetory 5211 które mają 4 gary

kolejny tekst roku-ja sobie walne nalepke na 7011 od ciapka i co? powiesz wtedy ze są ciapki 4 garowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

jasne że zetor 5211 lub każdy inny (nawet zetor 3011) bo ursus c 360 szybciej może się sypnąć i jego jakość odbiega od czechosłowackiego zetorka mieliśmy takiego zetorka i nawet on był lepszy niż c 360 więc napewno zetor 5211 spełni wszystkie oczekiwania tym bardziej że on w standardzie ma komfortową kabinę i wspomaganie, co do ursusa trzeba sobie dokupić co chyba wszystko wyjaśnia :mellow:


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

60 wygrywa pod jednym wzglendem cena!!! ale co my porównujemy to konstrukcja prawdopodobnie nie z lat 60 a nawet 50 a zetor już troszkę unowocześniony wybór jest prosty masz kasę i ciągnik ma służyć długie lata bierz zetora masz kasę ale ma służyć rok dwa bierz ursusa nie masz kasy a ciągnik ma służyć lata bierz360 3p nie masz kasy i ma służyć rok dwa bierz 40,55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No co ty kupować traktor na 2 lata? nie opłaci się lepiej zaoszczędzić więcej i kupić coś lepszego. A zresztą niewierze że 60 wytrzyma rok... Chyba że jest po ciężkim żywocie i trafi do operatora typu pgr.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

damian18 Co do 55 i 4011 to bym sie kłucil czy zetor wytrzyma tyle co te ciagniki, wujek ma 55 i za swoich czasow oral po wsyztskich sasiadach w lesie zrywało sie drzewo i swoje przezyla w tym lesie i jeszcze pochodzi tylko o nia troche zdabaci bo wujek to nie dba o nia ;/

A moje zdanie jest takie ze niema co porownywaci 5211 i c 360 bo jak bede miał 15 tys to nie kupie 5211 bo mnie nie staci a jak bede miał 30 tys to nie kupie 60 bo stwierdze ze zetor lepsza kabina troche nowoczesniejszy :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

No fakt c-355 jest wytrzymała, nasza rok. pr. 1972 i jeździła przez tyle lat do lasu, ogień z tłumika ale szedł, 2 przyczepy z drzewem dziadek z wujkiem ciągali :mellow: i chodzi do dzisiaj od paru lat robiła przy wycinaku szczękowym to prawie co rok była wymieniana pompa, przód prawie ciągle w górze ale dawała rade, a awarie się żadko zdarzają, chyba że jakieś duperele typu wąż od chłodnicy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak zetora to już 7211 :mellow: różnica nieduża lub wcale, a w polu dzień do nocy ja miałem c360 i mam zetora. A c 4011 wytrzyma na pewno więcej niż nie jedno 3p bo kolega ma przy turze i tyle ile ona wycierpi to nie życze żadnemu ciągnikowi a wójo ma 3p w turze i co roku remont :lol: no ale na c 4011 odlewy zetor :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinx    0

Tylko do 4011 już nie dostaniesaz orginalnych części a te od 360 są kiepskie bo orginał to orginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak dbasz tak masz

to stare ale jakże mądre przysłowie

c 360 3p też wiele wytrzyma ale trzeba dbac o niego ropka czysta nie to co do 360

i wiadomo płyn i olej

czałyczas stan musi być


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja nie napisałem w swoim wcześniejszym poście że 55 lub 40 wytrzyma rok czy dwa tylko ze jako ciągnik tani i na krótki okres czasu przejściowy miedzy zakupem inego większego!! kolego Dawid777 to może niech wujo zrobi jeden i porządny remont!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor jest o wiele lepszy ponieważ mam go i ma o wiele leszpszy uciąg pod górke mój sąsiad nie morze włączyć piątki z 3 przyczepami w 3p a my w zatorze dajemy rade ! Ja postawił bym zdecydowanie na zetora


asd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Zetor jest o wiele lepszy ponieważ mam go

 

 

fajna argumentacja :)

pewnie ze zetor wygra pod prawie każdym względem z 360 i nawet z 3p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj