Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Wogóle to co to za pytanie,jasne ze 360 :D chociaz zetor ma lepsze wykonczenie w kabinie bo wogóle ma lepsza kabine :) ale na bank zetor jest gorszy chocby nawet nie wiem co, popatrz ile jest w polsce 360 a ile zetorów :) moze 360 nie ma swietnych osiagów ale to dobra poczciwa maszynka a zetor jak zetor fajnie sie jezdzi ale ja promuje zawsze ursusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892
Wogóle to co to za pytanie,jasne ze 360 :D chociaz zetor ma lepsze wykonczenie w kabinie bo wogóle ma lepsza kabine :) ale na bank zetor jest gorszy chocby nawet nie wiem co, popatrz ile jest w polsce 360 a ile zetorów :) moze 360 nie ma swietnych osiagów ale to dobra poczciwa maszynka a zetor jak zetor fajnie sie jezdzi ale ja promuje zawsze ursusy :)

 

Takie porównania są nie na miejscu. To np. czemu w Czechach jest więcej Zetorów od ursusów?. Ja myślę, że lepiej wypadnie zetor, lepszy komfort pracy a parametry wiele się nie różnią.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

ja takze sadze ze zetor jest lepszy. Trwalsze materialy i wogole lepszy komfort ale na pewno jest duzo drozszy od 60-dziesiatki wiec jesli cie stac polecam zetora


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzich    1

witam Zetor 5211 to dobry traktor komfort pracy, duza kabina , i uciag na przyzwoitym poziomie jakosc wykonania trwala jednostka minusy ktore przychodzado glowy to nie jest to oszczedna maszyna wrecz paliwozerna i cena jest wysoka w porownaniu z C-360. A nasze C-360 tez nie sa zle oszczedniejszy silnik halas wydobywajacy sie z silnika i zwolnic nie jest przyjemny dla ucha:( ale to kwestia przyzwyczajenia.kilkanascie lat temu to byla maszyna marzen prawie jak dzisiaj MF;DF;SAME :D .Ja polecam 360 troszeczke mniej wydasz i mniej bedziesz lal:)ale kupic dobra 360 to graniczy z cudem , sam mam ten sprzet i nie jest taki zly ma okolo 5000mtg i narazie nie domaga sie kapitalnego w tym roku wymienilismy sprzeglo wczesniej regeneracja pompy paliwowej. a w zime nie ma problemow z rozpaleniem 4 tloki latwiej ruszyc niz 3

Pozdrawiam

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Zależy do czego chcesz mieć ten ciągnik. Bo jak pomocniczy np. do cyklopa itp. to wsytarczy C360. A jak do większych zadań to już Zetor.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Tamtego posta wczesniej to nie ja pisałem tylko kumpel w szkole na informatyce to było i on akurat przeczytał i odpisał na tego posta kiedy ja wyszedłem.Ale dobra wróćmy do tematu.

Zetor wygrywa podkażdym względem.Chyba 3 gary zetora spalą mniej niż 4 gary ursusa??Komfort nieporównywalny,silnik w zetorze jest napewno lepszy.U mnie we wsi gość zetora 5211 i c-360 to jak widze jak ora to 5211 z 3-skibami to lata picus glancuś c-360 tez chodzi ładnie ale ma dośc ciężko choć jest silniejsza od 5211.I nawet ten gość mówi ze zetor lepiej idzie w polu niż c-360.A c-360 spali więcej od zetora w tej samej robocie.Tak więc jak dla mnie to c-360 nie ma żadnych szans z zetorem.Ja mam zamiar powiększyc areał i mam c-330 i zetora 7011 i jak bede kupywał jakis ciągnik to napewno to będzie 5211 nigdy c-360 nawet nie myśle o tym ciągniku.Wole zapłacic więcej ale miec porządny sprzęt jakim jest 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
witam Zetor 5211 to dobry traktor komfort pracy, duza kabina , i uciag na przyzwoitym poziomie jakosc wykonania trwala jednostka minusy ktore przychodzado glowy to nie jest to oszczedna maszyna wrecz paliwozerna i cena jest wysoka w porownaniu z C-360. A nasze C-360 tez nie sa zle oszczedniejszy silnik halas wydobywajacy sie z silnika i zwolnic nie jest przyjemny dla ucha:( ale to kwestia przyzwyczajenia.kilkanascie lat temu to byla maszyna marzen prawie jak dzisiaj MF;DF;SAME :D .Ja polecam 360 troszeczke mniej wydasz i mniej bedziesz lal:)ale kupic dobra 360 to graniczy z cudem , sam mam ten sprzet i nie jest taki zly ma okolo 5000mtg i narazie nie domaga sie kapitalnego w tym roku wymienilismy sprzeglo wczesniej regeneracja pompy paliwowej. a w zime nie ma problemow z rozpaleniem 4 tloki latwiej ruszyc niz 3

Pozdrawiam

 

 

 

 

jak sie ma dobra c 360 to hałasu ze zwolnic niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Zależy do czego chcesz mieć ten ciągnik. Bo jak pomocniczy np. do cyklopa itp. to wsytarczy C360. A jak do większych zadań to już Zetor.

 

 

 

oj bym niepowiedział ze zetor wiecej pociagnie od c 360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
60-ątek jest więcej bo są tansze

 

@Adik ziel zgodzę się z tobą. Zetor 5211 jest droższy, ale lepszy. Zetor ma dużo lepszą kabinę od C-360 więc komfort pracy jest większy, jest lepiej wyposażony, a uciąg jest dobry. W polu spokojnie poradzi sobie z pługiem 3-skibowym. Ja uważam, że nie ma się co zastanawiać, zetor jest lepszy. Plusem C-360 jest napewno niższa od zetora cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsardas18    0

Bamboocha

Wady i zalety zostały juz wczesniej wypisane... moim zdaniem zetor przeciagnie c-360...

haha dobra jazda i dobry kawał a kto szybciej pociągnie przyczepę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

moim zdaniem to zetor jest dużo lepszy od C-360

ja bym postawił na zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

mój kuzyn też miał niedawno ten sam dylemat i wybrał zetora 5211. To nie tylko chodzi o komfort ale 5211 jest ciezszy od 360 i ma sprawną blokadę a przez to w polu pociągnie więcej niż 360. A co do spalania to 5211 spali mniej niż 360 a zrobi do tego wiecej bo zetor w polu nie grzebie tak kołami jak 360 :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

paweł24 ma racje zetor napewno nie będzie sie grzebał tak jak 360.Dla mnie 360 to jest lipny ciągnik.A tej różnicy mocy na kożysc 360 to sie nie odczuwa a nawet mozna odczuc ze 5211 jest mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Nie no, C360 nie jest taki lipny, jakby taki był to napewno większość gospodarstw by go sprzedała i kupiła inny. C360 przydaje sie dla niektórych lekkich prac, a cięższe do jakiegoś cięższego ciągnika.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

No może troche przesadziłem z tą lipnością(w końcu pare miesięcy temu sam miałem zamiar kupic 360 ale na szczęscie tego nie zrobiłem)Dla mnie to 360 nadaje sie do takich prac z kosiarkoą z prasą ale do pługo i do agregatu to sie nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Ursus C-360 nadaje sie praktycznie do wszystkich prac oprócz pługa i agregatu.

I to się w pełni zgadzam. C-360 jest dobry do pras, kosiarek itp czy kombajnu ziemniaczanego.

I właśnie to jest ten dylemat 5211 czy C-360. Ten jest dobry do tego, a tamten do tamtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

ja bym sie nie ogladał tylko brałbym ursusa w zetorze jest tylko lepszy komfort ale pociagnac napewno wiecej pociagnie niz zetor i w orce też lepiej sobie radzi i poza tym mówi sie że zetor jest troche wolniejszy od 360 a spalanie ma zetor wieksze tymbardziej jak ma cieżko to mówia ze to smok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

No nie powiedziałbym ze mniej pociągnie.... B) Chyba 360 w polu nie ma szans z 5211.....Nie chyba tylko napewno....A ty piszesz ze mówia ludzie...mówią to dużo rzeczy..... B) W to nigdy nie uwierzę że 5211 jest słabszy w polu jak 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

z tego co wiem zetro zrobi duzo wiecej nic c360 chociaz one tez maja swoja moc B) obydwa ciagniczki sa w miare ciezkie,a spalanie jest raczej podobne w obu B) wiec jesli ktos nie ma duzo ziemi,nie przeszkadzac mu bedzie malokomfortowa c-360 to bym polecal,w dodatku to polowa ceny jak za zetorka B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj