Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Filipoo    14

no tak ale chociaz na forum jak ktoś chce zeby pomoc to zby się nie kłócić tylko opisac zalety swojego ursusa czy zetora a nie ze ten lepszy bo to a ten bo to ale w innym odwrotnie najlepiej zeby ktos to poządnie to pisał kto ma dwa tekie typy traktorów bo wtedy sam ze sobą moze się kłócić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobra-ja mam i Zetora (tyle że 7211) i C-360 (oba od nowości) więc chyba bardzo dobrze wiem co piszę ...i w życiu mogąc mieć Zetora nie wybrałbym Ursusa-to po prostu dwa światy-największą zaletą C-360 jest to że można w niej wszystko poobrywać...i dalej jedzie biggrin.gif -więc do lasu jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

w tym temacie ktoś napisał ze zetor dobry bo ma duzy cięzar na tyle??ale czy przy takich duzych kołach na tyle i takim cięzaze to czy przód nie jest za lekki?? bo napewno bedzie się podnosił czy tak nie jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

znajomy ma 3320 (czyli następca tego 5211) i niestety narzekał że przód szybciej podrywa jak w 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No bez przesady. To chyba logiczne że jak ma obciążona tylna oś to i przednia też... Przecież ciągnik musi być jako tako wyważony, a zetor do "chińskiego" wykonania ma daleko.

@qazi a 3320 czasem nie jest ciut lżejszy?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no właśnie a te 5211 są krutkie a opony maja 16.9??

pytam się o to bo jak my załozyliśmy do 3011 opony 14.9 to na twardym podłozy mi unosi przód a z tyłu tylko przyczepa 5211 mało sie rózni wiec mysle ze bedzie podobnie a to nie jest za miłe jak prżód chodzi w powietrzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak 5211 w standardzie miały 16x9. Chociaż szczerze mówiąc na żywo widziałem tylko z 14x9...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

na jego moc to opony te były by dobre ale zapewne ten przód jeszcze szybko sie podnosi przy oryginalnym obciazeniu na przodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przede wszystkim to 7211 był dłuższy. Wiadomo 3 cylindry nie zajmują tyle co 4...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

 

@qazi a 3320 czasem nie jest ciut lżejszy?

 

wg konedata.net jest cit cięższy o ponad 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Co ty będziesz ciąga takiego ogromnego takim małym ciągnikiem? Zacznijmy od tego ze trzeba najpierw dac rade coś podnieśc żeby przód podrywało (mówie tu o c360).


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no idzie tak:) wez siano kiszonkę cięzką i spróbuj ja podnieśc na igle 2.5 metra ;) 2000 obr i przód idzie w górę i tylko sam podnosnik podnosi bez ruszania czy jakiegoś kombinowania :)

 

a tak to do c-360 mozna załozyć talerzówkę 2,20 tez pociągnie ale jak podnisiesz to juz problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ma być ciężka bela-igła jakaś 2,5 m ?-u mnie przód w C-360 często podnosiło przy kolcu 70 cm (bela tuż za ciągnikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ale chodzi mi o same podnoszenie cięzaru ze ciezar z tyłu nie oderwie się od ziemi a przód pójdzie w górę ;) jeśli tak była to naprawdę cięzka była :) i ciągnik w super stanie tzn podnośnik :) u mnie na wiosce tylko moją potrafie na podnosniku oderwać przód a inne nie dają rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sześćdziesiątka uzyskiwała stan równowagi chwiejnej biggrin.gif -tzn. żeby odzyskać sterowność trzeba było aby ktoś stanął na przednim zaczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nie mówię ze nie bo materiał ma swoją wytrzymałość jak się przesadzi albo bedzie wadliwy to tak się staje nawet przez przypadek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

od tego ciągnik ma 4 koła żeby stał na 4:p jak podrywa przód to trzeba go dociążyć bo inaczej efekt jak u kolegi, i nie bardzo wiem czym się szczycić że ciągnikowi przód podrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

to żeś Rafał napisał co wiedział z tym efektem co z tego że dociążysz przód jak ma pęknoć podnośnik to i tak pęknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

dokładnie nie wolno podnosić wiecej niż fabryka przewiduje a poza tym słaby jest podnośnik od c 360


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Mam mały problem. Chce kupić ciągnik głównie do opryskiwacza 600l. Od początku byłem nastawiony na 360 3P ale teraz trafia się okazja kupić Zetora 5211 zadbanego i nie wiem co zrobić. Ja kto wygląda rzeczywiście spalanie w tych ciągnikach. Nie chodzi mi ile spalą na kWh ale np: porównanie przy orce l/ha i lekkich pracach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak masz kasę to bym się nie zastanawiał tylko brać 5211. Może i więcej spali ale za to Ty zaoszczędzisz na zdrowiu. w 3p ogłuchniesz. Komfort taki jakby porównywać malucha i mercedesa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj